Baş Parmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JohnnyTog tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Salona gelen ve eskiden BodyBuilding yapmış bir abimiz Baş Parmağımızı kullanırken onuda dışarıya doğru diğer parmaklar gibi kullanmamızı söyledi ve Bunun kasa ekstradan etkisi olduğunu söyledi.
    Antrenman sırasında baş parmağımızın içeriye veya dışarıya doğru olmasının bir avantajı olup olmadığı hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim.

2. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben bilmiyorum ama pozisyon değişik olduğu için illaki bir gelişme olur farklı biyerde ama ne kadar göze beter belli olmaz bizim salondaki bir abimde dışa doğru tutuyordu hatta düşürcek diye korkardım dumbelı=)

3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    O kadar ufak bir hareketirin bir şeyi etkileyeceğini sanmıyorum. İsterseniz deneyin baş parmağınızı kapatıp açmayı.

Son düzenleme: 4 Nisan 2010
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ellerin durumu ile ilgili olan bir şey büyük elli kişilerde, bileğe yuk bindirmemek için parmak dışarı sarılmalıdır.

Benim gibi kücük elli biriyseniz mecburen parmaği içerden sarıyorum.

Ancak bench press idmanında yuksek ağirliği dışardan sarmamız gerekir.

böylece bileğimize yük bindirmemiş oluruz ve ağirliği daha emnyetli yaparız.

kas gelisimi icin faydası varmı bunu bilmiyorum hocalarımız ne der acaba?

darknesssword bunu beğendi.
  5. mamosta

mamosta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde bildiğim baş parmağı bara sarmayıpta dışarda tutarsan extra güç kazanmış olursun. Yani ağırlığı kaldırıp indirmede faydasını görürsün. Ben baş parmağı dışarda tutuyorum ve ağırlık kaldırırken daha rahat oluyor.

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kanat hareketlerınde etkısı oldugu muhakkak bence fakat bench'te 2 kg fazla basmak ıcın parmagı ıcten sarmayıp barı ustunuze dusurursenız daha kotu..

Benchte parmagı sararakta hareketı goguse cok optımum duzeyde yedırebılırsınız..

7. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benimde kafama takılan birşeydi ama sonralarda hareketler bana ne yapacağımı söyledi, yani her harekette farklı olabiliyor benim için.

Sayfayı Paylaş