bcaa'da lösin 3gr varken, son aldığım protein tozumun içinde de 3.3gr lösin olduğu yazıyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Experto tarafından 17 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Experto

Experto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    Ankara
    Kardiyo ve bodybuilding yapıyorum. Destek olarak l-karnitin,bcaa ve whey protein kullanıyorum. Fakat son aldığım whey proteinin değerlerini incelediğimde hepsi içinde var olarak görülüyor. Mesela ayrıca kullanmış olduğum bcaa'da lösin 3gr varken, son aldığım protein tozumun içinde de 3.3gr lösin olduğu yazıyor. Ortalama günlük değerlere göre 3gr lösin almam gerektiğini biliyorum. Fazlasının zararı oluyor mudur? Ya da genel olarak sizce sadece protein tozunu kullanıp, üzerindeki değerlere güvenerek bcaa ve l-karnitini eksiksiz kullandığımı düşünmelimiyim yoksa hepsini ayrı ayrı kullanmaya devam mı etmeliyim? Kullandığım ürünlerin isimleri altta sıralı;
    HARDLİNE L-KARNİTİN 3000mg MATRİX
    KİNG PANDA BCAA CHARGER
    POWERLİFE NUTRİTİON WHEY PROTEİN ADVANCE

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    bu tip şeylerin pek bir önemi yok fazla lösin almanın bir zararı olmaz ama ekstra faydasıda olmaz,eksik protein aldığını düşünüyorsan bcaa kullanabilirsin yok zaten protein alımım iyi diyorsan fazladan bcaa kullanmanın hiç bir getirisi olmayacaktır

Sayfayı Paylaş