Bel fıtığı olan birisi nasıl bacak çalışabilir ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    1 ay önce Barbel row hareketini 70 kg 6 tekrar yaptım son sette.40-50-60 VE 70.Yurtdışında yaşıyorum geçici süreliğine.Aslında soğuk havalrda da ince geziyordum hep.Ailem ondan olabilir dedi.1 aydır belimde ağrı var ve öksürünce hapşurunca belim acıyor.Sanırım bel fıtığıyım.Türkiyeye dönünce belli olacak.Tedbir amaçlı sporu hafifletim hatta gitmiyorum bile.Şimdi ben ne yapabilirim ? Hareketlerime dikkat ediyorum.Düşünüyorum ki, belime vurmayacak şeyler çalışayım.esela omuz,arkakol çalışayım zaten oralarım eksik.Düzelene kadar oraları çalışayım.Göğsüm ve sırtım iyi zaten.Biceps hareketlerinde de belden kuvvet alınıyor onu yapmıyacagım bir süre.Peki bacak naıl çalışabilirim ? Aquat,deadlift ve leg press yasak. Yardımcı olurmusunuz ?

Not: Ocak sonu Türkiyedeyim.

Son düzenleme: 3 Kasım 2014
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Leg extension, leg curl ve sitting calf raise. Ayrıca pazu için sadece ayakta çalışmamaniz gerekiyor, oturarak yapılabilecek pek çok egzersiz var. Hyperekstension yapıyor musunuz?

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hyperekstension a özellikle önem vericem.Standing barbel curl,squat,deadlift,leg press ve ayaktaki diğer curl veya press egzersizlerini çıkardım.Oturarak karına çekişi de çıkardım.Tavsiyeleriniz nelerdir ? Bacaklarım çok zayıf o yuzden calısmalıyım.Karın da çalışmalıyım sanırım.Genel olarak bilgilendirirmisiniz ?

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle bir süre ara verin, tekrar başladığınızda kontrollü bir sekilde hyperekstension ve crunch yapın 1 ay kadar. Tam mekikten, saydığınız egzersizlerden uzak durun, yerden 5 kglik dumbbell alırken dahi dizlerinizi kirmayı ihmal etmeyin, ağırlıkları taşırken vücudunuza temas etsin, uzak tutmayın.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğim hareketlerden uzak durmakta haklımıyım ?

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Evet haklısınız, bunların dışında ki egzersizleri uygulayabilirsiniz ancak bir müddet karın ve alt sırt kaslarını güçlendirmeden, ağrı hissini tamamen kaybetmeden tam programa geçiş yapmamanızda fayda var, vücudunuzu dinleyin.

Sayfayı Paylaş