Bacaklarım bir türlü kalınlaşmıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gafaga tarafından 23 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gafaga

gafaga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba herkese. Ara ara bıraksam da, yıllardır spor yaparım. Üst vücudu geliştirebiliyorum problemim yok ama bacaklar bir türlü gelişmiyor. İstediğim kalınlığa ulaşamıyorum. Bir de üst vücut geliştikten sonra bacakların zayıf kalması daha kötü bir görüntü oluşturuyor. Hani üst de alt da zayıf olsa eyvallah ama böyle olmuyor. Ne yapmak lazım? Var mı aynı dertten muzdarip olup da sonrasında çözüm bulabilen?

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Çok ince olmadığı takdirde şikayetçi olmanızı anlamadım. Bende de benzer durum var ama şikayetçi değilim. Salona gelen kalın bacaklıları gördükçe de iyi ki öyle değilim diyorum. Fotoğraf atarsanız durum psikolojik mi gerçek mi yorum yapalım. Bazen takıntı haline gelebiliyor.
    Soruya cevap verecek olursak bacak kaslarını yüksek tekrarlarla da çalıştırmanız gerek. klasik 10 12 15 tekrar yerine 20 üstü tekrarlarla ve ağır tempoda yapmak etki edebilir.

3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    aynı durumdayız. çevreden bacakların çok ince, bacak çalısmıyomusun gibi lafları duymaktan bıktım.

Bunun tamamen genetikle alakalı olduğunu kabullendim artık. Her şey vucuttaki yağın hangi bolgeye ne kadar dağıldığı ile alakalı.

çözümden tam olarak emin değilim fakat bu antrenman dönemimde bacaklara ekstra özen göstericem ve ideal kilomda düşük yağ oranını yakalamaya calisicam.

dikkat edersen sadece kilo almak demiyorum çünkü olayın bunla alakası yok. O bölgede fazla yağ depolanmadığı için ne kadar kilo alırsan al üst taraf her zaman daha iri duracaktır.

En mantıklısı o bölgeye ciddi anlamda kas kütlesi kazandırmak ve vücut yağ oranını minimumda tutmak.

gafaga bunu beğendi.
  4. gafaga

gafaga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Memnun olmamak için çok ince olması gerekmiyor. Çok ince değil normal ince olması da memnun etmeyebilir kişiyi. Herkesin istekleri, memnuniyetleri, zevkleri farklı olabilir. Siz kalın bacak istemezsiniz, başkası isteyebilir. Vücudumun diğer bölgelerinde aldığım sonucu bacaklarda alamıyorum, arzu ettiğim gibi gelişmiyor diyorum, bunun psikolojik bir durum olabileceğine nasıl ulaştınız onu da anlamadım. Olay basit; tüm vücut çalıştırılıyor, ancak sadece bacakta istenilen sonuca ulaşılamıyor. Psikolojik bir durum değil yani.

5. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Kusura bakmayın yorum yazdım işte eşeklik bende.

Sayfayı Paylaş