Basit ve etkili antreman uygulaması

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve aqualinebursa tarafından 16 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    38 yaşındayım 20 yıldan fazla süredir spor ile (Vg) içli dışlıyım ,fakat malum sakatlık ve hastalık gibi aksaklıklardan ötürü hep ara vermek durumunda kaldım
    Yanlızca 4 aydır farkettiğim bir durumu paylaşmak isterim ,Ayrıca ben böyle yaptım ve doğru olan budur demiyorum,Çünkü ben yaptım oldu mantığı çoğu kez doğru sonuçlar vermez.

Başlangıçta uzun ara verdiğim için ısınmadan sonra Bir gögüs/Bir omuz/Bir biceps/bir Arka kol ve bir bacak şeklinde 3*12 lik tekrar ile kendimi çok zorlamadan antremanı bitiriyordum .Fakat son 2 ayda Bu başladığım biçimde her bölgeye sadece tek hareket uygulamaya karar verdim ,antreman bu şekilde daha agresif geçiyor tekrar sayıları artıyordu dayanma noktasına dek antremana devam ediyorum.

Neden mi bunları paylaştım ya da ne şifasını gördün ? diyebilirsiniz
    Önce göğüs bölgem özellikle de ve üst göğüsüm yıllar süren antremanların neticesi karşılığında alamadığım rapid büyümeyi aldım
    Kol ve bicep özellikle de yan omuz da gayet güzel güzel.

Sanıyorum herkes kendine uygun antreman programını seçmekte ısrar etmeli,ben kendime aşırı yüklendiğim ve muhtemelen Overtraining, yaşadığımı düşünüyorum.

Benim gibi bir çok hobici/sporcu benzer durumda olabilir buna istinaden kendi deneyimimi ve fikirlerimi paylaştım,Vakit ayrdığınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş