Bana Uygun Bir Program Söyleyebilir Misiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Necromansis tarafından 24 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Necromansis

Necromansis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ark. ben 16 yasimdayim.1.76 boyun da ve 57 kiloyum.Yani biraz zayifim.Bnm yapmak istedigim daha cok boyumun uzamasinda bir etkisi olmamasi icn fitness ile body building arasi bisey.Yani kilolari bi miktar arttirip sabitlemek...Spor salonuna daha yeni basladim ama ne yapicagimi bilmiyorum...Bi hocamiz var, ilk gün ordaki hareketlerin ne ise yaradigini söledi ve bi daha kendisini göremedik :D bu yüzden bana uygun bi program yazarsaniz sevinirim :).Baslayali 2 hafta fln oldu..Yardimci olrsaniz sevinirim...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    siteye hosgeldin sorulardan once biraz arastirma yaparsan site icinde seviniriz ;)

3. Necromansis

Necromansis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma biraz baktim siteye de yani hareketlerden hangilerini yaparsam boyumun uzamasinda sorunla karsilasmam ayrica bn bana uygun bi program ariyorum caliscak yani her vücuda göre ayri program oldugunu duymustum da o yüzden...Yada bu konuda biraz daha yardimci olrsaniz sevinirim yani girmem gereken yeri sölerseniz...

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    sana uygun programı soyleyecek kisi calıstıgın salonun hocasıdır..bence ilk once ona danısmlalısın.boy meselesine gelincede agır squat lardan kacın..

5. Necromansis

Necromansis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaa hocayi görsem sorucam...Adami sadece ilk gün gördüm...Baska zamanlarda orda fazla biseyden anlamayan bi adm duruyo.Yani oda bilmio...O yüzden buraya böyle bi konu actim.Bana düzgün bi program yazarsaniz yanii ordaki hareketleri kafama göre yapmamdan ii olr heralde...Daha mantikli bi calisma yappabilirim.Hic diilse bosuna gidiomusum gibi hissetmem :(

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    senın adına ercekten uzuldum boyle bir salonda calısmak zorunda kalmıssın..hocan nasıl yardımcı olmuyor anlamak zor..neyse sana bodybuilding baslangıc programını yazacagım,bu program temel hareketlerden olusur ve haftada 3 gun calısılır..bu calısma bir gun calısıp,bir gun dinlenme seklınde olacaktır,dinlenme kısmı cok onemli cunku adale dinlendigi zamanlarda gelisir,,demek istedigim sakın 3 gunden faz la calısıp kendini gereksiz yere yorma ,bu seni gelistirmek yerine geriye goturecektır..bunun yanında beslenmenede ozen gostermelisin,sitedeki beslenme bolumunde yazılanlar sana yardımcı olacaktır..programını pazartesi-carsamba-cuma veya salı-persembe-cumartesi seklinde uygulayabilirsin..tekrarları sana bırakıyorum kendi amclarına gore belirleyebilirsin ..tavsiyem 10 20 arası tekrarlar

GOGUS bench press 3*

SIRT lat pull down 3*

SIRT seated rowing 3*

OMUZ military press 3*

BİCEPS barbell curl 3*

TRİCEPS triceps pressdown 3*

BACAK(ON) leg extension 3*

BACAK(ARKA) leg curl 3*

BALDIR kalf raises 3*

MİDE mekik 3*

not:leg extension ve Leg curle yerine hafif kılolar ile squat calısabilirsin..kalf raises tede agır kılo kullanma

7. Necromansis

Necromansis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol.Bu hareketleri sölediin ii oldu..Hareketlerin kac gün yapilcagini belirlemistik ilk gün, sali carsamba cumartesi idi ve 12 ser kere idi bunlaridda ayni sekilde devam ettiricegim.

Sayfayı Paylaş