Bacaklar kesin şartmi - program?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet1055 tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ilk olarak 2 kere 9 aylik body yapdim. İlk 9 aylik programim önkol-gögüs(A), arka kol-omuzdu(B) sadece. Aradalarda sirt çalişiyordum. Programim bir A bir B sirayla haftada 3 olmak üzere donuyordum. 58 kiloydum. 9 ayin sonunda üst vucudum şişmiş kolum 38-39cm olmuşdu(protein tozu kullandim)
    2. ise normal bacak ve sirtin içinde olduğu bir programdi. Bunda ilkdeki gibi bir gelişim sağlayamadim.(gainer kullandim) Sebebini bacaklara bağladim. İlkdeki gibi olmamişdi çünki. Baziyerlerde çok büyük kas kütlesi olduğundan çok enerji çeker deniliyordu. Bazi yerlerde ise bencde %20lik bir ağirlik artişini sağlayaçaği yaziyordu. Burda kesin bir karar vermek istiyorum. Bacaksiz bir programmi? Bacakli bir programmi? Bacakli bir program önerenler 2. soru olarakda çalişma programi stabil önkol-gögüs şeklinde 2limi daha iyi performans yoksa bölgeselmi( 5 gün,1. gün gögüs,2.kol,3.omuz...),bölgesel önerirseniz siralama nasil olmali sizce?
    Uzun oldu kusura bakmayin, salonlarda deneyimli hocalar yok malesef. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bacak sart evet. Hatta karisik gunlerde antremana once bacakla baslanmali ki involve olan kaslar maksimum performansta calissin.

Sonuc olarak bacak antremani, vucutta testosterone ve buyume hormonu salinimini artiran en onemli antremandir.

2inci programda baska birsey olmustur. Ya yetersiz beslendin yada yetersiz calistin.

Ayrica zamanla kas gelisimi azalir. 2inci sene o yuzden daha az kas yapmis olabilirsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yazimda belirtmeyi unuttum 2 spor arasinda 1yillik bir zaman farki var

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Elbette bacak çalışmadan da gelişebilirsin.
    Felçli olan(ayaklarını hareket dahi ettiremeyen), ama üst vücudu harika olan bodyciler var.

Ama vücuda bir bütün gözüyle bakmak lazım. Bacakları çalıştırman bence iyi olur. Vücutta orantısız güç dağılımı olmasın.

Sayfayı Paylaş