Başarmam için yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Umut1923c tarafından 10 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Umut1923c

Umut1923c Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dostlar, öncelikle kendimi tanıtayım 23 yaşındayım 95 kilogram ağırlığa sahibim boyum 185 cm, sigarayı bırakmakla beraber düzenli beslenmeye(protein ağırlıklı) başladım sonrada olmuşken tam olsun deyip bugün spor salonuna kaydoldum, aşağıdaki programı verdiler ama siz değerli arkadaşlarında yorumunu merak etmekteyim, amacım ilk önce sağlıklı ve sıkılaşarak 83-85 kilogramlara düşmek bunun için günde minumum 100 gr protein almaya çalışıyorum bugün 140-150 gram protein aldım antrenman yapmayacağım günler bunu 100 dolaylarına çekmeyi düşünüyorum, karbonhidrat sabah 3 dilim tam tahıllı ekmek öğle 70-80 gr yulaf akşam tavuk/mantar/et/balık yanında 100 gr bulgur...

Bütün haraketlerm 3 set 12 tekrar şeklinde olduğu antrenman programım şöyle:
    İlk Olarak 10 Dakika 6,5 km hızla yürüyüş
    Isınma;
    1-)Side Bend (Yana Esneme)
    2-)Sit up (mekik)
    3-)Ters Mekik
    Mekikleri yapamadığım için karın için başka birşey yapıyorum ama şimdilik tabii forma girince yapacağım
    Antrenman;
    1-)Chets Press Machine(Göğüs Press)
    2-)Pec Fly (Göğüs Sıkıştırma)
    3-)Shouler Press Machine (Omuz Press)
    4-)Side Lateral Raises (Omuz Yana Açış)
    5-)Lat Pull Down (Göğüs Çekiş)
    6-)Seated Roll Pulley (Karna Çekiş)
    7-)Biceps Curl Machine(Makinada Ön Kol)
    8))Push Down Lut Machine(Makinada Arka Kol)
    9-)Leg Extansion (Ön Bacak)
    10-)Leg Curll (Arka Bacak)

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Basit, makul bir fullbody programi. Amacinla programin arasinda hicbir alaka yok yani demek istediğim sen amacin icin beslenmeni ve spor disiplinini ayarlarsan ilk Zamanlarda salonda agirlik namina ne yaparsan yap tepki verir vucudun. Sana şimdiden bir tavsiye buraya kalkip oradaki hareketin yerine sunu yapsan diye yazanlari dinlicek olursan daha baştan kafan allak bullak olur. Bende orda bir kac hareketin yerine şu bu olsun derdim ama kendim yapsaydim derdim. Senin icin emin ol gayet yeterli bir program. Tekrarliyorum yeni baslayan birinin daha salona adim atmadan salonda ki hocasinin ona verdigi programi tartismaya acmasina herzmaan karşı cikmisimdir.( yeni başlayanlar icin)

3. Umut1923c

Umut1923c Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim, gittiğim salon düşük bütçeli ve genelde üniversite öğrencilerinin part time çalıştığı bir salon yanİ programı veren kişinin antrenman bilgisinin en azından yeterli düzeyde olduğunu zannetmiyorum.Gerçek sertifikalı ya da tecrübeli bir hoca olsaydı zaten tartışmaya açmazdım. Bunun dışında bende ilk olarak düzenli yapmam gereken en önemli şeyin devamlılık olduğunu düşünüyorum dediğin gibi kafamı karıştırmadan düzenli olarak beslenme ve antrenmanıma devam etmek ve bu disiplini bozmamak sanırım bu sporda en önemli kural...

4. Kong

Kong Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Adaptasyon programı verilmiş belli ki daha ilk haftaların şahsi fikrim bu programa uymaya devam et ağırlıklara hareketlere alışmaya çalış hareketleri doğru yapılışlarını öğren adaptasyon programından sonra programını tekrar atarsın incelenir . Unutma spor salonunda uyguladıgın en kötü program bile seni geliştirir beslenmen temiz ve yeterli olsun yeterki spordan sonra 30 dk cardionu da ekle yoluna bak

5. Umut1923c

Umut1923c Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende öyle düşünüyorum %70 beslenme %30 antrenman bence, teşekkür ederim cevabınız için.

6. cilginbadici

cilginbadici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    %70 beslenme %30 antreman tarzi sacmaliklari birakin artik. gelişmek biseyleri basarmak istiyorsaniz o salona gittiginizde antremanin hakkini vermek zorundasiniz laylaylom yapanla yüzde yüzunu veripde antreman yapan kişiler ayni verimi almaz

Sayfayı Paylaş