Barfiks Boy uzatırm ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aydinvapus tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aydinvapus

aydinvapus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Barfiks Boy uzatırmı,? Uzamayı engellermi ?

Arkadaşlar Forumda bi hoca'ya danıştım ancak kafamda hayla soru işaretleri kaldı 1 cm 1.5 cm gecici bir uzatma oldugunu söylüyor, Peki ben 17 yasındayım boy uzamasınıda engellermi ? yoksa faydasımı olur.

ben yeni başladım body'e bugun 1.günüm :)

flex hocamız 14 yaş üstü icin bir program hazırlamış ve orda barları kaldırma fln.. yok bench_O şunun gibi ama salondaki hocam boy icin bir sorun olmadığını söyledi ve bunu düz duruşla ayaktada kaldırmamı söyledi havaya doru deil normal bi şekilde pazu kasları icin bunların boy uzamasında durdurma vs.. bi sorun olurmu aydınlatırsanız sevinirim, Bilen arkadaşlar yorumunuzu eksik etmeyin lütfen

Teşekkürler, iyi forumlar dilerim ;)

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Bazılarının dediğine göre uzatıyor bazılarına göre uzatmıyor , ama merak etme uzamayı engellemez. Barfiks çekebiliyorsan mutlaka çek faydasını görürsün.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Barfiksin imkanı yok boyunun uzamasına engel olması çünkü vücuduna omuzlardan bir ağırlık yüklemesi vbz birşey yapmıyorsun.Sadece barfiksin olayı kendini kaldırıyorsun belli şekillerde , barfiks görebileceğin en yararlı hareketlerden ve çok sevdiğim bi hareket kendimi kaldırdıkça kendimi güçlü hissederim hep ve mutlu oluyorum barfiksi yaparken.14 yaşında olman barfiks yapmanın boyuna engel olduğu anlamına gelmez tavsiyem şimdiden düzenli barfiks çeşitlerini uygulamaya başla dar tutuş biceps çalıştıran (serçe tutuşu) ve geniş tutuş (eller ve yüz karşıya bakarken) sırtı çalıştıran bu iki çeşitte bilassa kendine program yap hatta var programı istersen google a yaz barfiks artırma mı ne o tarz birşeyler yaz çıkıyor 4 haftada belli sayıda barfiks çekme yani yap avantajı olur şu an barfiks çekmenin hele ilerisinde çok avantajı olur ama düzenli yapmak gerek!

4. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Boy uzaması, kısalması genetiktir.Eğerki 5-6 yaşlarında vücuda çok ağır yükler yüklenirse o zaman boy uzamaz. Bu böledir böyle biliniyor.

5. aydinvapus

aydinvapus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar peki ya
    Barları yatarak kaldırma , ve ayakta pazu kasları icin kaldırma ?
    Havaya doru deil gögsünün üstüne kadar
    boy kısaltırmı deil engellermi belli bir süre sonra yapıldıgında

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çok konuşuldu bu konular fitness yada body building boy uzamasını engellemez boy uzaması genetiktir kısa olacağı varsa basketbolda oynasan yüzsen barfikste çeksen kısa kalır barfiks vücudu esnettiği ve dikleştirdiği için 2-3cm uzun gösterebilir seni

2157 bunu beğendi.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Barfiks boy uzatmaz, vucut agirligi ile yapilan egzersizler boy uzamasini engellemez.

Yeter artik su boy konulari gozunuzu seveyim. Ne kompleksli milletmisiz ya :(

8. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an 19 yaşındayım, 9 ay önce salonda boyumu ölçtürdüğümde 1.78 çıkmıştı. Gel zaman git zaman aradan 9 ay geçti. Teyzemlerle yaklaşık 2 ay görüşmemiştik. Kendisi bize geldiğinde kapıdan içeri girer girmez bana baktı ve, "Senin boyun uzamış." dedi. Ben de şaşırdım, "Yok teyze yanlış görmüşsündür." dedim. O konuşmamızdan sonra tekrar boyumu ölçtürdüm. 1.83 olmuşum. Hatta hoca da şaşırdı 2 kere ölçtük sonuç aynı.

Demem o ki, erkeklerde 26 yaşına kadar kemik gelişimi devam ediyor. Hala uzayabilirsin.

Sayfayı Paylaş