Bazı günler yemek yiyemiyorum kusacak gibi oluyorum.Ciddi problem.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve trytry tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. trytry

trytry Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sabahları kahvaltı yapacağım zaman 1 dilim ekmek ile 50 gram peyniri zar zor yiyorum.Sabahları hiç iştahım olmuyor.Sporda 2. ayım ilk ay kahvaltılar hariç iyi beslenebiliyordum günde 6 öğün yiyordum.Şimdi 1-2 haftadır hem kahvaltılarda zorlanıyorum çok çok az yiyorum hem de diğer öğünlerde ilk aydaki gibi iyi yiyemiyorum.İlk ay gainer ve iyi beslenmeyle 4.5-5 kg civarı aldım , çok verimli geçti.2. ayda ise ne olduysa bazı öğünlerde iştah sıfıra iniyor zorla yiyorum.Dün mesela sabah kahvaltıda saat 9.00 civarı 50 gram peynir 1 dilim ekmek zar zor yedim.1 saat sonra saat 10.00da 1 ölçek protein tozu ve 60-70 gr gainer içtim su ile birlikte.Saat 14.00 te ise yemek yemeye çalıştığımda zar zor yarım tabak köfteli patates yemeği yiyebildim 1 dilim ekmekle birlikte.Mesela burada aradan 4 saat geçtiği halde zar zor yiyebildim ve yerken görseniz acıktıgımdan falan değil sadece yemek zorunda oldugum için kendimi zorluyorum çok yavaşca zar zor yiyorum.Midem almıyor 1-2 haftadır her gün bazı öğünlerde böyle oluyor.Sebebi ne çözemedim.Ayrıca bazen sabahları kahvaltıdan sonra afedersiniz kusacak gibi oluyorum hani böyle kusacak gibi olur ama kusmassınız ya , tam öğürür gibi oluyorum bi an nefessiz kalıyorum ama kusmuyorum.Yani kusma sorunu yok ama yemeye çalışınca kusacakmış gibi olma durumu var sabahları ve bazen diğer öğünlerde.1-2 haftadır böyle.Ne yapacağımı şaşırdım.Ektoyum kilo almaya çalışıyorum

2. Woul

Woul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kesinlikle aynı sorunu bende yaşıyorum birebir aynısı diyeyim hatta. Fitnessta 4.ayım olucak ve kilo almam gerekiyor.Sabah kahvaltıları tam bir facia durumunda.Sabahları çok iştahsızım. Kustuğum zamanları bi ben bilirim.Öğlen akşam vs lokmalar ağzımda büyüyor. 2 kilo aldım fakat daha da almam gerekiyor ama kusa kusa nereye kadar. Özellikle yumurta beyazı feci şekilde midemi bulandırıyor.LÜTFEN YARDIMCI OLUN ÇOK CİDDİ BİR SORUN. Kusacakmış gibi olup kusmadığım zamanlar çok. Bi çözüm gerekiyor !!
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2014 ---
    Eğer bi çözüm bulduysanız lütfen söyleyin

3. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    aynı sorun bende de var. kussam kusarım fakat o yediklerim boşa gitmesin diye kusmuyorum o derece. elden gelen tek şey alışmaya çalışmak. başka bir çözümü olduğunu sanmıyorum

4. Woul

Woul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam bu şekilde alışmak kolay olucak şey değil illaki bir çözümü olmalı.Psikolojik diyenler de var doktorluk diyenler de kimse net bir şey de söylemiyor.

5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bende sizin gibiydim gecen sene kilom 62 boy 1.76 simdi kilo 75 cokta iyi hacim yaptim ve devam ediyorum..sabahlari 5yumurta kaynatin tam olarak yiyin..yaninda iki tane pudink...ekmekle zorlamayin kendinizi..ara ogunde cay yaninda bir dilim kek...oglen yemeginde 4sahanda yumurta tada et balik tavuk....oglen ara ogun muz ve snicker cikolata aksam mutlaka et yemegi yaninda bulgur veya pirinc pilavi yemekten sonra tv karsisinda kuruyemis yatarken yarim litre tam yagli sut...rutin olarak yapin mutlaka kilo alirsiniz...not..5sene 64ustune cikamadim spor yapmassaniz alamassiniz...saygilar

6. Mefisto17

Mefisto17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gastrit vb. gibi mide problemin başlamış olabilir. O kadar çok yemek yemenin de vücuda böyle ters etkileri olabiliyor. Zira mide için zararsız birşey yokmuş gibi. Çoğu meyve bile zararlı. Mide durumunu gözardı edip mideye zararlı çok besin tükettiyseniz dediğim gibi gastrit probleminiz başlamış olabilir onun da yan etkilerinden biri iştahsızlıktır. Ben gastritim ve en çok bu durumdan çektim. Bir görünün doktora derim tahlil aşaması ne kadar gıcık olsa da :)

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sizde iştahsızlık var. çözüm olur mu bilmem ama, bir yol var. yemek yerken yalnız olmayın. mesela yanınızda iştahı sağlam bir arkadaş olabilir. ben askerde iken böyle iştah sorunu olan bir arkadaşım vardı, 2 kaşık yemeği zor yerdi. her yemekte ben bunun yanına oturdum, askeriyedeki o bol etli yemekleri şapur şupur karşısında yiyince, iştahı açıldı. mesela bazen arkadaşlarla kebapçıya giderdik, yarın porsiyonla doyan adam, ben yanında olunca 1.5 porsiyon yerdi. denemenizi tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş