bacak antremanını önemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve forme tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. forme

forme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bacak antremanının önemi nedir. yani ben bacak calısmayı sevmiyorum ama yinede calısıyorum. çalışmasam ne gibi zararlarını görürürüm, çalısmaya devam edersem ne gibi yararlarını görürüm?

2. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bacak vücüdun temelidir. Bacak çalışmak testesteron artırır. Bacaklar ne kadar güçlü olursa üst bölge de o kadar çok gelişir.

forme bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vücut bir bütündür üst vücudunun istediğin gibi olmasını istiyorsan simetrik ve estetik görünmek istiyorsan mutlaka bacak çalışmalısın düşünsene üst vücut gelişmiş bacaklar dal gibi ne komik bir görüntü olur

forme bunu beğendi.
  4. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bacak kesinlikle çalışmak zorundasın sadece görüntü açısından değil bacak çalışırsan üst bölgende istediğin şekilde gelişir

forme bunu beğendi.
  5. forme

forme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekür ederim.

6. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Kendimden örnek veriyim ilk başladığımda düzenli çalışırdım sonra gerek yok ya böyle kaslı iyi duruyor diyip sonra bırakmıştım 1-2 sene sonrasında doktora gittiğimde üst tarafları geliştirdiğimi fakat alt tarafı da geliştirmemi dizlerimi güçlendirmemi söylemişti(dizlerimdeki rahatsızlıktan dolayı gitmiştim). Eğer bacağı bırakıp da üst vücudunu geliştirirsen sırf, bir süre sonra bacaklarındaki yük artar dizlerin ağrımaya başlar sonra başlarsın bacakları geliştirmeye tabi benim dizlerimde ağrı çıkmasına etken dövüş sporu da vardı ama kısa vade de olmasa da uzun vade de göstermesi pek muhtemel düşünsene üst 7 yıl boyunca vücut geliştirmişsin üst vücudun iyi güzel bacaklar cılız gibi kalmaz mı? Bir de dizlerine o yük ağır gelip merdiven zor çıkmaya başlayabilirsin.Hiç değilse her antrenmandan sonra leg extension yap biraz sıkıntı olmaz sağlık konusunda muhtemelen.

7. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Bacak bence en önemli bölgelerden birisi. İlk 2-3 ay bacak çalışmayabilirsin. Ama ilerliyen aylarda şart. Üst bölgeyi güçlendirmek için güçlü bacaklara ihtiyacın var..

forme bunu beğendi.
  8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Squat veya Deadlift den sonra bir kaç gün kendimi çok iyi hissediyorum, test üretiminin en açık belirtisi bence.

forme bunu beğendi.
  9. forme

forme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bacak antremanlarımı zaten yapıyorum. hatta bugün bacak antremanı yaptım ve çokta sağlam yeni başlamama rağmen çokta sağlam yaptığımı düşünüyorum. sadece merakımdan sormuştum yorumlarınız için tşk.

10. matakara

matakara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    Koşu bantındaki kardio bacak antremanına giriyor mu yoksa sadece ağırlık çalışması yapmak mıdır bahsedilen.
    İyi antremanlar.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandında tempolu yürüyüş,ip atlamak,bisiklet sürmek,trampolin gibi egzersizler tabiki bacak kaslarını sıkılaştırır yağ fazlalığından kurtarır fakat düzenli beslenmek şartıyla bacaklara faydası vardır ağırlık çalışması eklenince
    daha güçlü ve kaslı bacaklara sahip olunur sakatlık riskide azaltılır

Son düzenleme: 25 Ağustos 2013
    matakara bunu beğendi.
  12. forme

forme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    peki testesteron artınca noluyor? benim bildiğim testeron erkeklik hormonu. vucut geliştirmeye bi faydası var mıdır?

13. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Testosteron karaciğerde protein sentezini arttırır, buda yediğimiz besinlerinden daha iyi yararlanmamı ve daha iyi kas gelişimi demek.

Bu yüzden dışarıdan testosteron takviyesi alan pro vücut geliştirmeciler bir öğünde 100 hatta 120 130g protein tüketebilirler. ve bunun neredeyse tamamını sindirebilirler. çünkü testosteron seviyeleri tavandır protein sentezi tavandır. ama bizim gibi amatörler bir öğünde 50g protein alsa endişelenir. "50g aldık ama acaba vücut tamamını sindirebilecek mi?"

Daha bir çok faydası var biraz araştırırsan bulabilirsin.

Son düzenleme: 27 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş