Bayan olmak ve üst vücut geliştirmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eflatuns tarafından 4 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eflatuns

eflatuns Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar size bir konuda danışmak istiyorum umarım yararlı yanıtlar alabilirim. 2 senedir fitness yapan bir bayanım ve beslenmeye oldukça dikkat ediyorum yağ oranım %18. Vücudum kendimi bildim bileli yağlıydı , skinny fat diyebilirim. Amacım yağ oranımı düşürürken kas oranımı artırmaktı bu yolda halen ilerliyorum ve gelişiyorum.
    Sorunum şu ki; üst vücudum inanılmaz bir şekilde gelişti, genişledi, eski tişörtlerim montlarım dar geliyor şuanda. Fakat istediğim gibi görünmüyor. Yani genişledi ama hat yok, kadınsılık yok gibi geliyor. Ben kaslarımın daha belirgin olmasını aynı zamanda narin durmasını isterken geniş bir sırt hoşuma gitmemeye başladı. Sizce hangi hareketleri yapmam veya çıkarmam gerekir ? Umarm derdimi anlatabilmişimdir.

2. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Sen kivrimli ve hatlari belli olan bir fizik mi istiyorsun?
    Ayrica 18 yag orani kadinlarda gayet fit bir yag oranidir.bence sen internetten kadin yag orani diye gir ve resimlere bak.erkek ile kadin yag orani farkli cunku.ayrica antrenman programini da yazmamissin.hepsini harfiyen yazman gerek foto atman gerek yani ustunde bir tişört yd bir kapsonlu kazak vs var iken normal tam boy foto at ki ona gorede tavsiye verelim.yalniz omuzlarin gozuksun oradan yag oranini anlarim.

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kaslarının daha belirgin olmasını 2 şekilde sağlayabilirsin, ya kas kütleni arttırsın yada yağ oranını düşürebilirsin. Anladığım kadarıyla daha iri görünmek istemiyorsun. Bu yüzden 2. Seçenek mantıklı olacaktır. Ağırlık çalışmalarını biraz aza indirip kardiyoya yönelebilirsin. Yani ağırlıklarla kendini çok zorlamadan orta bir kiloyla 12-15 tekrar çalışarak kas formunu korursun, bir yandan da diyet ve kardiyo desteğiyle yağ oranını düşürürsün. Böylece bahsettiğin hatları belli olan narin bi görünüme sahip olabilirsin..

4. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Kas ve kadınsılık çok zıt şeyler. Kaslarının belirgin olması seni daha narin göstermezki.
    Kas ı ben kadınlara yakıştıramam:((kişisel bi görüş, bana hiç çekici gelmiyor)
    Kadın Fitness model lerinin neredeyse hiçbiri bana çok çekici gelmiyor çünkü kasları var ve kas erkeksi bir özelliktir. Bu oranı en güzel tutturan kadınlar VS mankenleri(Tabi işin içinde bi miktar estetik var:)). Karınları sıkı, vücutları fit fakat kesinlik kadınsı görünüyorlar. Yağ oranı çok düşük olmamalı çünkü göğüs ve kalçanın büyük bi kısmını yağ oluşturuyor, bu bölgelerin büyük olması kadınısılık açısından önemli.
    Sırt genişliği istemiyorsan sırt hareketlerini çıkarmalısın veya yüksek tekrar yapmalısın. Yani ne kadar geniş ve kaslı onuda bilmiyorumki
    Fotoğraf atabilirsen daha net tavsiyeler verilebilir.

Son düzenleme: 8 Kasım 2018
  5. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    resim görmeden nasıl yorum yapabilirz ki ?

6. Toprakbody

Toprakbody Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam fazla basarsanız gelişmesi kaçınılmaz oluyor ve bir kadına o kadar kas şahsi fikrimce yakışmıyor. Biraz daha dikkatli çalışmanız gerek. Kaslarınızın erimesi için izin verin. Bir süre yatın, izin yapın. Sonrasında normalde yaptığınız sporun 3/1'ini yapsanız yeterli olacaktır sanırım.

7. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kızlar kas yapamazlar sadece fit olabilirler

8. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Temelsiz argümanını “fit olmak” kavramını açıklayarak anlatır mısın?

9. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yani bir kiz gidipde damarli, erkek tipi bir kas yapamaz.fitlikten kastim iste belli bir miktar kas yapma ve yag oranini dusurme.

Sayfayı Paylaş