başınızdan geçen sakatlıklar, sebepleri ve şimdiki durumları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boksbody tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 78 üye.
  1. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    İman tahtasında mı ağrı var ?

2. umutcan93

umutcan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam iman tahtasiyla kikirdaklarin birlesim yeri gibi sol tarafa yakin kisminda

3. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Iman tahtası neresi ?

egemennn bunu beğendi.
  4. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Uzun zaman geçmeyecek 5-6 ay sürdü bende bu durum o süre içerisinde omuz sakatlığı yaşamıştım 2 ay ar vermek zorunda kaldım o nekahat dönemi içerisinde geçti ama ağrıyı 5-6 ay hissettim

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    2013ün aralık ayının ortalarında sivilce ilacı roactune kullanıyordum 1 veya 2. ayımdaydım galiba ve o ara belimi sakatladım eklemlerim acıyordu ilacı bıraktım zaten ilacın üzerinde yazıyor kemik yoğunluğunda azalma diye herkeste etki göstermez belki ama bende gösterdi şuan hala belim iyileşmedi ve eklemlerimde ağrılar var 9-10 aydır antrenman yapamıyorum inanın bu sporda ne maddiyat nede motivasyon kayıp en büyük kayıp sakatlık riskli hareketlere dikkat edin yoksa geri dönüş cidden çok zor

6. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    2 hafta once Mma antreman macinda sag ayagimdaki serce parmagim kirildi halen acisini cekiyorum doktor fobili biri olmama ragmrn doktora gitmek zorunda kaldim en az 2 hafta dinlenip daha sonra ufak ufak gym yap dedi bende 4 gun sonra basladim calismaya suan pek bi sorun yok gibi sadece ayakkabi giyince ve metrobusteki salaklar basinca cok aciyo 2 gun oncede kapinin kenarina cok sert vurdum hareket kabiliyeti cok az nolucak bilmiyorum ama beklemekten sıkıldım bugun asıl antremanlara basliyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1981dogumlu bunu beğendi.
  7. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    elezar bey spora geri dönüş yapabildiniz mi?

Konudan uzak kalmamak adına şu anki durumumu paylaşmak istiyorum. Ben boyun fıtığı tedavisinde DRX9000 tedavisi gördüm 20 gün sürdü her gün yarım saat DRX9000 cihazında zaman geçirdim üzerine yarım saatte fizik tedavi gördüm. Günde bir saat tedavi oluyordum. Şu an ağrılarım % 98 geçti. Doktorum boyun fıtığımın artık olmadığını söyledi. Yüzebilirsin koşabilirsin vücut ağırlığı ile boynuna omurgana herhangi bir yük bindimeden sporunu yapabilirsin dedi. Sadece esneme hareketlerini ve birkaç fıtık önleyici egzersizi yapmayı ihmal etmememi söyledi. Ben Ektoderm yapıda olduğum için 178 boy ile bir sende 65 kg dan 72 kg a çıkabildim. Yağ oranım ortalama %16 idi. Tedaviden dolayı spora 2 ay ara verdim lakin yeme düzenimi bozmamaya özen gösterdim. Kilom 72 kaldı fakat yağ oranım şu an %20 görünüyor. Göbek hafiften öne çıkmaya başladı. Kilomu 75 e çıkarmak istiyorum. Bu spora devam etmek istiyorum fakat eklemlere tekrar zarar vermeden omurgaya yük bindirmeden hangi hareketleri yapmalıyım hangilerinden uzak durmalıyım bilmiyorum. Kanat, Omuz, Calf ve Bacak bölgelerim zayıf özellikle buraları geliştirecek bir program yapabilir miyim? Konuyu takip eden ve fıtık hakkında bilgisi olan sporseverlerin yardımlarını rica ediyorum.

8. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Doktorunuz artık boyun fıtığınızın olmadığını söylemiş. Bunu bir MR çektirerek kesinleştirdiniz mi?

9. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba lonewolf tedavi yeni bittiği için henüz Mr çekilmedim. 3 aylık bir süreç sonunda fıtıkların göz ile görülür şekilde disklerin içerisine geri girmiş olacağını söylediler. Şu an hala iyileşme sürecindeyim tedavim 18 Ağustos ta başladı haftada 5 gün süre ile devam etti ve 12 Eylül'de bitti. Eski haline ait resimler şu şekilde. Ileride Mr çektirdiğimde o resimleri de paylaşacağım ImageUploadedByTapatalk1413381117.432226.jpg ImageUploadedByTapatalk1413381141.847653.jpg

10. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Benim rahatsizligim dizle ilgiliydi spora devam ettim ama hala doktorlarla ilisigimi kesemedim ne yazikki ama sizin gibi adamlara bu sporun ihtiyaci var birakmayin bence arastirip baslayip iyi bir antrenör ve programla

11. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Tesekkurler elezar gecmiş olsun sana da.

elezar bunu beğendi.
  12. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Bugun salona uğradım. Hocam sadece koşma bisiklet ve eliptik yaptırdı 15er dakika sonrada 3 günlük resimdeki süper set programını verdi. Her hareket arka arkaya 15 tekrar ile 3 set de bitecek. Başlangıç 15 dakika eliptik bitiş de 15 dakika koşu olacak. Ortalama günde 1 saat haftada 3 gün bu programa başlamayı planlıyorum. Hadi hayırlısı.[​IMG]

elezar bunu beğendi.
  13. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ilk aylarimda yanlis yapilan deadlift yuzunden bel fitigi oldum.siz siz olun hareketi iyice kavramadan yapmayin hatta ilk denemelerinizde mutlaka bir antrenor bulunsun yaninizda.cok yaygin bir problem olsa da inanin bana baya bir sikinti olusturuyor

14. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Deadlift var olan bel fıtığımı daha da kötüleştirebilir diye korkumdan uzak durduğum tek harekettir. Beli kuvvetlendiren diğer hareketleri tercih etmeye çalışıyorum.

15. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ben de ayni sekilde yapmiyorum. deadliftin getircegi hic bir arti sakatlanip antrenmanlardan 1 2 ay uzak kalmayi tolore edemez kesinlikle

16. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Deadlift ve Squat en çok sakatlığa sebep veren hareketlerin başındalar sanıyorum. Form bozukluğu ya da fazla ağır girmek tehlikeli anladığım kadarıyla. Mükemmel forma kavuşmadan ve belirli bir kuvvet kazanmadan ağır girmemek lazım. Makineler, serbest ağırlıklara göre daha az riskli görünüyor.

17. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Squathi smith machinede yaparsan ben fazla risk gormuyorum ama deadlift kesinlikle cok konsantre olmayi gerektiriyor kaldirmaya basladiginda bacaklarindan degil de belden ittirdigin an direk sakatlabiyorsun 1 saniyelik olay

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    deadlifti hafif ağrılıklarla ama mutlaka yaparım
    belim sakatlanmasın güçlü olsun diye
    çok aşırı ağır girmeye gerek görmüyorum çünkü sakatlık riski gerçekten mevcut
    yarışmacı vs değilsek neden bukadar riske girelimki?
    ben çok ağır olmamak kaydıyla yapılmasını zaruri görenlerdenim dediğim gibi beli güçlendirip sakatlanmanın önüne geçmek
    yani nekadar ağırdır nekadar hafiftir bu tecrübeyle öğrenilebilecek bişe
    o yüzden başlayacaksanız hafiften başlamanızı öneririm

undencem ve Balboa7 bunu beğendi.
  19. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    çok doğru bende deadlift hareketini yaparım beli çok güçlendirdiği kesin hareket tehlikeli değildir tehlikeli olan egoya yenik düşmektir sadece deadlift değil bütün hareketleri yıllarca çok ağır kilolarla çalışmak ilerde bel sırt eklem rahatsızlıklarınıda beraberinde getirir

undencem ve boksbody bunu beğendi.
  20. yorgunumak

yorgunumak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam bilgili birne benziyorusun yardım edersen sevinirim 2 ay body building yaptıktan sonra 2 ay bıraktım ve çarşamba günü fitness e başladım fakat biraz zorladım 2 gün sonra göğsümde ağrı ve şişlik olduk sağ göğsüm az şişti ağrıyo fakat sol göğsüm daha fazla şişti ve ağrıyo sizce geçermi önemli bir şeymi yardım için teşekkürler

Sayfayı Paylaş