BİLEK GÜREŞİ YARDIM !!!!

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve samet5811 tarafından 6 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba arkadaşlar yaşım 15 kg 45 boy 160 arkadaşlar sınıfta bilek güreşi yapıyoruz mayıstan beride evde body yapıyorum pazı lar ve ön kol çok güzel çoğu kişiden iyi ama yinede yıkamıyorum aynı kıloda olduğum çocuk hiç body yapmıyor taktik filanda yok baksan kası benimkinin yarısı kadar yok ön kol ve pazı ama çocuk beni yıkıyor deliriyorum abi bi yardım edin ya başka ne yapayım

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum nerede oturuyorsun ?

samet5811 bunu beğendi.
  3. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    biz seninle görüşmüştük daha önce buna benzer bi konuda :) Sivas / Kangal sen izmirdeydin galiba :D

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    İstanbul'dayımda olabilir :D
    Ve Sivas'ta bilek güreşi kulüplerine gidebilirsin en iyi öyle gelişirsin

samet5811 bunu beğendi.
  5. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    :D :D burası kangal ne spor salonu nede o tarz klüpler var insanlara mproteni tozu deyince bile akıllarına bu kas yapmak için ilaç sanıyorlar bir nevi steroid gibi bir şey geliyor yada spor yapıyorum deyince önce bi bakış atıyorlar sonrada gelişmeni durdurur efsanesini tekrarlıyorlar belki 20 defa anlattım bunun bi şehir efsanesi olduğunu ama anlamıyorlar zaten boy kilo olarak yaşıtlarımdan çok gerideyim bunuda kanıt olarak spora yıkıyorlar arkadaşlarımın çoğu proteini c vitamini gibi birşey sanıyor kas yapmak için protein ağırlıklı beslenmeniz lazım deyincede niye sende protein eksikliği mi var diyorlar bir çok kişi gelip soruyor protein tozu cüsselendiriyormu kilo aldırıyormu diye ama anlamıyorlar spor yapınca işe yaradığını biraz uzun oldu ama kusura bakma varsa çnerilerin yardımcı olursan sevinirim :D

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru her yerde imkânlar olmayabiliyor :)
    Öncelikli olarak kilo almalısın. Kilo almadan kas-kuvvet gelişimi özellikle çok düşük kilolarda çok zordur. Yani aldığın kaloriyi arttırmaya çalış :)
    Sonra body yapıyorum derken programın var mı ?
    Eğer düzenli yapmıyorsan faydasını pek göremezsin. Ayrıca sakin sadece birkaç bölge çalma diğer bölgeleri aksatma :)
    İstersen tüm vücut çalışabilirsin ayrıca vücut ağırlığıyla yapılan temel hareketlerinde programına eklemende fayda var.(sinav barfiks vb.)
    Bunlara dikkat edersen saten zamanla gelişimi farkedersin :)
    Bilek güreşine yönelik tavsiye olarak da önce bilek güreşi yapmalısın :) hatta kendinden güçlülerle yapki daha iyi gelişesin :) Bu yaşta bilek güreşi için izole çalışmanın mantığıda yok o yüzden teknik öğrenmeye bak. İnternette top roll hook vb. teknikleri araştırabilirsin.
    İyi sporlar :)

7. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bir çalışma programm yok ama haftanın 5 6 günü çalışıyorum sadece bacağa fazla önem verimyorum genellikle göğüs üst göğüs karın kol sırt omuz ön kol arası gidip geliyorum bu arada 9 ay içinde sadece 2 gün bacak çalışmışım en son 2 gün önce öalıştıım 5 kg agırkıgı alıp tek ayakla sandalyeye çıkıp tek ayakla indim bunuda 10 * 3 yaptım bacaklarım hamladı bu arada özelden telefon numaranı yazssan iyi olur senden bir kaç şey öğrenmek istiyorum izin verirsen yardım için sağol daha iyi yerlere geirsin umarım :D

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler :) çalışman yeterli olsa bile beslenmen yetersiz olunca pek anlamı kalmaz onun için öncelikle kilo almaya odaklan :) ve sorularını burdan sorarsan başkalarıda görür belki faydalanır :) tabi istersen özelde konuşabiliriz

Sayfayı Paylaş