bcaa+glutamin+kreatin yeterli mi? whey'e gerek var mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusaati tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yaklaşık 3 yıldır vg yapıyorum. 2 yıldır düzenli yapıyorum. ramazanda 2 ay kadar ara veriyorum. çocuk filan da olunca tam da disiplinli olmuyor. Yediğime içtiğime hep dikkat ederim ama. Yani psikopata bağlamam ama haftada en fazla bir defa fastfood yerim. Spor yapmadığım zamanlarda akşamları karbaonhidratlı yemem pek. Tatlıyı sevmem. Alkol ayda yılda bir. Sigara yok gibi. 3 aydır hiç yok. Neyse. Bir tek ramazanda oruç tutmam sebebiyle o yılki bütün kazançlarım gidiyor :) Gidiyor derken ama tabi geri dönüşü kolay olan bir gitme. Sadece çok fazla kilo alıp da yağlanmak istemediğim için iyice irileşemedim pek.

Şimdi tekrar başlıyorum. yani başlamıştım ama disiplinli olarak başlıyorum. Bazı işlerim gereği fazla kilo almamam gerekiyor. 83 kiloyum şu anda. Uzun zamandır bu kilodayım. 185 boy. kollar 36,5-37. kemik yapım omuz geniş bel dar olduğu için olduğumdan daha fit gösteriyorum. Amacım göğüsleri çıkarıp pazuları şişirmek. Neyse.

Normalde supplement kullanmayı pek seven birisi değilim. 3 yılda 3 kutu whey kullandım sadece. Normalde şimdi başlamazdım kullanmaya sonlara doğru gelişme durunca başlardım. Ama biraz acil ve yağlanmadan şişmem lazım. Spor salonundaki hoca bcaa, glutamin ve kreatin önerdi. Aldım kullanıyorum 2-3 gündür.

Bu arada günde 4 öyün yemek yiyorum genelde. beslenmem idare eder. Ama karbonhidratı biraz az galiba. Olduğum kiloda kalıyorum.

ilk 3 hafta
    spordan önce ve sonra 5er gram kreatin , diğer günler 1 defa
    spordan önce 5gr bcaa, diğer günler de bir defa
    spordan sonra 5gr bcaa diğer günler de bir defa

sonra bcaa ve glutamin 10ar grama çıkacak ve kreatin 5 grama düşecek dedi.

günde 8-10 gram amino asit takviyesi ne olacak ki? Bana ne kazancı olacak? Acaba whey alıp sabahları da aç karna muz yeyip whey mi içsem? Bu aldığım amino asit miktarları yeterli mi?

Buradaki yorumlar benim için önemli. Şimdiden teşekkürler.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Senin yazdigina göre Acil olarak yaglanmadan sismen zor,
    sadece whey kullanman yeterli,senin icin bcaa ve Glutamin cokda elzem degil,kaldiki alacagin whey dede bunlar bir miktar var,
    whey al sadece antreman sonralari kullan
    bcaa ve Glutamin ve aminoyu bitirince alma
    eger istersen creatin kullanabilirsin onuda sadece günlük 5 gr.antreman sonrasi alacagin whey in icine karistirarak ic.fazlasinin bir faydasi olmucaktir.
    senin icin en Uygun kombinasyon su anda bu olucaktir.
    Ekleme;Beslenmenin idare ettigini söylemis fakat bir detay vermemissin egerki beslenen yetersizse bu suplementlerin hic bir faydasi olmucaktir bütün yazdiklarimi unut.
    Kolay Gelsin.

3. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sabah kahvaltıda 2 yumurta peynir zeytin filan. tipik aile kahvaltısı. yumurtayı kıymalı yada kavurmalı yapmaya çalışıyorum protein biraz artsın diye. öğleye yemeğin yaklaşık 100gr et artı yoğurt filan. yemekhane yemeği. yemekhane çok cimri değil. et porsiyonları bebek porsiyonu değil. Neyse. Öğleden sonra tavuk ızgara ve yoğurt yiyorum. akşam da karbonhidratlı bişey ve et türü yiyorum. akşam yemeği evde olduğu için en az 200g et alıyorum. günlük sebze meyve salata yiyorum. etrafımda sürekli yemek yiyen biri olarak görülsem de aslında öğünlerim normal bir insanın yediği miktarlarda. tek fark 4 öğün yiyorum. Sabah 20gr, öğleyin 30gr, öğleden sonra 40gr, akşam 40gr toplamda 130gr filan protein alıyorum ortalama.

Bu arada günde 5 öğün yersem kilo alıyorum. 4 öğün yersem olduğum kiloda kalıyorum. 3 öğün yersem kilo veriyorum.

yağlanmadan şişme derken aslında eskide olan hacime dönmekten bahsediyorum. Bi ara kollarım 39-39,5tu. Kilo almadan o seviye çıkamam elbet ama ne bileyim en azın 38 gibi birşey yapsam yeterli. Kas hafızasını kullanarak..

Ufak tefek yağlanma da olabilir ama öyle bulk dönemi gibi de rahat değilim.

Whey yağlanma yapar dedi hoca. ama sabah kahvaltıdan önce bi muz yeyip üstüne whey çaksam tam olur gibi

Sayfayı Paylaş