Bacak şeklinde bozulma

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve dependencylv tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dependencylv

dependencylv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben birkaç yıl bilinçsizce ve saatlerce bacakla ilgili inceltmek için bilip bilmeden, önüme gelen, gördüğüm egzersizleri yoğun bir şekilde yaptım. Sonra kötü yönde ilerleme olduğunu gördüm, bacaklarımda şekilsizce bir kaslanma oldu. Yani dizlerimden yukarı doğru düz gidiyordu, sonra ortasında bombeleşiyor, birleşiyordu. Hala da öyle. Ama o zamanlar dizlerim ve yukarı doğru bacağımın ortasına kadar ince ve düzdü en azından. Şimdi öyle de değil.

Birçok şey denedim düzeltmek için, birkaç ay önce pilates allegroya gittim. 4 seans gittim ama üstteki kalınlıkla ilgili antrenörün olucak dediği hiçbir gelişme olmadı. Tam tersi yukarıda bahsettiğim dizlerimin de kalın gözükmesi oldu. Şundan dolayı yani; o çalışmalardan sonra bacaklarımın yan kısmında genişleme türünde değişim oldu. Biraz gevşedi, yayıldı yana doğru. Yan kısım düz çıkarken, parantez gibi oldu.. .
    .
    Yani ancak bu kelimelerle anlatıyorum. Düzelmedi bir türlü. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Yana doğru yayılmayı toparlayacak bir egzersiz ya da düzeltecek bir şey? Yoksa o değişim tamamen kalıcı mı olur? :(

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Son düzenleme: 6 Eylül 2011
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çok karışık yazmışsın ama anladığım kadarıyla quadların dış kısmı kaslanmış. Yaptığın bacak egzerizlerinde, itişleri iç kısımları çalıştıracak şekilde yani ayak uçların dışarı bakarak ve bacak aralığını geniş tutarak yapman, iç bacak kaslarını çalıştırırken, dışarıyı izole eder, zamanla dış kısım da kütle kaybeder.

3. dependencylv

dependencylv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    "itişleri iç kısımları çalıştıracak şekilde yani ayak uçların dışarı bakarak ve bacak aralığını geniş tutarak yapman, iç bacak kaslarını çalıştırırken, dışarıyı izole eder..."

Evet çalıştırıcım da yoğunlukla aynen bu şekilde hareketler yaptırdı. Demek o yüzden. Peki kesin zamanla azalıp eski haline döner mi dış kısımlar? Ek olarak yapmam veya yapmamam gereken bir şey var mı?

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuda kesin bir şey söylemek zor ama illa ki etkisi olacaktır. Sadece sağlıklı beslenmen ve genel vücut egzersizlerini de ihmal etmemen yeterli.

dependencylv bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş