Böyle Bir Vücuda Sahip Olmak?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brkclsn tarafından 7 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar arkadaşlar,

Kasım 2012' ye kadar 1 yıl boyunca aralıksız spor yaptım. Ama amacım vücuduma iyi bir şekil vermekten ziyade fit kalmasaydı, fazla bir uğraş olmayınca da öyle oldu. Orta halli bir kiloda ve kaslı sayılabilecek bir şekildeydim. Fakat yurt dışı ve şehir dışı eğitimlerimden ötürü artık gittiğim yerlerde ev ortamında dumbell ile çalışırım diye düşünürken çalışamadım da.. Anlayacağınız Kasım' dan beri spor yapamıyordum. 3 hafta önce tekrar döndüm şehire ve salonuma kaydoldum. 3 haftadır kardiyo+karma yapıyorum. Farklı hareketleri normal ağırlıklarla her gün bir kaç noktayı çalıştırıyorum ısınmak için..

Benim sizden istediğim ise şu şekilde bir vücut yapmak istiyorum:[​IMG]

Yalnız sizden ricam nasıl bir program izlemem gerekiyor onu söylemeniz. Hani amatörce yapıyordum ve "bulk" gibi terimleri bilmiyorum mesela. Açıkca yazarsanız çok çok teşekkür ederim.

Ek besin, protein tozu kullanmadan yapma olasılığım var mıdır? Yoksa hangi markaları önerirsiniz?

Ayrıca son olarak bodyforumtr adminlerine bir ricam olacaktı, internete çok sık giremiyorum yani forumda araştırma fırsatım olmadı. İzin verirseniz, daha önce açıldı tarzı bir uyarı ile konumu kilitlemezseniz üye arkadaşlar buradan yardımcı olsun. Ben telefona direkt burayı yer imi ekledim :) Anlayışınız için teşekkürler.

2. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Mesut ÖZİL değilmi o ? Ne zaman yaptı o vücudu :)

3. just4

just4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    evet mesut özil futbolcuların çoğunun vücudu böyle zaten hayatları spor ronaldo drogba beckham snejder inanmıcan ama sabride bile biraz bişeyler var :D

4. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    1 fotoğraf ekleyebilirsen yardımcı olabiliriz :)

brkclsn bunu beğendi.
  5. İlbars

İlbars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bol bol cardio yag oranları cok az karın kaslarının gozukmesı normal ama ustlerde bırsey yok bence lazar angelov, zyzz gibi adamların vucutları daha iyi .)

brkclsn bunu beğendi.
  6. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tekrar Merhaba,

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Fotoğraf olursa daha iyi olur demişsiniz onun için fotoğraf atıyorum fakat biraz geç gördüğümden geç atıyorum. İlk mesajımda bildirmemişim: 17 yaşında, 63.5 kiloyum, 173-74 de boy

Fotoğraflarıma bakarak nasıl bir cardio programı izlemem gerektiğini söylerseniz eğer çok sevinirim:

Son düzenleme: 13 Haziran 2013
  7. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Muhtemelen birazdan konunuz kitlenir.Konuya gelirsek.

Düzenli antrenman ile 6-7 ayda yapılabilir gibime geliyor. Fakat başlarken oldukça yağsız olmalısınız.

8. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Niçin kilitlensin ki? Bir kurar ihlali mi var?

Ayrıca dediğiniz gibi yağ oranımı düşürmek için nasıl bir cardio programı izlemeliyim sizce?

9. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    6-7 ay ? temiiiz :D Sende 6-7 ay sonra bi foto atta görelim ne kadarını yapabilmişsin :))

10. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki ne kadar sürer? :) Mesela şu an ki programım Pazar ve Çarşamba hariç her gün ilk yarım saat Cardio yapıyorum, yarım saat de 30' ar saniye aralıklarla karın çalışıyorum. Sonrasında o gün için hangi bölüm varsa onu çalışıyorum (örnğ: Pazartesi omuz-triceps) şu an ki yağ oranımda fotoğraftaki gibi. Bu şekilde ne kadar süre çalışmam lazım? *Ek besin veya protein tozu kullanmıyorum

11. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    O göğüs kasları çok zor olmasa gerek? :))) Karın kaslarına pek sözüm olmasada 6 ay sonra mesaj kutusuna bakarsınız o zaman :)))

12. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranını iyice düşürmen lazım..

13. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başka yardım edebilecek yok mu acaba? :)

14. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Şu durumda fazlaca kardioya gerek yok. Yağ oranını düşürmeye yönelik çaılşmak için de erken bence, önce bir yapı olmalı ki yağ oranını düşürünce güzel bir vücut çıksın.

Şu anda yapman gereken hacme çalışmak bir de bol bol yemek diye düşünüyorum :)

brkclsn bunu beğendi.
  15. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bol bol yemek derken belirli bir yemek programı mı oluşturmalıyım? Spor salonundaki ilk hocam istediğin her şeyi yiyebilirsin hiç bir sorun yok diyordu. Benim istediğim yukarıdaki gibi karın kaslarım olsa yeter :)

Cevaplar için teşekkürler bu arada.

16. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önce büyümen lazım sonra define olursun.Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmelisin.

brkclsn bunu beğendi.
  17. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

O halde beslenmeden önce program değişikliğine mi gitmeliyim? Günde 20 dakika koşuyorum, 10 dakika da eliptik bisiklet ve sonra karın çalışıp ağırlığa geçiyordum. Önce büyümen lazım diyorsunuz o halde bu spor öncesi başlangıç programımı değiştirmem mi gerekiyor?

18. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,

Sizlerden bu konuda ve attığınız mesajlar ile söylediklerinizi birleştirerek programıma uyguladım. Sizlere yaklaşık 3 haftadır uyguladığım programımı yazmak, fikirlerinizi almak istedim.

Spor salonuna girdikten sonra:
    1- 10 dakika normalden hızlı tempoya koşu bandı
    2- 5 dakika eliptik bisiklet
    3- 2 set 12 tekrar barfiks

Ondan sonrasın da o günkü programıma göre Göğüs-Biceps, Omuz-Triceps ve Kanat-Bacak çalışıyorum. Ağırlık antremanlarım bittikten sonra

6 tane mekik hareketini 5' er set 30' ar tekrar ve 30 saniye dinlenme arası ile yapıyorum, ondan sonra adonisler için yan çalışıyorum ve en sonunda da 20 dakika koşu bandında koşup çıkıyorum..

Biliyorum bu iş sabır işi fakat bir şeyleri yanlış yapıyorsam bir sonuç alamayarak vakit harcamakta istemem. Gözünüze çarpan bir yanlışım varsa; uyarırsanız sevinirim.

Teşekkürler, İyi geceler.

19. canocan55555

canocan55555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar zayıflamak istiyorumda 90 kiloya düşsemde yeter diyorum acaba merak ettiğim için soruyorum kusura bakmayın arkadaşlar. 1.81 boyunda 90 kilo olan bir insanın kasları kavisli ve güçlü olurmu yoksa normal balık etli mi olur.Fiziki görünüşü itibariyle kasları meydana çıkarmı yoksa normal etli mi gözükür.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

20. brkclsn

brkclsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Son olarak da sizden yağ oranımı düşürmek için beslenme programı isteyecektim :)

Sayfayı Paylaş