Bazal Metabolizma Hızının Altında Kalori Almak Doğru Mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ertndrsn tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba. Ben 137 kilodan 118,8 kiloya düştüm. Boyum 169. Boyuma göre çok fazla kilom var. Obezite hastasıyım. Bu yüzden ağırlık çalışıyorum ve diyet yapıyorum. Fakat bazı insanlar bazal metabolizma hızının altında uzun süre kalmanın daha az kilo vermeye yol açacağını söylüyor. Bunun doğruluk payı nedir ? Ben genelde 1400-1600 kalori civarında alıyorum. Karbonhidratı da mümkün olduğunca 100 gramdan az almaya çalışıyorum.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    doğru söylüyorlar. uzun süre bazal metabolizma hızının altında olmamalısın. sağlıklı değil.

3. majaraha

majaraha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    diyet listeni kendin mi oluşturdun? diyetisyene gitmiyorsan tavsiye ederim. diyetisyene gitmeden önceden diyetisyene vereceğim paraya acırdım fakat daha karlı cıktığımı farkettim (hem maddi açıdan hem sağlık açısından).

4. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    günlük harcadığın kalorinin 500 altına in sadece. Kaslarından yakma, unutma kas yapmak çok zor fakat yağ yakmak çok kolay bir süreç.

5. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam öyle olursa da normal kiloya inmem 5-6 yıl sürmez mi ? Sonuçta 500 kalori az alarak yalnızca haftada yarım kilo verebilirim.

6. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Kesinlikle bazal metabolizma hızının altında kalori almanı önermiyorum , daha çabuk kilo verirsin ancak daha sağlıksız verirsin. Hedefine depar atarak gidersin ama bi noktada takılıp düşersin..

7. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    yani ayda 2 kg yağ kaybedersin. sadece 2kg yağ kaybedersen görüntüde çok şey değişir.

8. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Senin verebilecegin kilo ile normal bir insanin verecegi kilo ayni degil. 80 kilo adam ayda 5 kilo verecekse sen 10 vereceksin. Bu durum sen kilo verdikçe normal sinirlara dogal olarak cekilecek. O kiloda bazal metabolizmanin asagisinda alman ileriki seviyelerde pek saglikli degil. Kardio olarak dusuk yogunluklu yuksek sureli bir yuruyus, vucudunun tumunu ayni anda calistiracak compound hareketler ve protein-yağ açısından zengin bir beslenme sekli ile normal BMI'e dusmen uzun surmeyecek. Ketojen beslenmeyi bir arastir derim.

9. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Ödem atmak, hızlı bir tartıda düşüş yaşamak, motivasyon veya belki kişisel disiplin açısından bu tarz 3-5 günlük hardcore diyetler yeri geldiğinde kullanılabilir.

Ama şunu bilmek lazım. Senin günlük beslenme mantığın nasıl? Yani diyeti bıraktıktan sonra kilo alınmasının temel noktası bu. Oh kilo verdim diyerek soluğu Burger'den çıkıp Dominos'ta alan insanlar tekrar o verdikleri kiloları geri alıyorlar. Sonra gene diyet... Ver kiloyu sonra tekrar al, ver al, ver al, ver al...

3 ayda değil 6 ayda ver, ayda 10 kilo verme 3 kilo ver ama sağlam adımlar atarak ver.

Hayır çünkü hepimiz bu yollardan geçtik veya geçiyoruz inan ki. Sonra insanların google'da en çok arattığı şey "Skinny Fat'ten nasıl kurtulurum?" oluyor. :)

Sayfayı Paylaş