Belim ince nasil kalinlastirabilirim.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aezakmi tarafından 14 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aezakmi

aezakmi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Belim ince benim Karin kasi yapmam gerekiyor mu zayifim Karin kasi yaparsam genisleme ihtimali var mi yoksa sadece ust grupla ve bacak mi calismam gerek.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Kemik olarak genişleme olmaz. Kas gelişim gösterirse büyür ve böylece büyüyen kasın olduğu bölge de artık daha büyük olur. Bel bölgesinin gözle görülür derecede iyi ölçülere ulaşması için external oblique denilen kasların oldukça gelişmesi gerekir. Bu kas alt karında bulunur ve bacaklara yakındır. Rectus abdominis yani karın kaslarının ve yan obliklerin büyümesi bu kısıma göre çok daha kolaydır. Fakat bunları şu anlama getirme. Sadece karın çalışarak beli istediğin seviyeye getiremezsin. Vücut genel olarak büyümeli ve her kas grubu kendisine yardımcı kas grubunu desteklemeli ki aradığın seviyeye ulaşasın. Bacak, arka bel kısmı, kalça, sırtın ortaya uzanan bölümü, kanatlar vb... gelişmeden karın ancak bir yere kadar gelişir. Hele ki sana dediğim bölüm en zor gelişen kısımlardan. Yani karın kaslarını da çok yönlü çalışmalısın. Bacaklardan yani kasıklardan, üstten sıkıştırarak, üste ve yana açarak, yanları sıkıştırarak, hem bacak hem üst gövdeden sıkıştırarak, core egzersizleri yaparak, direnç egzersizleri yaparak çok yönlü çalışmalısın. Aklında sadece mekik vb bilinen hareketler ile olur mu diye düşünme. Olmaz. Vücut bütündür ve bütün olarak gelişme sağlanmalıdır. Kısaca başlangıç programı bulup vücut geliştirmeye başlarsan iyi olur. Vücudunun beli kalınlaştırayım gövdenin kalan kısmı olduğu gibi kalsın gibi bir çalışma mantığı yok. Karın hareketlerinde extra olarak obliklere yüklenebilirsin.

3. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    kilo alarak oblik çalışarak düzenli spor yapıyorum diyorsanda squat deadlift benchpress gibi compound egzersizleri yaparak gelişir.

4. aezakmi

aezakmi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben bolgesel olarak calisiyorum zaten ben sadece belim ince gerek var mi diye sordum bu dediginiz hangi hareketler adlarini yazarsaniz bende ona gore uygulayacagim.

5. Ayberkvg

Ayberkvg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oblik çalışcaksın

6. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Karın kasları için tüm hareketleri ve tam olarak nereyi çalıştırıyor öğren. Ardından bunları kombine et. Örnek vermek gerekirse(sadece anlaşılsın diye sana farklı varyasyonlar gerekir) V Crunch yaptın. 15 saniye dinlenme. Dips barda leg raise. 15 saniye daha. Move side plank. 15 saniye daha. Bu kez hanging leg raise. 15 daha. Close Russian twist. 15 daha mountain climb. 1 dakika dinlenme. Sonra Side plank. Hemen yerde vücut 90 derece olacak şekilde sadece kalçayı belden kaldır. Bekle. İndir. Vb..... Karın kası hareketleri çok var. Önemli olan hepsini kombin haline getirip her yönüyle çalışmak. Yoksa iş sadece six pack olsaydı sadece mekik çekerek dahi o iş olurdu. Oblikler, core, esneme hareketleri yaparsın bütüncül olarak. Sonra bunları bir de sağ sol yukarı aşağı bacaktan gövdeden statik dinamik olarak ayrı ayrı çalıştırırsın. Ee haliyle gelişim hızı da artar gövde de bel de birbirini destekleyerek büyür.

7. aezakmi

aezakmi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani tavsiye edebilecegin oblik hareketleri kacar set yapabilecegim program var mi

8. Ayberkvg

Ayberkvg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Telefonda karın kası diye bir aplikasyon var bilmiyorum duydunmu karın programları var ordan faydalabilirsin

9. aezakmi

aezakmi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O uygulamayi indirmedim de su senin dedigin hareketlerin kacar set oldugunu soylesen onu uygulamaya calisacagim.

10. aezakmi

aezakmi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    su hareketleri dusunuyorum simdilik yavas yavas seviye seviye.

Sayfayı Paylaş