bacak açma ve kaldırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve remoter tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bu zorlamanın sınırı ne olmalı ? mesela herkesin acıya dayanma süresi farklıdır birde ne kadar çok zorlarsak o kadar az dayanabiliyoruz peki hangisini tercih etmeli çok zorlayıp kısa süre esnemekmi fazla zorlamayıp uzun süre esnemek mi ?

2. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence zorlayarak esnemelisin.bende sana birşey sorucam sen bacaklarını açtıgında veya tekme kaldırdıgında diz kapagının arkasında bir acıma oluyormu?

3. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen oluyor hele ellerim serbest bacaklarımı açarken daha çok oluyor.

2157 bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün önce zorlayıp açtığımda 29 cm falan kalıyordu.Şuan baktımda zorlayınca 25cm falan kalmış.Ayrıca yana açarken o kadar acıyı çektikten sonra insanın kelebek ve ayak parmak uclarına değme hareketini yapmaya mecali kalmıyor.

5. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kaç aydır çalışıyosun ve haftada kaç kez yapıyosun birde ilk başladıgınla şimdiki arasında nekadar mesafe var.

6. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    4 aydır çalışıyorum ilk 1 ay baya bi esnedim sonrasında daha esneyemedim 3 aydır ayn tas aynı hamam şimdide ısınında o kadar esniyorum zorlayarak ısınmadan hiç esnemeyen çocuk benimlde aynı açıyor bizzat ölçtüm gerisini sen düşün senin gibi yapmaya başlıyorum hatta 3 dakika duracağıma daha çok zorlayarak 1 dakika duruyorum ama bunu 4-5 sefer yapıyorum.

7. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynen kardeşim sana katılıyorum.ısındıktan sonra açıyorum hiç açılmamış gibi 2 karış kalıyor.10kere falan yana açıyorum anca 1 karışa iniyo bazen yarım karış bazende 1kaarış kalıyor.sırf bu yüzden bırakıcam nerdeyse kafa_

8. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    en çok ayar olduğumda bazılarının 1 ayda sıfır açtım demesi.ben o kadar uğraşıp sıfırın yarısına gelemezken a32.ayrıca bu karış ne oluyor kac cm ? birde ben dün ısınırken sıfıra 17cm kaldı ama şuan hala hiç açılmamış gibi.

9. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim karışım 22cm olduguna göre bazen 22cm bazende 14cm falan kalıyo.sogukken açılması çok zor ama sıfır açtıktan sonra üstünde çok oturmalısınki sogukkende sıfır açabilelim sıcakken sıfırı bi açsakta gerisini de ozaman düşünürüz.hem o 1ayda açtım diyenlere de inanma derim
    artık bende sıkılmaya başladım kafa_

10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen sıfırı hele bi sıcakken açalımda gerisini zaten yaparız :D.Bencede soğukkende aynı şekil açmak için sıcakken sıfırı açtıktan sonra baya bi oturmak lazım.ben birde bu forumdamıydı tam hatırlamıyorum 2 haftada 0 açtım diyeni görmüştüm hyper_

11. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    onu bende görmüştüm a32 forumtr.com sitesinde biraz kolpa olmuş. eger bana ulaşmak istersen msn facebok adresim [email protected] :D

12. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    :D
    Birde şunlar var bizim kickboksdada vardı sadece kickboksda yaptığımız esnemelerle 2 günde bir 30-40 saniye kadar fazla zorlamadan durark benim şimdi açtığım kadar açabilenler vardı :D yahu bacakk ben seni o akdar zorluyorum sen neden açılmıyorsun diyorum artık :D artık fazla zorlamanın işe yaramadığını düşünmeye başladım hiç zorlanmadan esneyerek daha çok açılıyordur belkide eğer zorlayarak açılsaydı zaten açılırdı :Dbu gidişle zorlamadan esnemeyi deneyeceğim uzun bir süre eğer bi gelişme olursa sanada söylerim :D :D

13. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben şuan kendime 1ay1 hafta zaman tanıyorum açıldı açıldı açılmadı bırakıcam hep aynı mesafede kalırsa.eger mesafe kısalırsa esneticem sonuna kadar.3gün ara verdim yarım karış arttı anlamıyorum en iyisi yapınca hergün yapıcaksın.birde ben kıck box hocama sordugumda bacaklar açıldıkça geri kapanır demişti.yani açtıgın gün diger günde aynı mesafeye gelmeye çalış demişti zorla ama abartma demişti hyper_

14. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin şeyin aynısı banada oldu bikaç gün esnemedim sorna esneyince daha çok esnedim bunun nedenide ertesi gün olan ağrılardan olabilir o zaman 2 günde bir baya esneyerek yapsak dahamı verim alırız ki:D ayrıca açıldıkça geri kapandığını en iyi ben biliyorum bu arada hyper_ asıl öenmli olan geri kapanmamasını sağlamak

15. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yok benim dedigim 3gün ara verdikten sonra 1 karıştan 1,5 karışa çıktı.yani mesafe arttı.

16. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ben ertesi gün bile önceki gün açtığım kadar açamadım :D

17. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hakan demirayı tanırsın ben ona baçak açmayla ilgili soru sordugumda bana şu cevabı verdi:
    öncelikle belirli bir yerden sonra milim milim ilerler bunu unutma gereksiz zorlama. sonra bir de iyileşmesini bekleyeceksin ve bu birazda acıya dayanıklılık ile ilgili maalesef güle oynaya bacak açılması olmuyor. biraz tatlı acı bir durumu var bunun. ancak şunu hemen söylemek isterim sakın sakatlanma yani gereksi yere zorlama. ayrıca soğuk açma olayı biraz dıoğuştan gelir ya da uzun yıllardır uzak doğu sporu yapanların yapacağı bie şeydir. sen yine açarsın ayaklarını ancak ısınmadan olmayacaktır bunu aklından çıkarma ...:p

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  18. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bazı sorunlardan ötürü 1 haftadır hiç hareket yapamadım sanırım bayağı bi esneklik kaybetmişimdir.

birde forumda biriyle konusuyordum özelden sanırım 4-5 ay esneme yaptıktan sonra ısınmadan sııra yakın açabiliyor ısınıncada 0.

2157 bunu beğendi.
  19. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    sonralardan gelen edit:7-8 cm artış olmuş ama uzun süredir açmadığım içim bacaklarda fazla bir ağrı olmadı.

2157 bunu beğendi.
  20. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende topugumun agrısından dolayı 1 hafta ara verdim bende yarım karıştan geri 1.5 karışa yükseldi
    :p
    çalışmaya devam...
    bench_O

YuriBoyka61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş