Bazı kaslarım artık ağrımıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NBN tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. NBN

NBN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ağırlıkları son tekrarlarda zorlanacak şekilde ayarlıyorum. Ama ertesi gün ilk çalışmaya başladığımdaki gibi bir ağrı olmuyor. Özellikle göğüste hiçbir şey hissetmiyorum. Bu kaslarımın gelişmediğini gösterir sanırım. Neyi yanlış yapıyor olabilirim?

Son düzenleme: 19 Ağustos 2015
  2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Her zaman ağrıyacak diye bir şey yok, ancak eğer uzun süredir ağrımıyorsa muhtemelen aynı miktarda zorlandığı içindir, süper setler ve drop setler yapabilirsin, gerekirse antreman süreni yarım saat uzat.

Veya 8-10 tekrar aralığında çalışıyorsan 5-6 tekrar aralığında zorlandığın antreman programına geçebilirsin cidden fark yaratıyor.

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    vücudun alıştıktan sonra ağrılar azalmaya başlar bu normal ama yine de bir şeyler hissetmen gelişimin göstergelerinden birisi. sana tavsiyem sayılara takılma. yüksek tekrarları (15-20) ve düşük tekrarları (2-5) kombine et. ayrıca hareketleri ve set sayısını arttır.

4. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    .aynı sorun bende de vardı.max ağırlıkla ağrı hissetmiyordum.calisthenics'e göz atmanızda fayda var.salonun yanında bazı günler calisthenics yapıyorum.şu an özellikle biceps göğüs ayak ve karın kaslarımda ağrılar var.eğer ilgilenirseniz kendi uyguladığım antrenmanı da yazabilirim.vucut ağırlığıyla yapılan çalışmaları yabana atmayın.1 kez denerseniz kendiniz hissedeceksiniz

5. NBN

NBN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sadece bench dips yapıyorum.
    Barfiks çekemiyorum yardım edecek arkadaşımda yok.
    Bu durumda nasıl başlarım bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş