Bcaa zararlı supplementdir.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Toma Muzahfer tarafından 28 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle başlığı dikkat çekmek için öyle yazdım aslında bu bir soru. Bcaa hakkında araştırdığımda kullanıldığında triptofan hormonunun salınımını durdurup yorgunluk hissini karşısını aldığı gibi bir şey okumuşdum Triptofanın ne olduğunu araştırdığımda ise çoğu kaynakta mutluluk hormonu gibi tanıtılıyor şimdi mutluluk hormonunun büyüme hormonunu tetiklediğini göz önüne alırsak bu kadar hayati bir hormonun (triptofan) salınımını niye göz göre göre durduruyoruz? Acemiyim bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok memnun olurum.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu konuda birkaç araştırma var,kimisi yeterli sonuçlara kısmen ulaşabilmiş kimisi ulaşamamış kimisi fareler üzerinde vs vs...bu kadar inişli çıkışlı araştırmalardan kesin sonuçlar çıkarmak güç.ayrıca tryptophan'ı direk growth'a bağlayıp gelişimimize etkisi olumsuz demek de biraz zor.supplementler konusunda bu kadar derine inmeyi genel olarak mantıklı bulmuyorum.fakat kafanızda illa böyle soru işaretleri varsa bcaa kullanmayın,şart değil sonuçta.

3. kemalbat

kemalbat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben de daha yeni kullanmaya başlamıştım tereddüte düştüm şimdi :/

4. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Efendim kendim müsabık dövüşçüyüm kondisyonumu üstün tutmak için her sabah hit kardiolar yaparım toplam 20-30dakika arası. Bide her gün ortasında toplam 3saat hit kardiyodan 2kat daha zorlu antrenman sistemim var(esneme, kum torbasına vurma, gölge dövüşleri,vuruş noktalarına çalışmak) gibi türlü türlü antremanlar. Anlayacağınız vücutdaki kas yıkımı hat safada bcaa yı bunun için kullanmak zorundayım tamamen natural karşılamaya çalışsam günlük 5-6"kilodan fazla yemek yemem lazım benim. Ha beslenmemede maksimum dikkat ediyorum ama yinede örneğin 73kilo girdiğim antremandan 69-70kilo kilo çıkıyorum. Bcaa kullanan insanların hiçbiri gelişimin yavaşladığı yönünde iddiada bulunmamış ama insan yinede insan tereddüt ediyor

5. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bence sizin durumunuzda bcaa'dan ziyade bol su ve mineral tüketimi önemli.sonuçta idmanda 3 kilo veriyorsanız 3 kiloluk besine ihtiyacınız yok,kaybettiğiniz suyu tekrar tüketmeniz üstüne de elektrolit dengenizin sağlandığından emin olmanız gerek.yeterli protein miktarı alınıyorsa ekstra bcaa tüketiminin gelişime bir katkısı olmadığını gösteren çalışmalar mevcut,bcaa'yı emin olmak için tüketebilirsiniz orası ayrı.

6. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Evet genelde kayıp sudan gidiyor günlük 4-5litre su tüketiyorum antremanlardada hemen terleyip atıyorum.ama antremanlardan sonra vücut çalışdığımda büyüme hissetmiyorum(doğru formda ağır kilolarla çalışıyorum) bu yüzden kas kaybı yaşadağımı ve takviye almam gerektiğini düşündüm demekki yanlış düşünmüşüm çünkü sizin söylediğinize göre günlük 140-150 gram arası protein tüketiyorum kas kaybı yaşamıyorumdur.

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    özellikle novice olmayan yani uzun süredir spor yapan insanlarda kas kazanımının çok daha bariz olması için kalori fazlasıyla beslenilmesi gerek,yani kişinin kilo alması gerek.siz özellikle siklet kaygısı olan bir sporcuysanız kilo almadığınız için gelişiminiz yavaş gibi hissediyor olabilirsiniz.

ağırlıklarınız artıyorsa performansınız artıyorsa yavaş da olsa kas kazanıyor olabileceğinizi söyleyebiliriz.

8. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım hocam zamanınızı ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş