Bcaa karışımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Öztürk tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar herkese iyi günler öncelikle. Kafama takılan bir soru var bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim :) Geçen hafta bcaa aldım fakat saf olduğu için tadından dolayı içemiyorum. Tadının kötü olduğunu biliyordum ancak kendime midesiz derdim bişey olmaz derdim ama gerçekten içilecek gibi değil. Bcaa yı antrenmanın ilk 15 dk sında içmeyi düşünüyorum çünkğ antrenmandan 20 dk önce kreatin alıyorum üst üst sindirime girmesini istemiyorum. Sorum şu ki ben bu bcaa yı marketlerde doğal olarak satılan %100 üzüm suyu veya vişne suları var dimes tamek vs. onlardan bahaetmiyorum onlarda içerisinde katkı maddesi var diğer doğal olanlardan bahaediyorum. Antrenmandan vişne suyuyla karıştırıp içsem ortalama kaç dk da kaslara ulaşır. Su ile 15 dk da kana karışıyor süt ile 4-5 saat ancak meyve suyu da mı aynı şekilde uzun sürer ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hayir uzun surmez. Meyve sulari kolay sindirilebilen ve meyve sekeri icerdigi icin insulin seviyesini yukselterek kana karisma suresini kisaltir.

Fakat protein ihtiyacinizi dogal besinlerden karsilayabiliyorsaniz bcaa kullanmaniz gereksiz olur.

Diger mesele de bcaa'nin kullanimi dayaniklilik gerektiren kardiyal calisma yapan sporculari hedefliyor aslinda. Yada yag yakma surecinde sert kardiyolar veya ac karna antremanlar yapiyorsaniz ancak faydasindan bahsedebiliriz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bcaa kasların onarılması için baya önemli bi supplement. Beslenme programım sağlam günlük 160 -180 gr protein 300 gr yakın karb alıyorum. Bcaa sadece antrenman esnasından kasları daha hızlı onarması için aldım. Protein tozu kullanıyordum bitti biticek zaten bidahada toz almıcam gereksiz bu kadar beslenmeye :)

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Tabii kullanma konusunda tercih size kalmis.

Dedigim gibi peotein kaynaklari bcaa acisindan da zengindir. Bcaanin dogal besinlerle saglanmasi cok kolaydir.

Antreman sonrasi recoveryi hizlandirmak yada artirmak acisindan bcaanin kullanimi gereksiz olur.

Bunlar tabii benim bcaa hakkinda yapilmis arastirmalardan edindigim.kisisel fikirlerim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler hocam

6. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    hocam saf bcaayı nerden aldınız acaba ben de bunu sorabilir miyim size ve fiyatı nedir? :)
    bu arada bence kreatinle birlikte kullanabilirsin üst üste sindirime girmesi seni zorlamaz merak etme.çok yakın bir arkadaşım spordan önce bcaa kreatin whey karıştırıp içer yıllardır.ve spordan önce daha iyi olur.ancak şöyle bir şey var atomic7 ve xtend gibi bcaaların spor esnasında içmek daha faydalı oluyor ancak bunların kaslara iletimi çok hızlı olduğundan dolayı bu şekilde öneriliyormuş.saf bcaanın da kaslara hızlı iletileceğini düşünüyorum spor esnasında da içebilirsin bence dediğin gibi doğal vişne suyuyla.

7. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Saf bcaa istersen bende ki scitec bcaa express. 100 servis ve fiyatı şuan indirimde 89 lira. Tadı kötü ama saf bcaa istiyorsan tavsiye ederim 1 servisinde 5 gr bcaa var.

8. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    sağol dostum ben de sipariş edeceğim.çok kötüyse toz olarak direkt yutmayı düşünüyorum.benim içtiğim en iğrenç supplement vitargo portakaldı ondan da kötüyse helal olsun:)

9. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Site vermek yasak mı tam bilmiyorum ama supplementler.com dan alabilirsin dostum :)

Sayfayı Paylaş