Büyüme çağında steroid kullanmak boy uzatır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrKaptanReisTR tarafından 26 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MrKaptanReisTR

MrKaptanReisTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba, Aklıma bir soru takıldı steroidlerin gelişimini tamamlamış bireylerde boy uzatmadığını biliyorum ama ergenlik çağında ki biri kemiklerin arası kapanmadan, Kıkırdaklar sertleşmeden her neyse işte steroid kullanırsa boyu fazladan uzar mı? Eğer uzarsa hangi tür steroidler uzatır veya hormon takviyesimi alınmalı bu konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim kendim kullanacağım için yazmadım.

2. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Uzun süreli (6-7-8 ay) süreli gh (growth hormon) Türkçesi büyüme hormonu kullanılırsa 3-4 cm lik uzama yaşanabilir ama ameliyat daha mantıklı maddi olarak neredeyse eşit fiyatlara denk gelir

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    GH sadece boyu mu büyütüyor sanıyorsun merak ediyorum ? Ek olarak dışarıdan alımında yanında neler kullanmak gerekli hocam ? Çok bilgili duruyorsunuz da.

18 yaşın altındaki arkadaşları affedersiniz ama bir *** bilmeden doping'e yönlendirmenize ayar oluyorum. Arkadaş temin edip kullansa ve ölüp gitse(ki burada GH çok ciddi bir hormondur) umurunuzda olacak mı merak ediyorum ?

@MrKaptanReisTR Öncelikle bir doktora gidin ve boy uzamasını engelleyen bir şey var mı öğrenmek için hormon testi yaptırın. Eğer doktor uygun görürse zaten tedavisine başlanacaktır. Onun dışında senin en güzel yapabileceğin şey Uyku ve Beslenmene dikkat edip, stresten olabildiğince uzak durman.

doxux, igormami, abseto ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ben bu adama yani @MrKaptanReisTR 'e bir türlü laf anlatamıyorum. adam yaldır yaldır gh, steroid, gh-max aramaktan yanıp tutuşuyor. bu kadar bunları kafaya takacağına gidip düzgün beslenip kaliteli uyusa zaten boy uzamasına katkısı olacak.

5. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Adama gh kullan demedim hatta ameliyat ol daha iyi dedim gh bin ne işe yaradığını biliyorum sizin gibi çok bilmişler varken bu forumda Gençler bilgilenemiyor

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa

7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250