Bacak eritmek için koşmalı mı ? Yürümeli mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brutal160 tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. brutal160

brutal160 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar geçtiğimiz Mayıs ayından beri fitness yapıyorum bir ara 3 aylık ara verdim sadece 1,5 aydır tekrar gidiyorum , 114 Kilodan 93'e düşmüştüm ilk başladığımda sonra ara verdim ve 100 Kg'a çıktım tekrar başladıktan sonra şu an yine 93 Kg'yim ilk spor yaptığımda hiç koşu yapmıyordum hep 6 km tempoda yürüyüş yapıyordum fakat bu başladığım salonda hoca koşmam konusunda uyarıyor beni fakat bacaklarım vücuduma göre kalın ve koşmanın eritmekten çok bacağı daha çok şişereceğini doğrultusunda bir bilgim var benim doğrumudur bu ? Ben koşmak yerine 6 km ya da 7 km tempoda yürüyüş yapsam ve 5'er dakika aralıklarla yokuş yukarı yürüsem koşmaktan daha faydalı olmaz mı bacaklarımın erimesi için ? Ya da sizin öneriniz var mı bacak eritmem konusunda bana ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    palavtra o kosunca bacak şişmez kosarken bacak şekıle gırer bır sdure sonra backatakı yaglar erır bak ben anımı anlatayım benım benımde bacaklar kalca bolgem kadın gıbıydı hep gomlekın ustunden bırsey gıyerdımkı popomu ortsun dıye

salona yazıldım hem kolı verıp hemde body yapıyordum basta kosamıyordum zaten 2 dk koluyordum tıkanıyordum daha sonra kosum gelıstı sımdı 30 dk kosabılıyorum herneyse

body de bacak programı yadı hoca sordum dedım ben bacak calısırsam kalın buyuk olan bacaklarım dahada sısmezmı dedı hayır bacagını sekle sokucak ınan dedıgı gıbı oldu suan bacakta yag yok ınceldı dızler ınce uste dogru kalınlasıyor guzel kaslandı yagdan eser kalmadı artık bacaklarımın ortası yapısmıyor cıddı anlamda zayıfladı eskı pantolanları gıyıyorum guluyoruz ailece farkı goruyoruz

kolu zaten sekle sokar ınceltır bodydede bacak calısın sekle sokar ve benım backa programım 3x20 di yanı cok tekrar yakmak ıcın

3. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    Bir kere kas ve yağ dokuları ayrıdır.
    Bacağın şişmesi için kas dokusunun çok gelişmiş olması lazım.
    Ayrıca yağ dokusu erimeden kas dokusunun gelişme ihtimalide yok.
    Gerek koş gerek yürü önce yağlar yanacak sonra kaslar olacak.
    Koşmak ise bu işi daha hızlandıracakthums:

4. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    koşmak bacakları zayıflatır.. rampada koşmadıgın sürece :)

5. brutal160

brutal160 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Siz şair olmalısınız haha :) , teşekkür ederim cevaplarınız için koşmaya devam o zaman.

canavar bunu beğendi.
  6. tortuga

tortuga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bacak eritmek ciddi bi uğraş bilirim ,halen de sıkıntısını yaşarım kendimce..ama şöyle söliyeblirim bazı okuduğum ve kişisel tecrübeme dayanaraktan sadece koşmak sana gerektiğinden fazla enerji ve zaman kaybı verebilir kardiyonu çeşitlendirmelsin ve ağırlık antremanı yağ yakınımında gayet faydalı olucaktır kanımca ..çok uç ağırlıklar girmeden haftanın 2 günü sana fayda gösterecektir..şöyle bi durumda var sen bu koşmaya başladıgıdnda uzun süreli yapacagın için kaslarında zarar görecektir o yüzden çeşitlilik sana avantaj sağlicaktır,aynı zamanda sık bir görüntüde oluşturur diye düşünüyorum..

Sayfayı Paylaş