Bağırsak florasında bozulma ve yeni beslenme düzeni! Bilgisi olanlar, Destek lütfen.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Addicted tarafından 5 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Addicted

Addicted Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkeze merhabalar,
    Uzun yıllar çektiğim bir sağlık problemiyle alakalı, aynı sorunla karşılaşanlardan veya konuyla alakalı bilgisi olanlardan fikir desteği almak için bu konuyu açmak istedim. Benim askerlik zamanımdan itibaren uzun yıllardır sindirim sistemiyle alakalı sıkıntım var. Yıllardır sürekli endoskopiydi ilaçtı gluten ve laktoz diyeti dahil hiç bişey çare olmadı. En sonunda gittiğim bir profesör bağırsak floramın bozulduğunu söyledi ve bana tüm tahıl, her türlü şeker ve şeker içeren gıda ve bütün karbonhidrat içeren gıdaları yasakladı. Hiç bir şekilde meyve dahil tüketmiyorum. İlk defa bi tedavinin işe yaradığını görüyorum(2 aydır uyguluyorum). Yalnızca sebze, süt ürünleri, yumurta,et, balık, tavuk, ve kuruyemiş(ceviz, fındık, badem, antep fıstığı, yer fıstığı, kabak çekirdeği) ile beslenmeye başladım. Ekmek olarakta Halk ekmekte satılan organik tam buğday ekmeği alıyorum. Ve bunun birde organik tam buğday unu var. Onunla bazen bişeyler yaptırıp evde yiyebiliyorum. Bu şekilde beslenmek beni yıllardır olmadığım kadar iyi etsede aşırı kilo kaybına sebep oldu. Spor yaptığım için antrenmanlardan verim alamamaya başladım. Az miktarda olsa yağlar iyice eridi vücudum parçalandı ama hacim olmayınca bi önemide yok. Kilo kaybını önlemek ve bu şekilde beslenip spor yapanlar varmı beni bilgilendirip nasıl bir antrenman ve beslenme uygulamalıyım sporla beraber ki kilo kaybetmeyip kilo almalıyım. Konu ile ilgili bilgisi olan veya aynı durumu yaşayıp yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkürler ederim.

Sayfayı Paylaş