Bacak çalışmak herkesde işe yarıyor mu ? Ve haftada 2'den fazla aynı kası çalışmak hk.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet1055 tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Toplamda 1 2 yil body yapmişimdir. Fakat başlikdada yazdiği gibi bacak çalişmak bana etki etmiyor kanimca. Salon hocasinin aklima girmesiyle bacak çalişdim kol antremanlarimi azaltdim. Lakin 1 ayi geçince kollarimin biraz küçüldüğünü fark ettim. Bencde ise bacak çalişmadan önce 10 kez kaldirdiğim ağirliği 6da tikanmaya başladim. Bacak yerine sirt girmeye karar verdim( 2 haftada 1) hiç değilse üstüm daha toplu durur hep göğüs omuz basmakdansa. Görüşleriniz nedir? Bide örneğin rich piana gibi vucutculara rastladim üst üste yapmanin(haftada 3 kez kol) iyi olduğunu söylüyorduki bende azçok onun gibi yapiyorum deneyimi olan yardim etsin.
    Yaş 19 kilo 60

2. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bana nedense çok etki ediyor , sevmiyosan sana kalmış .

3. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bacakmi etkili geliyor banada gelse yapardim biryerdemi sorun var onuda bilmiyorum. Kolun inceldimi aa etkili devammi diceksin?

4. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Haftada üçü bırakalımda Rich Piana yapsın. O adamın girdiği kürlere siz girin, sonra haftada 5 de olur aynı bölge.
    Haftada 2, deneyin. Eğer yararsa devam edin. Bu soruların kesin cevabı yoktur. Kişiden kişiye değişecektir.
    Düzenli bacak çalıştım 1 yıl. Ayağımı sakatladığım için 1 ay bıraktım. Bacaklarda ki sönme/incelik hiç hoş durmadı. Benim bacaklarım zaten iyi diyorsanız, şahsen ben çok testo falan arttırdığınu düşünmüyorum bacak çalışmanın.Ne kadar arttırabilir ki? Hem artsa aynı gün içinde eski haline dönmez mi? Bu büyük kas çalıştırıp ağır kaldırmanın verdiği testo faydasından yararlanmak için her gün ssquat yapmak lazım o zaman.
    Ama genel kanı, büyük kas grubu bacakların boş geçilmemesi ve bacak çalışmayan vücudun gelişmesinin yavaş olacağıdır, bu işi bilenlere göre.

elite35 bunu beğendi.
  5. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Richi şu yönden verdim adamin dediği gidin kür yapip basin peş peşe değil. Her insan farklidir. O yüzden ben böyle gelişim aldim diyor. Bazi yerlerdede geçiyor peş peşe yapmak sıkıntısız diye ama çoğu yerdede kaslariniz erimeye girer küçülürsünüz falan geçiyor. Burdanda şu aklima takiliyorki ağir işlerde çalişnlar var, cevremdede yeni başlayanlar var(inşaat demircilik vb.). Hergün ayni grup kasi çaliştiriyorlar. Lakin tek hefes ettiğim uğraştiğim yapamadiğim kaslara sahipler. Erime olayi ne kadar geçerli geliyor burda aklima sonra kararsizlikda kaliyorum. Bacak olayinada gelirsek bir arkadaşimla girdik bacağa ilk defa giriyordu. Testosu tavan yapmiş o gece. Ama bende hiç olmadi. Bu psikolojikmi kendimi vermediğimdenmi acaba.

6. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Kolum neden incelsin haftada her bölge 1 defa çalışıyorum .Zaten bicepsler en küçük kas grubu olarak biliyorum yani abartmaya gerek yok .
    Bacak çalışırken egomu daha tatmin ediyorum .

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Testesteron konusuna ben de katılıyorum. Bacak çalışmak çok fark yaratacak şekilde değiştirmez bana göre. Senin 10 kaldırdığın ağırlığın 6ya düşmesi recovery ile alakalı büyük ihtimal. Sonuçta yaklaşık %50 kas bacakta ve bunun recoverysi daha uzun sürer. Günlerini azaltman mantıklı olabilir ama aklıma takıldı. Boyun kaç?

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    büyük kasları çalışırken çok kalori harcarsın muhtemelen az yediğin için genel kütle kaybı yaşamaya başladın bu yüzden ufalmışsındır.

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bacak çalışarak ekstradan kollarına hacim katamayacağın gibi, hacim de kaybetmezsin. Hacim kaybının sebebi yetersiz beslenmeden tut, yetersiz dinlenme ve vücut stres düzeyine kadar gider.
    Diğer bir konu ise bacak çalışınca Testosteron ve GH artıyor görüşü... Bu çok yaygın bir görüş.
    Evet artıyor ama antrenman esnasında artan GH. Testosteron olayı da çok dolaylı. Bunlar da diğer bölgelerdeki gelişimi doğrudan etkilemez.
    Estetik açıdan bakarsak vücut da bir bütündür insanlar bunun farkına vardı. Bacak estetiği tamamlayan unsurların başında geliyor. Dengeyi iyi kurmak şart.

Haftada 1'den fazla kez aynı kası çalıştırma fikrine sıcak bakıyorum. Ama aradaki dinlenmeleri iyi ayarlamak gerekir. Yüksek volüme ile aynı kası 1'den fazla kez çalışmak riskli olabilir.
    Düşük volüme yüksek frekans ile çalışmak çok daha mantıklı. Peki bunlar ne demek ?
    Biceps kasını ele alalım: 1 günde 3 hareket girip bunu haftada 2 ve daha fazla kez yapmak yerine, 3 günde toplam 3-5 hareketle işi bitirmek. Gün başına biceps için 1, maksimum 2 harekete tekabül eder.

10. mehmet1055

mehmet1055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şöle diyim beslenmem günde 5öğün yediğim oluyor. Kollarim küçülme olayi genede besmenmemdem kaynaklana olabilir. Boyum şuanda 1.72.
    Aslinda tek mesele şuanda bu sorunun cevabini bulmak. Testonun faydasi çok diyorlar ama göremedim ve kollarimda bacak girdiğimde o pumbu hissedemiyom ve bundan önce protein tozu kullanarak bacaksiz çalişmiş kilom 60 kolum 38 39cmdi. Şuanda 35de ve bu bilgiler işiğinda iyi bir antreman yapcam. Progainerde aldim kilo için herkez farkli dediğinden kararsiz kaldim. 2 haftadada toplam 3 göğüs 2 omuz ön arka kol toplam 6,, 1 sirt giriyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2015 ---
    Şunuda sormak istiyorum. Yapilan hareketleri kaslari hissetmek için yapdiğiniz ağirliği kaldirirken veya evde uyguladiğiniz sıkma germe hareketleriniz varmi? Kaslari hissetmem haftada 1 2 kez oda nadir hakeretlerde bazen vuruyor bazen vurmuyor

Son düzenleme: 17 Kasım 2015

Sayfayı Paylaş