Bacaklarım Kalın ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yahyaa_ tarafından 26 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yahyaa_

Yahyaa_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim ilk önce daha 15 yaşındayım futsal oynuyorum önceden de futbol klubünde oynadım her neyse şuan futsala devam ediyorum ve bacaklarım kalınlaşmaya başladı. Sınıf arkadaşlarımla neredeyse aynı boy ve kilodayız onlar benden bi hayli zayıf duruyor boyum 176 kilom 59. Üst bacaklarım istemediğim kadar kalın duruyor yağ olduğunu düşünmüyorum aksine ellediğimde sert bir halde kas olduğunu düşünüyorum ve ayrıca böyle olduğu için üst bacaklarım yandan fırlayacak gibi duruyor sınıf arkadaşlarım bacaklarımın çok kalın olduğunu söylüyor.Bende bu durumdan şikayetçiyim pantolon seçerken zorlanıyorum üstü dar altı bol oluyor üst bacağımı ölçtüğümde 52cm geldi bilmiyorum normal mi değil mi ama görünüş olarak hoşuma gitmiyor bacaklarım önden biraz yandan fazlasıyla geniş duruyor ne yapabilirim lütfen yardım edin. ( ilerde abartı olmayacak şekilde bir vücut yapmak ve o halde onu korumak istiyorum tabiki )

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında bacaklar boya göre normal ama çok zayıfsın. O yüzden orantısız bir görünüm çıkıyor. Yapabileceğin en mantıklı şey vücudu bacağa uydurmak. Futbol ile ilgileniyorsan bacağı inceltmen zor. Sürekli kullandığın kasın atrofi geçirmesini sağlayamazsın tahminimce. O yüzden iyi bir beslenme ve üst vücut odaklı bir antreman programı ile hacim kazanmaya çalış. Bunu çok rahat yaparsın çünkü gelişme çağındasın.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahyaa_ bunu beğendi.
  3. Yahyaa_

Yahyaa_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sende haklısın da ben sadece okul saatlerinde dışarıda oluyorum yani şöyle diyim haftada 2 gün antrenman yapıyoruz ve ne arkadaşlarım var sabahlara kadar evlere girmeyen gezen ben okulda arada tenefüslerde dolaşıyorum birde antrenmanlarda koşuyorum oda haftada 2 gün onun dışında evden çıkıp öyle bir aktivite yapmıyorum. Buna rağmen böyle bir görüntü var

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Herhangi bir kas grubunun gelişmesi için haftada 2 kere çalışması yeterli zaten :) ki futbol antrenmanı yapıyorsun o da bacak odaklı. Diğer bölgeleri de aynı şekilde çalıştırman lazım. Şartların uygunsa düzgün bir spor salonuna gitmende fayda var. Spor destekli kilo almaya başladığında bacaklar bir miktar daha kalınlaşabilir ama diğer gruplarda büyüyeceği için orantıyı yakalarsın tahminimce.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahyaa_ bunu beğendi.
  5. Yahyaa_

Yahyaa_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki deneyeceğim , teşekkür ederim ilgin için

6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    dert edilecek bişey değil; bacakların kalın ve kaslı olması iyidir. Bu seni güçlü yapar. Vücutta en çok kas bacakta vardır. Bacağının kuvvetli olması seni akranlarının çoğundan kuvvetli yapar; bu da iyi bişey. Sevinmen lazım.

Yahyaa_ bunu beğendi.
  7. Yahyaa_

Yahyaa_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aslında o kadar üzülmüyorum ilerde belli bi seviyede vücut yapıp o formu korumak istiyorum ama şuanlık hiç hoş bir görüntü sunmuyor , pantolon seçerken sıkıntı oluyor. En azından bi 5cm de olsa inceltemez miyim ?

8. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Bisiklete binmeyi bir dene. Faydası olabilir.

9. Yahyaa_

Yahyaa_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir yerde duymuştum kondisyon bisikletinin ayarını 1'e alıp minumum 40dk yaparak inceltebileceğimi söylemişti sizce işe yarar mı ?

10. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    evet yarayabilir.

Yahyaa_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş