Bazal Metabolizma Hızım ve Diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mrtbl tarafından 28 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrtbl

mrtbl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba. Daha önce üç ay beş ay gibi kesik kesik aralıklarla spor salonlarına gitmiş biriyim. Önümüzdeki bir yıl düzenli olarak yapmayı planlıyorum. Farklı da olsa hayatımın her döneminde az ya da çok sporla ilgilendim. İki senedir sporla hiç ilgilenmediğimden kilo aldım. Düzenli spor yapınca çabuk şekle giren fakat bırakınca da çabuk bozulan bir vücudum var.
    Bazal metabolizmamı hesaplattım fakat ne işe yarayacak bilmiyorum. :) 1925 kcal çıktı. Yani bu günde en az bu kaloriyi harcayacak kadar spor yapmam gerektiği anlamına mı geliyor?
    Yeni başlayacağımı göz önünde bulundurarak neler yemeliyim ve neler çalışmalıyım? İşi bilen bir arkadaşımızdan tavsiyelerini bekliyorum. Bulunduğum yerde spor salonları çok kötü ve hoca yok gibi bir şey. Teşekkürler.

2. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bazal metabolizma hızın oturduğun yerden yaktığın kaloridir. Bu kalorinin altında tüketirsen kilo verirsin. Ayriyetten haraketli bir iş yapıyorsan falan ya da ne bileyim metabolizmayı hızlandıracak şeyler tüketiyorsan bu kalori artar. Kilo vermek istiyorsan 2000 kalori tüketebilirsin spor yapacaksan biraz daha artırılabilir. Ben çabuk yağlanan biriyim definasyonda 2500 kalori tüketiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2015 ---
    Ne yemeliyim dersen abur cubur, fast food, işlenmiş gıdalardan uzak dur. Ağırlık antremanı yapacaksan kilo başına 2gram protein al kalan kalorininde yarısını kaliteli yağlardan yarısınıda kompleks karbonhidratlardan al.

3. mrtbl

mrtbl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani antrenmanlarımda 1925'ten fazla kalori yakmalıyım kilo vermek için. Teşekkürler.

4. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yok öyle değil sen oturduğun yerden hiç bir şey yapmadığın zaman 1925 kalori yakıyorsun. Spor yaparsan daha fazla yakarsın.

Sayfayı Paylaş