Bel Fıtığı ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Kelamor tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. paulshark

paulshark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bundan 1 ay önce kadar yazmış oldugum measjı okuyanlar durumumun ne kadar vahim oldugunu bi nebze olsun anlamışlardır.umutsuz olmama ragmen doktorumun önermiş oldugu fizik tedaviye 7 seans gittim her gün yüzdüm bi de kıkırdak besleyici chondro save adlı ilacı kullandım tabiri caizse belim eskisi gibi oldu ama cok dikkat ettim egilirken dizlerimi kullandım agır kaldırmadım falan filan yatarken yastık kullandım allaha şükür iyi geldi
    vg ye başlamam söz konusu bile olamaz bu bel fıtıgı eczacılık mezunu oldugum için söylüyorum bu meretin şakası yok tuvaletinden tut da,yürümeni eğilip kalkmanı hatta cinsel yaşantını riske atma gibi bi durum söz konusu bile olamaz.
    sadece yüzme ve powerwalking yapıcam o kadar

2. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    benim sonucum ise şöyle ..
    .
    LOMBER lordozda minimal belirginleşme vardır l 5 s1 düzeyinde intervertebral disk materyali t2 sıvı sinyalinde azalma disk mesafesinde daralma vardır spinal kanal mesafesi hafif dar olarak izlenmektedir l 3 l 4 düzeyınde diffüz disk tasması vardır l 5 s1 düzeyinde fokal santral protude disk hernihasyonu dikkat cekmıstır anterior subaraknoıd mesafede intentasyın epidural yağlı planlarda silinme olusmustur facet eklemlerde hipertrofik dejenerasyon vardır l 5 s1 düzeyınde tip 2 tarz dejeneratif end plate degişilkliği söz konusudur ..
    bana yardım edin çok fekalet bir sekılde skıntı yaptım 1 haftadır spordan uzagım sıkıntı stras içinde saçımda kepek olusmaya basladı spor benım herseyım gibi birsey ne olur gecebilecek bir şey oldugunu söyleyın iy gunler
    ,

3. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaslar bacagıma vuran agrı yada hapşırınca yada öksrünce bir ağrı yok yanlızca sabah kalkınca cvplarsanız çok ama cok sevinirimmmm

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili özel rapordan anladığım kadarıyla bel fıtığına doğru ilerleyen omurgasal problemler mevcut.
    Bu spor hayatının bettiğini göstermez doktorunla konuşarak spor hayatına devam edebilirsin.
    Ama kesinlikle kendi başına iş yapma ayrıca doktorunla konuştuktan sonra da bunu spor hocana mutlaka söyle.
    Geçmiş Olsun.

özel bunu beğendi.
  5. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    çok tesekkur ederim mr_dblue fıtık olmaması sevindirici geldi bana pazartesinden itibaren bir muayene daha olucam ayrıca bugun itibariyle glukozamın ve çinko kullanmaya basladım bu sporu totalde 7 sene aralıkla toplam dır yapıyorum inan çok ama cok huzursuzum fıtık olmuyayım da 6 ay sonrada baslasam olur cok ama cok tesekkur edrım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:12 ----------

rapor sonucuma daha başka yorum yapmak isteyen bilen ve anlayan var ise dualarım onlarladır sevgilerimlee allah bedenıznıe kuvvet versin saygılarr

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili özel ben boynum ve belimdeki problemlerle yapıyorum bu sporu ama olabildiğince bilinçli ve kontrollü olarak.

7. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    allah şifalar versın dblue sende fizik tedavi yöntemlerıne basvursana zararın neresınden donsen kardır

8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Eyw.
    Bel,sırt ve boyun kaslarımı güçlendirerek fizik tedavi yapıyorum.
    Doktorunda bu tedavide yaptığı başka bisey degil zaten.

sthammer bunu beğendi.
  9. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    kol 43 bacak64,5 omuz 135 bel 98 cm calf 42,5 bu ölçüledeydim bu ayın 20 sinde acaba bu saatten sonra az kılo çok tekrar mı yapcam yani daimi fitnees mı yapsam acaba dananın kyrugu pazartesi kopacak bakalım doktor ne dııcek duydugum en uzucu sey 6 ay sporsuz kalıyormus sun diorlar ama su anlık ne agrı nede baska bişey var çok kafama taktım cokkkk cokk sormayınnn

10. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    özel, ne durumdasın? Hangi karara vardın?

11. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    ayın 22 sinde başladım kardeşim 3 kılo aldım 78 günde. az kılo çok tekrar ile süper set ile adele çalısırken herbirini 2 hareket olmak kaydı ile haftada 1 gun 90 dk kardiyo ( bisiklet eliptik koşu bandı) 900 mekık toprlanmak için sonra bu ayın 1 inden itibaren 2 günde bütün adele sonra kardiyo şeklinde ve dietle bismillah dicem hayırlısı olur insallah

12. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sevindim. Teşhis fıtık mıydı? Ve antremanlara başladıktan sonra antremanlarda ağrı gibi sıkıntı yaşadın mı? Ya da sonrasında? Geçmiş olsun.

13. denizgunel

denizgunel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar ben bir sene önce body sporuna başladım geçen yaz tatilinde de ağır iş yaptım kasım aylarında belim ağrımaya başladı gencim birşey yoktur dedim ve bilinçsizce spora devam ettim sonra ağrı bacağıma vurmaya başladı yine fazla umursamadım şubat ayında doktora gittim mr çektirdim ve doktor biri küçük diğeri büyük olmak üzere 2 tane fıtığın var dedi ama ameliyatlık bir durumun yok dedi hatta fizik tedavi bile önermedi ama belim çok kötü ağrıyordu ve bacağıma vuruyordu bir buçuk ay evde yattım düzelmiş sayılmam hala hafif ağrılar oluyor.
    bulgular şu şekilde anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

l3-4 ve l4-5 intervertebral disklerde grade 1 dejeneratif disk hastalığı bulguları dikkati çekmektedir.
    l3-4 düzeyinde jeneralize buging zemininde sağ paramedian protrüzyona bağlı bağlı olarak anterior BOS kolonunda ve sağ lateral reseste daralma izlenmektedir.belirgin sinir kök basısı saptanmamıştır.
    l4-5 düzeyinde santral posrerior protrüzyona bağlı anterior epidural yağ planında ve lateral reseslerde hafif daralma izlenmektedir.lateral resesler düzeyinde l5 sinir köklerine hafif temas mevcuttur.

yani türkçesi l3-4 ve l4-5 de fıtık var.
    l5 sinir köküne hafif temas mevcuttur

acaba tekrar vg yapabilirmiyim anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ilk kez bu kadar üzüldüm sporu bırakmak istemiyorum.çok soru sorduysam özür dilerim saygılarımla...

14. rockybalboa60

rockybalboa60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar ben 18 yaşındayım geçen sene body sporuna başladım geçen yaz tatilinde de ağır işte çalıştım aralık döneminde belim ağrımaya başladı fıtık değildir dedim body yapmaya devam ettim ters bir hareket sonucu sakatlandım 1 hafta yattım yakı yapıştırdım ağrıdan eser kalmadı sonra tekrar çalıştım bu sefer ağrı sağ bacağıma vurmaya başladı yine fazla umursamadım ağrım arttı şubat ayında doktora gittim mr çektirdim ve doktor belinde iki tane fıtık var biri büyük diğeri küçük ama ameliyatlık bir durumun yok dedi ama belim çok kötü ağrıyordu 22 gün rapor aldım evde yattım bu yaşta fıtık olduğuma çok üzülmüştüm inşallah bu spora geri dönebilirim.bu yaşta bu sporu bırakmak istemiyorum
    bulgular şu şekilde anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

lomber lordoz normaldir.
    skolyoz izlenmemiştir
    l3-4 ve l4-5 intervertebral disklerde grade 1 dejeneratif disk hastalığı bulguları dikkati çekmektedir.
    l3-4 düzeyinde jeneralize buging zemininde sağ paramedian protrüzyona bağlı bağlı olarak anterior BOS kolonunda ve sağ lateral reseste daralma izlenmektedir.belirgin sinir kök basısı saptanmamıştır.
    l4-5 düzeyinde santral posrerior protrüzyona bağlı anterior epidural yağ planında ve lateral reseslerde hafif daralma izlenmektedir.lateral resesler düzeyinde l5 sinir köklerine hafif temas mevcuttur.
    diğer disk instensleri normaldir

l3-4 ve l4-5 diskler fıtıklaşmış.
    l5 sinir köklerine hafif temas mevcuttur.

bu yaşta sporu bırakmak istemiyorum görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim çok soru sorduysam özür dilerim saygılarımla...

