Bacak çalışırken oluşan Diz ağrısı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArmagedonX tarafından 26 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba , Özellikle Quadriceps bölgesini etkileyen bacak hareketleri yaptığımda (Leg press , Leg extension) Bacaklarımdan çok dizlerimin ve dizlerimin alt kısmının yandığını hissediyorum. Ağırlığı yükseltecek gücüm var ama dizlerim dayanılmaz bir şekilde yanıyor. Eskiden böyle bir sorunum yoktu. Bacaklarımın çalıştığını hissediyordum. Artık bacaklarımda yanma hissiyatı yok , Dizlerm alev alıyor. Bunun çözümü nedir ? Zararlımıdır ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Büyük olasılıkla kas yerine ekleme yükleniyorsun harekette. Hareket formuna dikkat et.

3. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Eskiden hiç diz ağrısı çekmiyordum. Hareket formum eskisiyle aynı. Hem sorun Form olsa 2 egzersizde birden dizlerim neden yanıyor
    ki ? Doktora görünmelimiyim ?

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık arttıkça hareketi yarım hatta çeyrek yapmaya başlıyor birçok kişi. Bu da kas yerine eklemi yoruyor. Antreman sonrası geçen bir ağrıysa gerek olmayabilir ama uzun süre devam ediyorsa foruma sormadan önce doktora sormak her daim daha mantıklıdır.

5. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlığı yükseltmeyi bırak aksine ağırlığı -30 kg düşürdüm yine bacaklarımın değil dizlerimin yandığını hissediyorum. Kalıcı bir ağrı değil. Sadece Hareket sanki bacak değil de diz geliştirmek içinmiş gibi hissediyorum :)

6. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Leg Extension için makinenin ayarını değiştirerek deneyebilirsin. Ayrıca kendini geriye iyice çekmeye çalışıp koltuğa iyi bastırarak yapabilirsin.

Leg Press için ise bacak aralığını ve parmak uçlarının baktığı yönü değiştirerek denemeler yapabilirsin.

Bunlar dışında zamanında bende diz ağrısı çekmiştim ve bunun hareket sırasında kilitlemelerden kaynaklı olduğunu farkettim. Üstelik hareket sırasında kilitlediğimi dahi fark etmemişim dizlerimi. Ki bu hassas bir noktadır. Biraz bile aşağı yukarı kayması yükü ekleme fazla bindiriyor. Bu da benim yaşadığım kısmı.

Hepsine rağmen devam ederse bacaklara bir süre dinlenme çeksen 1hafta - 2 hafta iyi olur diye düşünüyorum. Dönüşünde de lunge gibi egzersizlerle başlaman iyi olacaktır. Umarım sorunun çözülür.

ArmagedonX bunu beğendi.
  7. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    2 Hafta ara verdim zaten ağrıdan dolayı. Bugün tekrar Bacak çalışmaya başladım ağırlıkları düşürdüğüm halde yine Bacağım değil dizim kasılıp yanıyor. Eskiden de aynı hareket formu ile daha ağır girince hiçbir sıkıntı olmuyordu. 2-3 Haftadır bu böyle

8. sahinek

sahinek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hocam bacağına her gün buz yap 1 ay boyunca günde 1 saat, yemeklerine bir çay kaşığı zerdeçal kat, bacak hiç çalışma 1 ay boyunca

aynısı başıma geldi 2 ay hiç spor yapmadım ben

Sayfayı Paylaş