Böyle Bir Vücut İçin Nasıl Bir Çalışma İzlenmeli?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve legend1907 tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yaşım 16 boy 1.80 civarında kilo 66 aşağıdaki gbi bir vücut için nsıl bir yol izlenmeli nasıl bir çalışma yapılmalı?ve ne kadar süre içerinde olabilir böyle bir vücut?

Benim resimler de ekte..

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2011
    DeL PotRo bunu beğendi.
  2. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bana resimdeki vücudun yağ oranı düşük gibi geldi pek abartılı bir vücut değil gibi

DeL PotRo bunu beğendi.
  3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ya boyle sorumu olur sen ıstersen o adamla beraber calıs aynı seylerı ye ama asla onun gıbı olamassın ya daha ıyı olursun yada daha kotu

ve kımse sana ne kadar zamanda ne kadar gelısecegını soyleyemez

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    zten sorduğum ortalama bir süre tamı tamına sormadım n kdar zamanda olur diye ayrıca forumda bir kaç örneğini dha gördüm böyle soru soranların sadece nsıl bi programla nasıl bir çalışma izlenmeli diye sordum tabiki de kimsenin vücudu birebir aynı olamaz bunu ben de biliyorm sdece fikir danıştım bilen kişilere...

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sımdı sna aslında sure vermek ıstemem ama madem ısrar edıyon

kılonun 2 katı proteın almaya ozen gosterıp ıyı ant yaparsan 1 yılda normal bır ınsan buna benzer bır vucuda kavusabılır

ama senın katabolızman hızlıysa sen bunu 3yılda bıle yapamayabılırsın ama tabı bu ıstısna bır durum

a genetık mucızesıde olabılısın kı olsaydın spor yapmadan bu tur bır vucudun olabılırdı

boyle bır vucut ıstıyorsan beslenme saglam olucak haftada 2-3 gun kardıyo olucak

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    illa kardio şart diosun yani. :) o zaman bende başliim.

DeL PotRo bunu beğendi.
  7. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    pki hareket olarak neleri önerirsiniz en etkili en çabuk sonuç veren hareketlerden..=)

DeL PotRo bunu beğendi.
  8. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    Body'i salon'un ön kapısından girip arka kapısından çıkınca ekipman takmak gibi görme çabuk gelişim diye bişey yok en azından 6-7ay çalışmak lazım bişeylerin olması için araba fabrikası degil yani vucut profilden başlayıp teker teker parça taktırıp 2saat'te hazır olmuyoruz.

DeL PotRo bunu beğendi.
  9. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar açıklayıcı ve laf atmaktan çok yardımcı olabilecek birileri yok mu?

DeL PotRo bunu beğendi.
  10. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben 3 aylik Bodyciyim ama adamın vücutla benimki aynı nerdeyse sadece göğüsler biraz iyi tabi resim siyah beyaz kollar tam belli deil sırtta görünmüyor ama eğer az yağlı bi vücuda sahipsen 4 5 ayda böyle bir vücuta kavusabilrsin bence

DeL PotRo bunu beğendi.
  11. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Bu göğüs zaman ister, sabır ister. Gerisi fazla sürmez. Beli karnı belki resimden öyle görünüyor ama pek bir şey yok gibi. Sırtını göremiyoruz. Yani bu adamda göğüs var diyebiliriz :)

DeL PotRo ve gfb_zorba bunu beğendi.
  12. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

aynen katılıyorum o göğüs arası dışında 4-5 ayda resimdeki gibi olunabilir tabi yağsız bir vucut olmalı ve iyi beslenme sende okadar fazla yağ yok ama bel bölgesinde biraz var gibi kardioyla birlikte götürürsen 4-5 ay bile deil 2-3 aydada olabilir bence senin azmine ve devamlılığına bağlı

DeL PotRo bunu beğendi.
  13. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Adam göğüslere ayrı bi özen göstermiş galiba anlamadım. Omuzlarda fena değil. Tam göremiyoruz ama sırtta da pek bişe yok gibi.

Süre vermek bence doğru değil ama hocanın verdiği programın dışına çıkmadan (genelde pramit) ve hafta da en az iki gün kardio yaparak 7 - 8 ayda buna yakın bir vücut olur bence.

DeL PotRo bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben 4 ayda bunun gıbı oldum mesela (gogus dısında) ama senın ne kadarda olacagın hareketlerı nızamı yapmana, dınlenmene ve tabıkı beslenmene baglı..

15. LoRD oF THe SHeLPe

LoRD oF THe SHeLPe Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    sen spora bi başla da bunun gibi olduktan sonra kollar falan yetersiz diyip daha da büyümek isticeksin bence :) göğüsler dışında çok zor bi vücut değil.. adam body i bırakıp göğüse devam etmiş galiba :D

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Adamda hacim yok. İyi define olmuş. Bu forumda sağlam definasyon yapabilecen üyelerden en vasatının fotografını çeksen bu elemandan daha biçimli olur. Yani hacim de istemiyorsan orta halli bir definasyon seni bu hale getirir..

17. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    zten spor geçmişim var ben 81 kiloydum şmdi 65 kilo oldum spor salonunda olurdm hep ama sporu 4 5 aydr braktım evde kendim ağrlık fln çlışıorm artk..ama haklısın yani insanoğlu deil ö gözü doymuo hep fazlasını ister şimdi bunu amaçlar olunca daha falzasını bunu yeterli bulmaz benim d öyle olacak galba bkcz...:):D

18. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    definasyon tam olarak noluo?

19. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    DefinaSyon fitnesstaki gibi düşük ağırlık yüksek tekrar çalışıp kasları kurutup şekillendirmek :) Yağları iyice yakmak tabi yağla beraber mecburen biraz da kas kaybı.. Sporcuların da yarışmalara katılacakları zamanın yaklaştığında yaptıkları şey. Heykeli ince detaylarına kadar yontma dönemi. O dönemde beslenmesi ve diğer çalışmaları da ona göre oluyor tabi. Vücudun en iyi göründüğü zaman diyebiliriz belki. Tam tersine de BULK diyoruz. Bu dönemde yerler şişerler hacim yaparlar büyürler kısaca böyle :):)

Resim için Salvadore arkadaşın dediği gibi spor için, sağlık için değil de FİLM İÇİN yaparlar bunlar :) Sonra herkes dövüş klübündeki Brad Pitt vücudu ister. Eleman filmdeki karakterine uyması için kısa zamanda özel fitness çalıştırılarak forma sokulmuştur hepsi bu :) Filmden sonrası onun umurunda değildir. Spor için, sağlık için yapan herkesin onlardan kat kat güzel olacağı garantidir.

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
    onur10 bunu beğendi.
  20. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    resimdeki adamın oldukça güzel bir vücudu var ve soruyu soran arkadaş da bu vücudu beğendiği için sormuş nasıl böyle bir vücuda sahip olabilirim diye.estetik bir vücut istiyor ki bu resmi atmış,nasıl pehlivan gibi olabilirim demiyor.fit, şekilli ama hacim olarak çok aşırı olmayan bir vücut gördüğünde neden herkes bir aşağılama çabası içine giriyor anlayamıyorum..yok forumdaki en vasat üye bile definasyonla böyle olur falan.böyle estetik bir vücuda sahip kaç üye var forumda bi sayar mısın?

307KD bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş