Bacakda güç çalışması testesteron ve büyüme hormonunu artırır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Eskalibur tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Eskalibur

Eskalibur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bacaklarımın hacim kazanmasını istemiyorum ama bacak çalışıp testesteron ve büyüme hormonunu artırmayı hedefliyorum sizce böylw birşey mümkün mü yoksa illa hipertrofi çalışması mı yapmamız lazım...

Yani ben bacakda 4×12 (hipertrofi) yerine 6×1-5 (güç) çalışması yaparsam yinede bacak çalıştığım icin testesteronumu artırabilir miyim yoksa sadece kası yakıp yüksek tekrarlı hipertrofilerde mi testesteron artıyor???

Cvp verenler için şimdiden teşekkürler..

2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Sert ve agir antremanlar testeron seviyesini yukseltir ama bu kendi araliginda olur;senin testeron seviyen 1-3 arasi ise bu aralikta yukselir yani 4 olmaz. Disardan testeron almadikca araligini gecemezsin..

Sadece bacak antremani degil buyuk kaslari calistiran bent over rowing,deadlift gibi hareketlerde,stressiz bir yasamda,duzenli d vitamini kullanimi,duzenli uyku ,dusuk yag oranli beslenme de testeron seviyesinin yuksek aralikta seyretmesini saglar..

elite35 ve 2pacist bunu beğendi.
  3. Eskalibur

Eskalibur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sonuç olarak hocam bacakta sert ve ağır bir güç calışması bnm vücudumun izin verdiği düzeyde testesteron ve büyüme hormonunda artış gösterir demek doğru olur mu? Bacakta hipertrofi yapmayacam o zaman...

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Hipertrofi kas buyumesi demek;
    4×12 de hipertrofi saglar
    6x1-5 de saglar
    Ama farkli sekilde

Her ikisini de kullanabilirsin her ikisi de artis saglar..

Basarilar

5. Eskalibur

Eskalibur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam birşeyi daha mrk ediyorum farklı konu açmak istemedim... Biz şimdi öğrenci olduğumuzdan bazen almamız gereken kaloriyi alamayabiliyoruz yani bnm takribi almam gereken kalori 3000 civarı ama diyelim ben 2000-2500 arası bir kalori alıyorum diyelim... Ama protein olarak takribi yağsız vücut ağırlığım kadar (yani yeterli kadar alıyorsak) kas gelişimi sağlayabilir miyiz?

Kalori açığı olduğu sürece hem zayıflamış olur ve hem hacim kazanabilir miyiz?

Sayfayı Paylaş