böyle bir program için evde çalışmak daha mı mantıklı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve htbody tarafından 8 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. htbody

htbody Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar

yeni bir programa başlamayı düşünüyorum iş nedeni ile spor salonuna fazla vakit ayıramadığım için https://muscleandfitness.com.tr/unlu-workoutlar-brad-pitt/ şurada haftanın 4 günü için bir program söz konusu evde barfiks demirim var ve diğer hareketlerin alayı nerede ise dambıl gerektiriyor spor salonuna gidip çalışmak yerine sizce bu programa göre evde çalışmak daha mı mantıklı z bar ve dambıl seti alarak evden bu iş yürütülebilir mi sizce?

2. mehmetacar64

mehmetacar64 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yarışmacı falan değilseniz gayet yürütülür bence .Spora git-gel yol ve zaman derdinden kurtulursun.Salonda alet sırası bekleme derdinden kurtulursun.
    Olimpik Plakalar (110 Kilo) 1200 TL
    Olimpik Bar 650TL
    Bench Sehpası 350 TL
    Kauçuk Zemin 5m2 (50*50) 200 TL
    Barfiks Demiri 130tl
    Rack (Bench ve Squat yapmaya uygun) 450 TL
    Bunun yanına içi kum dolu plastik ağırlık seti 60 kglık = 400 TL

Toplam 3000-3500 TL arası evine ikinci el parçalardan bir homegym kurabilirsin.Baktın sarmadı en az bu fiyatlara geri satarsın zararın olmaz ama alırken ucuz almaya bak iyi araştır acele etme derim

3. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Evde motivasyon sağlamakla ilgili probleminiz yoksa evde spor yapılır.
    Ben spor salonuna gittiğimde çevremdeki insanlarla beraber daha motive oluyorum.
    Herkes için geçerli değil ama çoğu kişi için alınan kardiyo aletleri çamaşır askılığı; ağırlıklar ise kapı arkasına vs koyuluyor.
    Dambılları nihale olarak kullanan bile gördüm, önemli olan düzenli motive olabilmek.
    İyi sporlar.

mehmetacar64 bunu beğendi.
  4. htbody

htbody Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yorum için teşekkürler herkese, söz konusu hareketlerin alternatif olarak halter değilde dambıl ile yapılanı var tabi ne kadar performans sağlar emin değilim. ama düzgün yapıldığı zaman işe yaradığını hissettiriyor gibi, şuan 5-5kg ve 10-10kg dambıl ileride belki 20-20kg şeklinde bulursam dambıl ile barfiks demiri işimi görüyor bench sehpası almayı düşünüyorum Chest flies ve Dumbbell rows hareketleri için özellik ile ama şuan benzer seviyede sehpa tarzı bir aparat kullanıyorum. günüm zaten baya tempolu geçtiği için yarışmacı değilde böyle insanların karşıdan bakınca sağlıklı bir birey hafifte sportif görünmek yeterli benim için şuan 2 'nci haftadayım

Sayfayı Paylaş