Bel fitigi tamamen tedavi edilebilir mi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve NUCLEUS tarafından 24 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bodybuiilder

bodybuiilder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul ,
    teşekkürler FLEX POİNT ilgin ve anlayışın için ve halden anladığın için

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu konudaki yazıları tekrar tekrar okudum . bodybuilder ın üslup sorununun olduğunu yazıp uyarmışsınız sevgili yöneticiler. size saygısızlık olarak algılamayın ama ben bunun üzerinde bu kadar durulacak kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. o yüzden hiç birşey yokmuş gibi cevap verdim. ha konu sadece buradaki yazılarla sınırlı değilse bilemem. belki başka bir konuda üslubuna dikkat etmemiş olabilir arkadaşımız. ben sadece buradaki yazılara bakarak söyledim.

saygılar...

3. bodybuiilder

bodybuiilder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul ,
    teşekkürler flex point ben sadece bel fıtığı konusunda
    ve giyim tarzı konusunda yazdım başkaca bir şey yazmadım zaten .

ama bel fıtığım şu sıralar biraz daha iyi yani .
    mekik ve ters mekik yapıyorum . yüzmeye başladım
    ayrıca barfiks ve dips de yapabiliyorum. ARTIK . TABİİ
    HEPSİ ŞU AN DOKTOR KONTROLÜNDE ...
    AMA HERALDE ARTIK BİR DAHA AYAKTA YAPILAN HAREKETLERİ YAPAMAYACAĞIM . YANİ
    YERÇEKİMİNE KARŞI AYAKTA YAPILAN HAREKETLERİ . .

BİRAZ ZAMAN GEÇSİN BAKALIM
    İNŞALLAH İYİ OLURRR HERKES İÇİN

DESTEĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER

4. arnoldd75

arnoldd75 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sağlık Memuru
    Yer:
    Bursa
    bodybuiilder bel fıtığın nasıl oldu...

Bodybuiilder bel fıtığın nasıl oldu. merak ettim, bende de var, ama benim ağrım artık yok, fakat bu tamamen iyileştiğim anlamına gelmiyor, ben toplamda 3 yıl çektim bu ağrıyı. Ameliyat olmadım ama 3 yıl sonra geçti ancak ağrı.

5. siralex_07

siralex_07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    selamlar, yaklasık 6 ay once fıtness yaparken bel fıtıgına yakalandım,
    yaklasık 5 ay cok agrı cektım fakat duzenlı yuzme ve verdıgım kılolar sayesınde durumum suan daha iyi. Ancak soyle bır sıkıntım var:
    93 kılodan duzenlı egzersız(yuzme) ve beslenmeyle 82 kıloya dustum, karnım suanda ıcıne cekılmıs gıbı duruyor ve bu da sanırım karın kaslarımın zayıflıgından kaynaklanıyor.karın kaslarımı guclendırmek ıstıyorum ama 1 tane bıle mekık cekemıyorum belimdekı rahatsızlıgımdan dolayı.Yüzme dısında nasıl bır calısma uygulayabılırım, yardımcı olursanız cok sevınırım iyi günler.( bu arada boy 1.83 ,82 kılo dusuk olmamasına ragmen karnım o sekılde duruyor) ( daha once baska baslıkla acmıstım ama fazla bilgi edinemedim yardımcı olabılırseniz cok sevinirim kolay gelsın)

6. arnoldd75

arnoldd75 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sağlık Memuru
    Yer:
    Bursa
    siralex_07 mekik çekememe problemi için şöyle yardımcı olabilirm, statik kasılmalı egzersizleri seçebilirsin karın kasları için, örneğin yere sırt üstü uzandığında, ayaklar düz olacak şekilde sadece topukları zeminden 25 cm kaldırıyorsun ve yapabilirsen hareketin etkinliğini arttırmak için kollarınıda düz uzatıp sanki göbek hizanda bir demir varmış ve onu tutacakmış gibi çok hafif olarak başınıda yerden kaldırıp üst karın kaslarınıda kasmış olacaksın ve bu kasılı halde önceleri 10 sn dur, daha sonraları daha fazla miktar durabilirsin, bu hareketi senin ağrılarının olup olmamasına göre 3 veya 4 set yapabilirsin, dikkat et zemin çok sert olmasın, bunun sana faydası olacağına inanıyorum, sonuçları bana yazarsan yine yardımcı olabilirim.

siralex_07 bunu beğendi.
  7. siralex_07

siralex_07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    cok tesekkurler arnoldd75 , verdıgın egzersızı bır haftadır uyguluyorum ;20 sn den 3 set seklınde ve karnımın kasıldıgını hıssettıkce mutlu oluyorum gercekten ıyı calıştırıyor:) bır kac hafta sonra sanıyelerı artırıcam gozle gorulur deısme olursa yazarım tekrar. Bu arada baska egzersız tavsıyelerınız olursa sabırlızlıkla beklıyorum cok tesekkurler:)

8. arnoldd75

arnoldd75 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sağlık Memuru
    Yer:
    Bursa
    siralex_07 verdiğim egzersizin sana faydalı olduğuna sevindim, karın kasları için daha bir sürü egzersizler var, bende onları resimleri ve hareket isimleriyle ve hatta hareketlerin daha doğru yapılması için video görüntüleriyle beraber bir hazırlık yapmak istiyorum ve bu hazırlığı ayrı bir başlık açarak herkesle paylaşacağım, hatta hangi harekette nasıl bir ağrı ve sakatlanma olabileceğine yazıcam, dolayısıyle insanlar kendi hastalıklarına göre daha bilinçli bir hareket seçimi yapacaklar ve risklerini bilecekler, benimde bir bel fıtığı problemim var ve kendim sağlık memuruyum, birazda anatomi kitaplarını karıştırıp, hareketlerde çalışan kaslarıda göstereceğim, örneğin youtube ta arama yapabilirsin (Psoas stretch veya psoas exercises) bel fıtığı olmuş insanlar için Psoas kasları çok önemlidir, bel omurlarının stabilizasyonunu sağlar ve sakatlanmasını önler, bende kendimede bir program oluşturup hem bu kasların hem karın kasları, hem yan bel kasları dediğimiz oblikler ve hemde omurganın yanlarında sağlı sollu boydan boya uzanan erector spinae kaslarınıda kapsayan bir programla, spor hayatıma tekrar başlayacağım. Benim şu an ağrım yok ama ağrılı geçen yıllarımı hiç unutmayacağım ve tedbiri elden bırakmayacağım..

Sayfayı Paylaş