15. erkandroid58

erkandroid58 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bel fitigi icin bel cektirmek dogrumu faydasi varmi hic yaptiran oldumu

16. erkandroid58

erkandroid58 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ACİL YARDİM
    Oncelikle bu spora gonulden bagliyim cok seviyorum. Fakat 2 hafta kadar once isinma hareketlerini yaparken belime birden agri girdi. Hastane faslini geceyim ...neyse sonucta mr ve tomografi sonucunda orta seviye bel fitigi oldugum anlasildi. Doktora ben vucut gelistirme sporu ile ugrasiyorum bu sporu yapmamda sakinca varmi diye sordum. Doktor bana hayir kesinlikle bu sporu birakmalisin dedi basimdan asagi kaynar sular indi nekadarda kolay soylemisti. Ama benim icin VG sadece sporda ibaret bisey degildi ki hayatimin ta kendisiydi kendimi iyi hissetmemin sebebiydi bunu nasil birakabilirdim.Kendi kendime belim kopsada yinede yapicam diyorum ama korkuyorum ne yapmaliyim ... yasim 36 kilom 96 boyum 185 .... bilen abilerim icin mr sonucunu yaziyorum: L4-L5 intervertebral disklerde dejenerasyona bagli sinyal intensite azalmasi izlendi. S1 seviyesinde 15 mm capinda tarlov kisti izlendi.

L 4-5 diskinde diffuz anuler tasma, genis tabanli santral protruzyon, sol lateral reses ve nöral foramende daralma L5 sol sinir kokune minimal basi izlendi.

Bu sonucun da tam olarak nededigini de anlamis degilim ... Cevap verecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

17. by145317

by145317 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar konuya biraz uzak katıldım bende de sırtta ve belde ufak fıtıklanmalar var şu anda bi abimin tavsiyesi ile kuru iyne tedavisi görüyorum agrılarım geçti doktorumda yüzme ve bady yapmamda bi sakınca olmadıgını söyledi ben ise kararsızım zaman zaman agrılarım oluyo yeni başlıcam sizce nasıl bir programa uymam lazım ve ne kadar aralıklarla yapmam gerek lütfen yardımcı olun teşekkürler herkese geçmiş olsun

18. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Foruma baktım da çok saçma sapan yorumlar var gerçekten her diskte ki her zorlanma aynı kefeye koyulmamalı..Bende de l4 l5 diskinde tekal kese basısı yapmış disk taşması saptandı yazıyo ama egzersiz yapmadan bu düzelmez nette savaş cebecinin bel fıtığı videosu var.. 2 kilo bile kaldırmicaksın demek çok abartı sadece ameliyat olayıda anca yürüme güçlüğü var ise idrar kaçırma gibi ciddi nedenler var ise yapılır..Foruma cevap yazacaksanız kafadan sallamayın bi zahmet..

filozofreyiz bunu beğendi.
  19. filozofreyiz

filozofreyiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Konuyu özür dilerek hortlatiyorum kusura bakmayin. Google da gezinirken burasi cikti ve birkac yorumu gorunce gulmekten kendimi alamadim.

Yok yarim adammış yok hungur hungur aglamis yok bel gidince her sey gidiyormus. Arkadas saka misiniz?

3 senedir bel fitigim var ve 2011'den bu yana da VG yapıyorum. Bel fıtığım 3 sene once baslangic evresinin hafif ilerisindeydi. Doktorum sadece dikkat et ve konumunu koru dedi. Ben de programimda bele doğrudan etki eden hareketleri cikararak değişiklik yaptim.

3 senedir fitigim var mi onu bile unuttum. Fizik tedavi ilac vsvs de kullanmadim.

Hatta boynumu kontrol ettirmedim ama eminim boynumda da fitik var.

Bu kadar komik olmayın yahu. Her fitik her insanda ayni etkileri yaratmaz. Fitigin cikis noktası, baski yaptığı yer, evresi ve vucut yapisi gibi tonlarca detay var. Ara ara ağrılarım olmuyor mu oluyor. Ama dert edilecek kadar değiller. Mizmiz ve narin olmaya gerek yok. Fitigi olanlar icin cok guzel bel egzersizleri var. Yapin fitigi unutursunuz.

Bu yorumu bilgiye ihtiyaci olan arkadaşlar panik yapmasin diye yazdim. Sevgilerle...

Son düzenleme: 10 Ekim 2017
    mesutzb bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş