Barfiks Antrenmanı nasıl olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BarbarKono tarafından 26 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BarbarKono

BarbarKono Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba arkadaşlar . İnternetten edindiğim bilgilerle barfikslede hatırı sayılır bir vücut yapılacağını öğrendim ve hemen bir kapı barfiksi satın aldım .20 gündür çekiyorum 3 hareket yapılıyor zaten 3 hareketende birer set 3 tekrar yapıyorum ilk 3 gün iki falan böyle ıkına ıkına falan çektim sonra ise 3 set 3 tekrar nizami bir şeklide yapıyorum bazı günlerde şınav ve mekikle destekliyorum yanı yere uzanıp bacaklarımı kaldırıp indiriyorum belim cok ağrıyor bacaklarımı kaldırıp indirirken galiba çok güçsüz belim ondandır bide kiloluyum 90 100 arası bir şeyim 1.83 boyum var.Bir kaç sene öncede salona gidiyordum 3 ay falan gittim 2. ay olduğunda kanatlarım falan göğüslerim omuzlarım kol kaslarım çok iyi gelişmişti spor salonundaki hocam genetiğimin iyi olduğunu söylemişti.her neyse simdi maddi yönden problemim yok ama sorumsuzum spor salonuna kendimi bağlayamıyorum mallesef .Evde barfiks çekerek en iyi gelişmeyi nasıl sağlarım.istediğim zaman çekmek doğrumudur yada belli saatler aralığıyla mı çekmeliyim mesela 3 set çekip 4 saat bekleyip sonra 3 set daha falan gibi bide suplementlerin bir faydası olur mu?zayıflamaya basladım yediğime içtiğime dikkat ediyorum. 3 ile 4 kilo arası verdim tahminimce 1 ay dır şeker ekmek falan kullanmıyorum sabah 4 yumurta beyazı yağsız peynir 2 dilim kepek ekmeği sütle karışık musli yiyorum öğlen ev yemeği yiyorum ama pilav yemiyorum ekmek yok aksam ufaktan atıştırıyorum yatmadan barfiksimi çekiyorum.kısaca şu :en iyi gelişme için günde kaç set barfiks çekmeliyim? istediğim zaman çekebilir miyim? suplementler işe yarar mı?beslenme konusunda öneriniz var mı ?1 ay sonra vücudumun resimlerini tekrar çekip sizinle paylaşacağım.Birde antrenmandan sonra sanki sol bölgem şişmiyor sağ tarafım şişiyor solağım.Sol tarafım daha mı güçlü acaba ondan mıdır ?

Ekli Dosyalar:

• j.png
      j.png
      Dosya Boyutu:
      342,6 KB
      Görüntüleme:
      430
    • xfhd.png
      xfhd.png
      Dosya Boyutu:
      273 KB
      Görüntüleme:
      433
    • xz.png
      xz.png
      Dosya Boyutu:
      216,1 KB
      Görüntüleme:
      466
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2015
    OttomannSlapp bunu beğendi.
  2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Tebrik ederim dostum. Ben de zamanında aynen senin gibiydim 2,3 ancak çekerdim tek sette min.30 basıyorum şuanda :D Barfikste önemli olan omuzlarını oynatmadan çekmendir ve buna ek olarak bir sayı tutmayacaksın yani 3x3 veya 3x4 olarak yapmayacaksın yapabildiğin maksimum tekrarı yapacaksın yani kolların artık seni kaldırmayana kadar yapacaksın ki sınırları zorlayalım :) Kendine 2 vakit koy bu vakitlerde fix kaçırmadan tekrarlarını yap. Diğer zamanlarda günlük hayatta ne zaman boş olursan ne zaman denk gelirsen tek set maksimum tekrar yap ve 3 aç kadar sonra gör bakalım ne haldesin :) Supplement hiç gerek yok sakın kullanma vücudun şuan gayet güzel barfiksle harika şekle sokacaksın emin ol. Bütün bunlara ek olarak şınav çalış şınav+barfiks ikilisi birçok egzersize kat kat bedeldir. Sevgilerr kolay gelsin.

BarbarKono bunu beğendi.
  3. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle barfiks, şınav ve dips tarzı antrenmanlarda set diye bir şey olmaz. Vücut ağırlığını olabiliğince kullanmalısın. Örneğin ilk denemende 10 çektin 1 dk dinlen tekrar dene ta ki 1 tane bile yapamayıncaya kadar ama bunu asıl çalışmandan önce yapma yorar insanı. ;)

4. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    ben internette şöyle bir program bulmuştum ama yapmadım body programlarına nasıl eklenir bilmiyorum
    değiştirmeden copy paste yapıyorum
    1.Gün : 5 adet maksimum effort sets (tüm gücünüzü kullanarak yapabileceğiniz sayıda barfiks yapmak, her set için ayrı ayrı, bu nedenle bir sette 15 yapıp diğer sette 9 adet yapabilirsiniz sorun değil, bu şekilde 5 set tamamlamanız önemli), setler arası 90 saniye dinlenme
    2.gün : Piramit günü, 1. Set 1 Pull Up, 2.set 2 pull up, 3.set 3 Pull Up, bu setleri set sayısı ile çektiğiniz barfiks sayısı aynı olmayana kadar devam ediyorsunuz. Yani 6.set'e geldiniz 6 pull up yapmak durumundasınız eğer daha aşağı yaparsanız piramit sonlanmış olur. Piramit setleri arasında sadece 10 saniye dinlenin. Piramit bozulduğunda sadece 1 defa maksimum effort set yapıp, çalışmayı bırakacaksınız.
    3.Gün: Normal tutuşla overhand grip yani avuç içleri karşıya bakacak şekilde barı tutarak 3 adet training set yapın, setler arası 60 saniye olacak. Daha sonra tutuşunuzu daraltın yani ellerinizi birbirine yaklaştırın ve chin up avuç içleri size bakacak şekilde barı tutarak ile 3 adet training set daha yapın setler arası dinlenme yine 60 saniye ve son olarak tutuşu normal tutuştan daha geniş şekle getirin overhand grip ve 3 adet training set, set araları 60 saniye olacak şekilde yapın ve antrenmanı bitirin.
    4.Gün: Yapabileceğiniz en fazla sayıda training set yapın, setler arası 60 saniye dinlenin. Eğer 9 adet training set yapabilirseniz, gelecek hafta set içindeki pull up sayısını 1 adet arttırın.
    5.Gün: Bu 4 gün içinde yaptığınız hangi antrenman size en ağır ve zorlayıcı geldiyse o antrenmanı bugün tekrarlayın.

5. BarbarKono

BarbarKono Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Yorumlariniz beni motive etti cok tesekkur ederim bilgilerinizi takip etmeye devam edecegim cok saolun

OttomannSlapp bunu beğendi.
  6. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Kolay gelsin dostum. Sevgiler