Basit & Kompleks karbonhidrat karmaşası !?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Basit karbonhidratlar kötüdür bunu biliyoruz. Kan şekerini ani yükseltip aynı şekilde düşürür. Yorgun düşeriz. Yağ yakımı üzerinde olumsuzdur vesaire...
    Kompleksler hep iyidir. İnsülin dalgalanması yaşatmaz. Sürekli enerji desteği sağlar. Yağ yakımına yardımcıdır vesaire...

Peki bu basit karbonhidratlar gerçekten bu kadar kötü mü ? Hiç mi işimize yaramaz diye soruyorum kendime.
    Ben antrenman öncesinde ve sonrasında gerekli supplementleri alırım ve insülini fırlatmadan protein + kompleks karbonhidrat içeren öğünümü yerim.
    Fakat antrenman öncesi enerji vermesi için antrenman sonrası da insülini yükseltmek için basit şeker kullanılıyor.
    Buna keza forumda beslenme mantığı üzerine yazıların bazılarında kahvaltıdan önce 1 bardak meyve suyu öneriliyor.
    Yağ yapacak diye şu zamana kadar kullanmadım. Sonuçta vücut çalışıyoruz 20-30 gr şekeri absorbe edebilecek metabolizmaya sahip olduğumuzu düşünüyorum.
    O halde bu şekilde basit karbonhidrat alımının olumlu etkisi var mı ? Yağsız kas kütlesi artışı için faydası nedir ?

2. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Cayi sekersiz icmek beysz ekmek yememek tatli yememek vs vs birakin arkadaslar bu isleri hayatin guzelliklerini her yonuyle yasayin..abartmadikca hic birsey olmaz...en azindan bende olmuyor..

Sayfayı Paylaş