BCAA

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve Semavi tarafından 20 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
  2. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Önce alabilirsin.

3. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yeniysen, 1-1.5 saat öncesinde almanı tavsiye ederim. Antreman esnasında artık sindirmiş olacağından kaslar ihtiyaçları dahilinde kullanmaya başlamış olur..

4. oğuzhann18

oğuzhann18 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Genelde 2 Veya 3 Kapsül Antremandan Önce 2 Veya 3 Kapsül Antremandan Sonra olarak bilgi verir kaynaklar.

5. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    30 40 dakika kadar önce aldım. Herhangi bir performans artışı hissetmedim fakat ben büyümeye destek olsun defideyim kas kaybı yaşamıyayım diye aldım. Bir ay kadar kullanayım bakıcam duruma. Bir daha ki antremanda bir saat evvel alırım bakalım nasıl olacak. Ama yarım saat diyorlar genelde.

6. Trapped

Trapped Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Cogu gidanin icinde var zaten bcaa,performans artisi beklemen hata zaten

7. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yoo benim öyle bir beklentim yoktu yorumlarda bazıları yazmış o yüzden öyle yazdım. Benim beklentim hızlı tamir diyet döneminde az hasar.

8. Oğuzhan Hüseyinoğlu

Oğuzhan Hüseyinoğlu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul Bahçeşehir
    Bu senin kg ve ihtiyacın olan bcaa ihtiyacın ( yaptığın sporun şiddeti süresine bağlı ) ve normal beslenme ile ne kadarını karşıladığın ne kadar ihtiyacın olduğu ve bütçene göre hesaplanması gereken çok bilinmeyenli bir denklem :) cevabı ancak kendin bulursun

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Eyvallah sağol ;) Haftada 3 gün bir bucuk iki saat antreman yapıyorum. İki bölge artı kardio. 75 kiloyum günde 150 160 gram arası protein alıyorum. 300 karbo alıyordum 250 çektim yağ yakımı için.

10. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bb'de üçüncü ayıma girdim, salondaki hocama yazdırıyorum programı, geçen ay programdaki tüm hareketleri eksiksiz yapıp başladığımdan iki hafta sonra ağırlıkları artırnaya başlamıştım, şu anki programım biraz daha zor, 3 set olan hareketleri 2 sete indirip devam etsem de 13 hareketten son 2-3 hareket kala pilim bitiyor, hafif baş dönmesi nefes düzensizliği olunca kesiyorum antrenmanı muhtemelen 1 haftaya alışırım tamamen fakat bu kas yıkımına mı işaret bcaa var elimde fakat açmadım pakedi, kendi vucuduma göre ağır çalışıyorum (öyle dedim çünkü başkasına rahatlıkla hafif gelebilir benim ağırlıklarım) kullanmalımıyım bcaa yada ne zaman kullanmalıyım

11. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Böyle konuları program yazan hocana danışsan daha iyi olur. Fakat bence bir antremanfa 13 hareket çok fazla. Haftada kaç gün gidiyorsun? Full bodymi yapıyorsun? Hateket olarak değilde set olarak düşünmek lazım 13x2 26 set yapar. Yeni başlıyana çok. Ama full body ise olabilir ama onuda haftada en fazla 4 gün yapabilirsin. Ayrıca 2 set az en az 3 set olmalı ağırlıklar fazla geldiyse azalt. Tekrarda 8'in setde 3'ün altına düşme bence.

12. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hareketler fullbody, kürek-duvara top squat- halat - assisted barfix-assist dips - benchpress-biceps-triceps-tekrar kürek -mekik -bosu squat-swing -bisiklet. Bir önceki programda 3x8 idi şimdi geneli 3x15 şeklinde. Benim merak ettiğim kas yıkımı için bcaa kullancak kadar sert bi program mı
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2017 ---
    Setlerle tekrarları çarptığımda 280 yapıyor bide +15 dk kardiyo hareketleri kürek+bisiklet. Bi gün çalışıp bi gün dinleniyorum hiç aksatmadım. Toplam 23 setmiş baktım şimdi. Boy 1.86 kilo 59 olarak başladım şimdi kilom 62.5 gainer kullanıyorum

13. Semavi

Semavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Antremanda ağırlık kaldırdığın süre 1 saati gecerse feriştahını yesen içsen gelişemezsin. Yani 1 saat içinde ne yaptın yaptın sonrası zarar. Bcaa düşük kalori uyguladığın diyetlerde önemli hale geliyor. Ama bulkda da kullanılabilir. Yani kısacası vücuduna tamir edebileceğinden fazla tahribat vermeyeceksin. Eğer çok hareket varsa tekrarları azaltıp ağırlığı arttırabilirsin. Ama genede en iyisi küçük kas gruplarına 3 büyük kas gruplarına 4 harekettir. 4 sette yeterlidir. Tekrar kaldırdığın kiloya bağlı. Hipertrofi için 6 12 tekrar aralığı derler. Ve yüksek tekrarlarda laktik asit üretimi artacağından çabuk yorulur ve katabolik hale doğru gidersiniz. O yüzden 8 tekrar ideal bence. Ağırlık seçiminide artık son setin son üç tekrarında form bozuldu bozulacak hareket yarım kalacak şekilde ayarlarsan iyi olur. Tabi bu deneme yanılma ile olur. Dikkatli şekilde sakatlanmadan.

14. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocanın yazdığı ilk programda geneli 3 set 8 tekrar maximum ağırlık idi, şimdiki yazdığı program yine 3 set ama 15 tekrar, ağırlığı düşür sayıyı tamamla dedi öyle yapıyorum, bitanesinde beyaz kas liflerini diğerinde kırmızı kas liflerini çalıştırıyor demişti. ağırlıkları daha düşük tutmama rağmen diğerinden daha fazla yoruluyorum, antrenmanın sonuna doğru nefesim kesilmeye başım dönmeye başlıyor o yüzden en son 2 hareket swing ve 5 dk bisikleti es geçiyorum. Ayaklar falan tutmuyo bi 5 dk antrenman sonunda, kendime gelip öyle çıkıyorum salondan. böyle hissedince yazayım dedim bcaa yararlı olur mu diye, başladım bakalım tadı iğrenç ama bakacağım etkilerine :)

15. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
  16. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ramazanda sahuru yaptıktan hemen sonra bi ölçek içip öyle yatmak kas kaybını önemli ölçüde önler düşüncesini çıkardım buradan :) teşekkürler.

17. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Selam dostum,

Aslında iftarda daha mantıklı. Vücut uzun süre aç kaldıktan sonra bu amino asitlere daha çok ihtiyaç duyacaktır. Sahurdan sonra kazein çok daha mantıklı.

18. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu an elimde gainer bcaa ve kreatin var, ben kas yıkımı uykuda baya çoğalıyor diye bildiğimden öyle düşündüm ama bundan sonra iftarda alayım teşekkürler

19. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Tekrar selam,
    Ramazanda kas kaybetmen o kadar da mümkün değil. Tabii ki önlem olarak BCAA tüketmen güzel bir strateji ancak o kadar kısa bir açlık periyodunda vücut direkt olarak kas yıkımına yönelmez.
    18 saat açlıkla, antrenman yaparak gelişen pek çok sporcu var. Ramazan sadece bir alışma süresi gerektirir. Alışıp adapte olduktan sonra, aynı şekilde kas geliştirmeye devam edebilirsin.

AcidAli bunu beğendi.
  20. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    Selamun Aleyküm arkadaşlar dün multipower ın bcaa sını aldımda üzerindeki oran 2:1:1 bazılarında da 4:1:1 oluyor bu oran nedir ve tam ne anlama geliyor hangi oran daha iyidir.

Sayfayı Paylaş