Basit ama Benim için büyük bir sorun

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pathetique tarafından 11 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pathetique

Pathetique Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar hepinize.
    Başlarken şunu belirteyim öncelikle: Uzun bir zamandır ağır Agorafobim vardı. Bir kaç yıldır neredeyse hiç evimi terketmeden hayatımı sürdürdüm. Şimdi yavaş yavaş bu korkularımı aşmaya çalışıyorum, son bir kaç ayda yakın mesafede dışarı çıkabiliyorum.

Evde de spora başladım, yaklaşık bir kaç aydır yapıyorum. Daha iyi gelişmek, hem de agorafobimi atlamak için spor salonuna yazılmaya karar verdim. Evimin çok yakınında bir spor salonu açıldı, oraya kaydolmayı düşünüyorum. Bir kaç defa salonun kapısının önünden geçtim, ancak kapının hemen önünde direk turnike var - sanırım kart gibi bir şey ile giriliyor - ve turniketen önce kaydolmak için konuşabileceğim bir kişi göremedim.
    Muhattap olacağım birini göremediğim için geriliyorum, ve turnikenin önünde dümdüz durup birinin beni görmesini umut etmek yerine direk uzaklaşıyorum, uzun zamandır insanlarla yüz yüze muhattap olmadığım için, birini görsem bile ne diyeceğimi/soracağımı bilemiyorum pek.

Kısaca şöyle bir soru sormak istiyorum sizlere: Spor salonuna kaydolmak için gittiğinizde tam olarak ne yaptınız? Salonun kapısından girip o turnike -veya artık her ne varsa- orda sorumlu birinin gelmesini mi beklediniz? Ve salon ile ilgili neler sordunuz?
    Soru size biraz tuhaf gelebilir ama, benim için cidden önemli bir şey. Spora başlamak istiyorum ve sırf bu yüzden dolayı salonun önünden geçip geçip geri dönmek istemiyorum.

2. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Trol olmadığını umarak ;
    O turnike bir kart ile üye girişi sistemidir.Siz kayıt olduktan sonra size verilecek üye kartını sisteme okutarak giriş yaparak , kaç gününüz kaldı görmenize imkan sağlıyor.Yani normalde spor salonlarında orda daima biri bulunur.Ama insanlık hali bir işi çıkmıştır ona denk gelmişsiniz.Utanılacak birşey yok bunda.Yüksek bir ses tonuyla "Bakarmısınız , kimse varmı?" şeklinde seslenirseniz sorununuz ortadan kalkacaktır.Sonrasında eğer salondaki antrenörler gerçekten samimi insanlarsa durumunuzu anlatıp ,spor konusunda yardım isteyebilirsiniz.

igormami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş