Bayanda Yağ Oranı Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gizemkoz tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gizemkoz

gizemkoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Merhabalar, başlığa ne yazacağımı şaşırdım aslında çünkü sormak istediğim tek şey yağ oranı hakkında değil. Öncelikle başlamadan önce kendi vücudumun bi kaç analizini yazayım ki yardımcı olacak birileri olursa eğer bu değerlere göre düşünebilir. En son ölçümüm (25.06.2015) yağ oranım 18.2, kilo 51.7, yaş 21, boy 166, kas ağırlığı 40 kg. Bundan bir önceki ölçümümde yani başlarken ölçümlerim (23.04.2015) yağ oranım 20.9, kilo 51.1, kas ağırlığı 38.3kg. Sormak istediğim sorular şunlar;

-kilom ideal kilodan daha düşük ve kilo almam gerektiğini farkındayım. Hem yağ yakarken hemde kilo alabilir miyim?
    -herhangi bi supplement kullanmıyorum. vucudumun alması gereken proteini doğal yollarla karşılayabiliyorum. Ama kaslarının daha çabuk oluşumu için sizce supplement kullanmalıyım, gereği var mı?
    -kullanma diyorsanız eğer, kanıma hızlı karışabilecek bi protein önerebilir misiniz? Yoksa hiç bunlarıda düşünmeden gayet normal tavuğumu yiyip yoluma devam mı etmeliyim?
    -sizce yağ yakmak için haftanın bir kaç gününü kardioya ayırıp kalan günlerde de ağırlık mı çalışmalıyım? Böyle yaparsam zaten zayıfım yağ yakma uğruna kas geliştirememe düşüncesi de aklıma takılıyor veya kas yaparken yağdan hiç verememek.

Umarım doğru yerdeyimdir bunları yazmak için.

2. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bende yeniyim. Kendimden örnek verecek olursak 3 haftada 4 kg civarında yağ yaktım. Kas oranımda arttı üstelik. Bunu "Low carb" diyeti ile yaptım. Şöyle ki bir gün kardiyo yapıyorum bir gün dinleniyorum. Önce hafif tempo sonra hızlanarak tekrar hafif sonra en hızlı ve yavaş bitirme şeklinde koşuyorum yaklaşık 30-40 dk. Ayrıca Kardiyoya ek olarak ısınma- açma germe hareketleri ile vücut ağırlığı ile yapıla bilen egzersizleri yapıyorum . Herhangi bir protein tozu kullanmıyorum. Sadece bir yağ yakıcı aldım. Zaten ton balık, tavuk göğüsü ve süt ürünlerinden yeterince proteinimi alıyorum. Yağ yakmada en önemli unsur diyet bence. Kalori hesabı yapmalı, şekerden ve ambalajlı gıdadan uzak durmalısın. Kolay gelsin.

3. gizemkoz

gizemkoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Low carb diyeti sizce bana uygun mudur? yani 51 kiloyum sonuçta. Bir de yağ yakıcı olarak ne kullanıyorsunuz sizce yararlı mı

4. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Uygun mu değil mi onun kararını ben veremem :) Yağ yakıcı olarak grenade thermo detonator 100 kapsül kullanıyorum. İçeriğinde kafein, yeşil çay ve kırmızı biber var. Fena değil ama çokta bir şey beklemek gereksiz bence. Kardiyo yapmadan yağlar erimiyor etkisi max % 15 falandır bence %60 ' ı diyet diye düşünüyorum. Geri kalanda doğru antreman ve bol sıvı alımı.

5. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    -kilom ideal kilodan daha düşük ve kilo almam gerektiğini farkındayım. Hem yağ yakarken hemde kilo alabilir miyim?
    https://www.bodyforumtr.com/threads/aynı-anda-yağ-yakmak-ve-kilo-almak-mümkün-mü.5419/
    -herhangi bi supplement kullanmıyorum. vucudumun alması gereken proteini doğal yollarla karşılayabiliyorum. Ama kaslarının daha çabuk oluşumu için sizce supplement kullanmalıyım, gereği var mı?
    whey protein kullanabilirsin. 3 ayı doğal geçirmişsin artık.
    -sizce yağ yakmak için haftanın bir kaç gününü kardioya ayırıp kalan günlerde de ağırlık mı çalışmalıyım? Böyle yaparsam zaten zayıfım yağ yakma uğruna kas geliştirememe düşüncesi de aklıma takılıyor veya kas yaparken yağdan hiç verememek.
    kadınlarda yanlış hatırlamıyorsam yağ oranı %15'in altına düşmemeli (müsabık değilse) diye bi' yargı kalmış aklımda. yağ oranın da %18'miş. şu aşamada neden cardio yaptığını anlamadım. skinny fat söz konusuysa eğer, cardio yapacaksan yani, (kas kütlesi de kazanmak istiyorsun aynı zamanda) benim önerim cardio'nu ağrlık antrenmanı sonraları 20-30 dakika arası yapman yeterli. ve glikojen depoları boşken cardio yaptığından yağ yakımı çok daha fazla olacaktır.

bi' de @karbonoksit 'in mesajına binaen bişiy demek istiyorum, 3 haftada 4 kg saf yağ kütlesinden gitmişse cidden büyük başarı ancak yine de anlamadığım nokta, yeni olduğun halde vücuda hiç doğal şekilde yağ yaktırtmadan termokenik alırken, (ki yağ yakıcıların totalde etkisi %5-10 arasıdır) whey proteini kullanmamak biraz eksiklik gibi geliyor bana. yani supplementler arasında en çok işe yarayacak olanı elinin tersiyle itiyorsun. yağ yakıcılar ve termojenikleri daha çok, yağ oranını doğal şekilde %15 lere falan çektiğinde kullanmak amaçlıdır.

6. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kilom 64 şu anda boyum 172. Günlük 100-110g civarında protein alıyorum doğal besinlerle ayrıca lor peyniri de tüketiyorum. Yine de whey proteini kullanmam gerekiyor mu?

7. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

''yeterli proteini alıyorum protein tozu bana gerekmez ne diyosun bakalım'' minvalinde bir soru sormuşsun anladığım kadarıyla. ama ben olsam yine de yağ yakıcı kullanmaktansa şuan bcaa ya da glutamine alırdım.

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    merhaba vücut ağırlığınız çok düşük olduğu için gün içinde 2-3 öğün protein içeren öğün yemeniz ihtiyacınız zaten fazlasıyla karşılayacaktır , bu yüzden protein desteğine gerek yok. hem yağ yakarken hem de kas kütlesi eklemek genellikle vücut genetiği çok iyi olan erkeklere özgüdür , bir kadın için sadece kas kütlesi eklemek bile çok zorken ikisini bir arada yürütmek mümkün olmayabilir. bence iyi bir çalışma programıyla önce istediğiniz kiloya ulaşın daha sonra da diyetle yağ yakın.

9. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz 1. ayımdayım. Gerçekten bu takviyeleri almam gerekli mi? Ayrıca sadece vücut ağırlığım ile çalışıyorum. Barfiks, şınav, mekik, squad vb.

10. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    şuanlık almana gerek yok.

Sayfayı Paylaş