Bütçe 16 yaş yardim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve OrkunBlgl tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Arkadaslar ben 16 yasindayim haftalik 25 lira babamdan para aliyorum daha fazla butce ayiramam. Sporumu evde yapicam. Ben kahvaltida 1 yumurta ekmek domates salatalik yogurt makarna pirinc evde oln seyler. Aksam yemegi zaten ne olursa onu yiyoruz. Ben bu hftlik 25 liraya ara ogun oglen icin falan ucuz protein olrak neler alabilirim yardim edermisiniz.

2. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ucuz Proteinler:
    *Lor peyniri 1 kg 4-5 TL. 100 gr lor peyniri 16-20 gr protein içerir. Bir diğer avantajiysa çok az yağ içermesidir.
    *Yumurta tanesi 30 Krş. 1 tane orta boy (medium) yumurtada 6 gr protein vardır.
    *Tavuk göğsü 1 kg 7-8 TL. 100 gr tavuk göğsü 20-23 gr protein içerir.
    *Taze yer fıstiğı 1 kg 5-8 TL. 100 gr yer fıstığı 20-26 gr protein içerir.
    *Bulgur 1 kg 2-4 TL. 100 gr bulgur 10-15 gr protein sağlar ve oldukça yüksek karbonhidrat içerir.
    *Makarna 1 kg 3-5 TL. 100 gr makarna 10 gr protein sağlar ve oldukça yüksek karbonhidrat içerir.
    *Süt 1 lt 2 TL. 1 bardak (200 ml) süt 6 gr protein içerir. Bir diğer avantajı casein içerdiğinden dolayı geç sindirilir ve yatarken veya uzun süreli açlıklarda vücuda uzun süreli protein sağlar.
    *Yoğurt 1 kg 3-5 TL. 1 kase (250 gr) yoğurt 10 gr protein içerir. Avantajı süt gibidir.

Umarım faydalı olur kardeşim.

Şafak Bilgili, BLAST ve merhaba bunu beğendi.
  3. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Kardesim cok tesekkurler bu arada ankarada benim cevrede en ucuz gogus kilosu 11 lira

4. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Birde kardesim su uygunmudur

Sabah yumurta domates lor yesil cay ekmek
    Oglen ton baligi veya tavuk gogus
    Ant onc yulaf ezmesi sut
    Ant sonrasi 1 kasik nesquik kakaolu sut
    Aksam ne varsa
    Yatarken sut

5. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hmm tavuk göğsü fiyatları değişken oluyor ama pahalı 12 lira, bazı yerlerde tüm tavuk 5-6 lira. Antrenmandan 1-2 saat önce makarna veya pilav yanında ton balığı veya tavuk daha uygun olur hem karbonhidrat hem de protein bakımından. Antrenmandan hemen sonra elma veya muz ye. Ardından hızlıca tavuk göğsü pişir. Sütü yatarken iç bence, niye dersen 3-4 saat sürüyor sindirilmesi ve bir bardak süt 6 gr protein içeriyor.

6. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Ben sabah 8 de okula gidiyorum 5 de geliyorum lise 2 ama okulla evim arasi 100 metre o yuzden ogle arasi yemege eve geliyorum o yuzden sporuda okuldan gelir glmez yapiyorum o yuzden makarna tavuk ton baligi gibi yemekleri 12.45 de yiyorum sonra okula gidiyorum. Evimde z bae 2 tane kisa bar 30 kilo agirlik ve barfiks barim var ayrica 0 barfiks ve 15 sinav cekiyorum

7. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    1 kilo tavuk alsan 10 tl ye sana 4 5 gun yeter 200 gram yesen gunde 200 gramda lor 500 gramda süt icsen yeter protein alımı ıcın kalınada makarna vs ıle toparlarsın spora yenı basladıysan fazla yuklenmene gerek yok vucutuna saglıklı ne alsan basladıgın donem yarıyor zaten

8. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bu arada ben 175 boy 63 kiloluyum ve %21 22 civari yg oranim var abur cubur cok yiyorum bunu nasil birakirim bilmiyorum 4 5 saat yemedimmi canim cok istiyo bi tavsiyeniz varmi bide ben 3 gun agirlik 3 cardio ypiyorum hiit sekilde agirlik gunleri 75 80 cardio gunleride 40 60 arasi protein alsam yetermi

9. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    her gün ton balıgı yemeni önermem civa miktarı yüksek deniliyor , o yuzden haftada 2 kutu tuketmen iyi olur

10. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    alabıldıgın kadar al 80 cm tavuk peynır ve sutten alırsan ıyı olur dıger yedıgın seylerdede azda olsa vardır proteın zaten 63 kg mıssın 80 90 gr proteın yeter yenı baslayan bırı ıcın durumun ıyılestıkce arttırırsan daha ıyı olur tabı abur cuburu kes kesınlıkle yada daha saglıklı abur cubur tuketmeye bak cubuk kraker falan tarzı 63 kg ye %22 yag oranı cok ama cok fazla

11. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Yarin resim aticam kollarimla goguslerim cok zayif ama karnim kalcam bacaklarim cok yagli

Sayfayı Paylaş