Bacagima Giren Kramp

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve habib tarafından 16 Aralık 2004 başlatılmıştır.

1. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    slm arkadaşlar
    benim sorunum genelde pullover çalısırken setin sonuna doğru sağ bacağım acayip kasılıyo veya kramp giriyo öyle bişey.gecen gün de kasıldı tam geçmeden mekiğe gireyim dedim bu sefer karnım öle bi kasıldıki .antremanı yarıda bıraktım. sizce sebebi nedir :(

2. Guest

Guest Guest

iki sebebi olabilir.
    1. hareketi tam dogru yapmiyorsun.
    2. hareket uygulanirken asiri agir zorlanma oluyor.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    2 gun once biceps calıstıktan sora sag tarafta trapezden onkolun baslangıcına kadar bı agrı basladı sinirlerle ilgili oldugunu dusundum siz ne dersiniz ???

4. Guest

Guest Guest

valal öyle ani bir karar söylemek yanlis olur. mesela daha öncesinden ani hareketler yapip sinir ve kas sistemini etkilemis olabilirsin. Bu birde agriya göre degisir. kisa süreli agri ise o mzaman bir zarari yok denebilir.

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    agrı normalde yok denecek kadar az ama ıdmana basladıktan sora agrı artıo su sısesı kaldırdıgımda kolum tıtrıo

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    antremana baslamadan isinma yap, mesela kosu bandinda 10 dakika falan kos..

7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde sol bileğimde olurdu bir ağrı. sadece bilek çalışmaya başlayınca ağrı başlardı.

8. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    üzülme habib kardesim önlemleri alindiginda kolay kurtulunacak bir konudur kas kramplari iki ihtimal gorüyorum senin anlatmandan ayri bolgelerde alakasiz sekilde oluyor birinci pullover calisirkan bacaginda oluyor ve diger gün midende öncelik le sende su ve mineral eksikligi olabilir büyük ihtimalle susamasan bile 25-30 dk da bir mideni sisirmeyecek sekilde bir bardak su icmeni tavsiye ederim bir vücuttaki sodyum eksikligi olabilir bunuda en kolay madensuyundan karsilayabilirsin, diger ihtimallerde çokmu terliyorsun terlerken vücut tuzda kaybeder ikincisi kas yorgunluklaridir asiri yük altinda kalan kaslar ilgisiz bir pozisyonda iyi dinemedikleri icin kasilabilirler mesela bacaginla yerden destek alirken bu baski bile bacagi kasabilir, sürekli oluyorsa bunlari dene ve bu aralar bir kas gevsetici kullan o bölgeye s?cak havlu ile masaj yap üzüldügün bu olsun hic sorun degil, bol su icmeyi ihmal etme ve maden suyu

Sayfayı Paylaş