BAŞLAYALI 3 AY OLDU SUPPLEMENT YARDIMI...!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AliEskişehir tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AliEskişehir

AliEskişehir Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar v.g. başlayalı 3 ay oldu, gelişimde gösterdim, supplement kullanmak istiyorum,
    protein tozu kesin alacağım fakat
    BCAA ve kreatin konusunda kararsız kaldım,
    kreatini 1 yıl dolmadan kullanmayın gereksiz diyenler var
    BCAA cok yeni başlayanlar için çok gerekli değil diyen var ama neye göre yeni başlayan,

tecrübeli arkdaşlardan bilgi almak isterim?

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bunlar destek ürünlerdir. Yemeğe ve antremana destek. Öncelik değil, lükstür.
    Spora yeni başlayan kullanmalı mı, kullanmamalı mı bilmiyorum. Ben başlar başlamaz hepsini kullanmıştım. Ama gereksiz diyenler çoğunlukta idi.

Aslında bu konuda en iyisi bilimsel araştırmaları takip etmen. Eğer, şu şu nedenlerle gereksiz diyorlarsa , kullanmamalısın, vakti geldiğinde kullanırsın.

Maalesef, kulaktan dolma bilgilerde var.Mesela eskiden, müsabakalardan önce seks yapmayın, güçsüz olursunuz derlerdi. Hatta Mike Tyson bir ropörtajında, maçlara çıkmadan 3 ay kadar önce masturbayonu ve seksi bıraktığını açıklardı. Sonradan bu gibi şeylerin hiç etkisi olmadığı, spor bilimi tarafından kanıtlandı.
    Mesela ben ağırlık kaldırmadan yarım saat önce kız arkadaşımla sevişir, sonra da salona gider, aynı ağırlıkları kaldırırdım. Ya da kum torbasında 1 saate yakın antreman yapardım.

Yani, bu sporu yaparken karşına 2 şey çıkacak.
    1- Kulaktan dolma, sağdan soldan herkesin birbirinden ezberleyip tekrar ettiği şeyler
    2- Bilimsel olarak test edilip, onaylanmış şeyler.

Sen hep 2.sinin peşine düş. Bunun için de İngilizcen yoksa onu geliştir sporla beraber. Dünyadaki son gelişmeleri takip et.

Sayfayı Paylaş