Başlayalı bir buçuk ay oldu, vücutta gelişme var ama hangi doğrultuda ilerlediğimi anlayamıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve IneedPAIN tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. IneedPAIN

IneedPAIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yeni bir üye olarak buraya ilk defa konu açmaktayım şimdiden yardımlarınız ve bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.
    Bilgilerimi size sunarak başlıyayım ardından da kafamdaki sorunu izah edip sizlerle paylaşayım istedim.
    BOY:1.71
    SPOR GEÇMİŞİ YOK
    BAŞLANGIÇ ---------------- 1. AY SONU DURUMU
    KİLO:70 KG ---------------- KİLO:67,5 KG
    KOL:33 CM------------------ KOL:33,5 CM
    OMUZ:118 CM -------------- OMUZ:121 CM
    GÖĞÜS:100 CM------------- GÖĞÜS: 101 CM
    BEL:89 CM-------------------- BEL:83 CM

Başlangıç döneminde beslenme programıyla birlikte ilerlemeye başladım, abur cubur şeker, cips vs benzer gıdaları tamamiyle çıkarttım hayatımdan, günlük üç öğün olacak şekilde besleniyorum kahvaltıda yumurta öğlen ve akşam tavuk göğsü veya baklagiller yanında salata, ara öğünlerde fındık,ceviz vs tüketiyorum. vücut geliştirmeye başladıktan 15 gün sonrasında ise isole protein kullanmaya başladım (ölçek başı:21 gr protein var, şeker ve karbonhidrat yok)

sorunum ise şu bu gelişme durumumu gözden geçirdiğimde bir terslik var gibi geliyor, kilo kaybı olurken kas yapım büyümekte, burda kafama takılan asıl şey vücut geliştirmede kilo verilirken kas inşaası olmaz diyen birçok videoya youtube da rastladım.(bu adamlar bilindik kişiler), onun haricindeyse bu foruma yeni bir üyede olsam konuları takip edip insanların gelişimini takip ediyorum belki benzer bir çıkarım yapabilirim diye ama çok büyük bir kitlenin vücut geliştirmeye kiloyu arttırarak başlanması kaloriyi yüksek tutarak gelişebileceği sölenmiş, yani demek istediğim kalorilerimi arttırmalı mıyım? yani kilo kaybı olması anormal bir durum mudur?
    Değerlendirmeniz ve yardımınız için tekrar herkese teşekkür ederim

Son düzenleme: 20 Ağustos 2016
  2. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı hacme sahip kas kütlesi ve yağ kütlesini ele alırsak yağ kütlesi daha ağır gelir, kas kazanılırken yağ oranı azaltılabilinir sadece süreç yavaş olur, ayrıca kas oranı arttıkça vücudun enerji ihtiyacı artacak ve yağ depolarını yakmaya başlayacak. Önemli olan kas kütlesinin artmasıdır kiloya odaklanma.

IneedPAIN bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yeni baslayanlar ve ozellikle.hayatinda hic vucut gelistirme yapmayanlar yag yakimi ve kas gelisimini ayni anda yapabiliyorlar. Ilk donemlerde kas gelisimi cok yuksek oranlarda gerceklesiyor. Zamanla azaliyor.

Senin gordugun videolar daha tecrubeli kisiler icin gecerli yani.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

IneedPAIN bunu beğendi.
  4. IneedPAIN

IneedPAIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap için çok teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2016 ---
    Cevap için çok teşekkür ederim. Şuan ki tabloyu normal karşılamam gerekiyor doğru mu anladım? Sizin ekstra bir tavsiyeniz var mıdır?

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Sorunla ilgili aslinda secim sana kaliyor.

Bu sekilde 1 ay falan daha eksi kaloride.kalip kardiyo+agirlik antremani yaparsin. Kilo verme.yavaslayinca arti kalori olusturup agirlik antremani+kardiyo yaparsin. Yani bu sefer onceligin antreman olur.

Fiziginden memnunsan simdi de baslayabilirsin. Kilon cok degil. Antreman ile de fitlesebilirsin.

Kilo alisverislerin ayda 2 kg dan fazla olmasin. En sagliklisi bu oran.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

IneedPAIN bunu beğendi.
  6. IneedPAIN

IneedPAIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardımın İçin Teşekkürler.

7. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    gelişim süper, belden azaltırken omuzdan ve diğer bölgelerden hacim kazanıyorsun..
    kolun biraz daha geride kalmış ama ölçü olarak değil gelişim olarak başlangıca göre 33,5 gayet iyi
    napıyorsan devam et

IneedPAIN bunu beğendi.
  8. IneedPAIN

IneedPAIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haftanın 4 günü spordayım, suplement olarak izole protein ve bcaa kullanıyorum şuanda onun haricinde program dışına çıkmamaya çalışıyorum. Besin programını bozmadan devam etme çabasındayım bunu haricinde de belirttiğim gibi şeker, tuz vs besinleri hayatımdan tamamiyle çıkardım, ön kol ve arka kolu tek günde çalışıyorum, bacaklarla omuzları tek günde, göğüs ve sırtıda ayrı bir günde olucak şekilde. Kollarımın sıcak hali 35 oluyor pump açısınıdan bir sorun yaşamıyor gibiyim salondaki hocamız glutamin kullanmamı önerdi. Sizlerin fikri nedir bu konuda ? Şimdiden teşekkürler

9. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ben açıkcası ilk 1,5 ayda supplement kullanma taraftarında değilim cunku zaten vucut tavuk ve yumurta yedıgın takdirde ilk 6 ıcın cok hızlı gelişiyor daha sonrasında kana karışma bakımından protein tozu veya besin takviyesi öneriliyor yani ilk aylarda kullandıgın supplementin önemi olmadıgı tarafındayım ben.. kaslar belirli bir platoya geldıgınde zaten kişi kullanıp kullanmıcagı hakkında az çok fikre sahip oluyor bence besin takviyesi için acele etmeyın

Sayfayı Paylaş