BACAK, GÖĞÜS ve SIRT İZOLASYONU

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar...Tekrar merhaba,

Kısa bir süre önce açtığım "Omuzu İzole Etme" adlı başlıktaki www.bodybuilding.com sitesindeki "Getting Cut with Glass" video serisinin 2.,3. ve 4. bölüm videolarını ekliyorum...

Bu bölümlerde bacak, göğüs ve sırt izolasyonlarını izleyeceksiniz...

Özellikle göğüs videosunda benim dikkatimi çeken, incline dumbell press'te sehpanın 45 derece açı yerine 60 derecelik açı olarak ayarlanmış olması...Bunun olumsuz bir etki yaratmayacağını söyleyen Charles Glass, tam aksine doğru tutuş ve kürek kemiklerinin birbirine çekilerek göğüsü öne iterek tam bir izolasyonun sağlanabileceğini söylüyor...
    Ayrıca bacak videosunda da "Reverse Hack Squat"ın ne kadar güvenli ve tam izolasyon sağlayan bir bacak egzersizi olacağını göreceksiniz...

Bu videoların son derece faydalı olacağını düşünüyorum...

Linkler aşağıda :
    Bacak : http://www.bodybuilding.com/fun/glasscut2.htm
    Göğüs : http://www.bodybuilding.com/fun/glasscut3.htm
    Sırt : http://www.bodybuilding.com/fun/glasscut4.htm

Saygılarımla...Bol sağlıklı ve mutlu günler...;)

sado, tatt, Reddie ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    sen omuz için olanını verince bn bölge için olanlarıda aramıştm bulamamıştım yine sen verdn teşekkürler ;)

3. ozants

ozants Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    marthel kardes ya benim evde barfiks varda gogus için gereklı hareketleri zahmet olmazsa bi sole be

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ozants yukarda linkte video verilmiş zaten bu bölge için..

ayrıca burada izolasyondan ziyade yardımcı kasların daha az devreye girmesini sağlamak diyebiliriz..zira mesela incline db. presste önomuza daha az vurmasından bahsetmiş..tamamen izole etmek imkansız zira..

sonuç olarak faydalı bir paylaşım..eline sağlık..geleneksel olarak yapılan hatalardan da bahsediyorlar..

Son düzenleme: 17 Temmuz 2007
  5. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar gerçektende süper videolar . omuzu isole etme videosunu izlemiştim ve çok güzel faydasını görmüştüm yaklaşık 1,5 aydır o programı çalışıyorum ve omuzlar çok iyi bir durumda. şimdi diğer eklediğiniz videolarıda izledim ve sırt porgramında kafama takılan bi kaç sorum olcak...

Gittiğim spor salonunda sırt programındaki 3. ve 4. hareketleri yapamam çünkü ikiside spor salonunda mevcut değil duh

Peki bu makinalar olmadan o hareketleri yapmamın bir yöntemi varmı. Ya da alternatif olarak ne yapmam doğru olur...

Sayfayı Paylaş