Bölgesel Çalışma Programım ve Dinlenme Üzerine Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Enver Can tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Merhaba arkadaşlar Fitnes'ı geçmişten beri yaparım. Şuan 20 yaşındayım ve 13 yaşından beri basketbolcuyum ve neredeyse her gün kardio antremanlarıyla başım dertteydi. Her neyse geçelim konumuza. Ben 1.90 boyunda 81 kiloyum ve vücudum ektomorf olarak adlandırılan vücut yapısına çok yatkın. 1.5 yıl önce tam 62 kiloydum yalan yok. Şuan omuzlarım genişledi,göğüsüm çıktı,bicepslerim şişik, ee yağ olmadığından karın kasım da ortada vücudum orantılı ve şekilli o konuda hiç bir sıkıntı yok. Fakat fazla mı çalışıyorum. Şuan sporda 6.ayın bitimine gidiyorum ve programım şu halde.
    Göğüs Biceps
    Sırt Triceps
    Omuz Bacak
    Dinlenme
    Tekrar göğüs biceps....

Yani böyle ele alındığında ben neredeyse haftada 6 gün spor yapmış oluyorum. Sizce bu benim açımdan kötü mü ? Antreman tekniği geliştirilebilir veya daha farklı yol izlenir mi ? Eğer soruyorsanız ki gelişiyor musun diye ? Evet gelişme devam ediyor iyice kilo almaya başladım ve hedefim 90. Hayvan gibi yiyorum desem yeridir. Fakat bu cidden yağ olarak değil tamamen kas olarak yansıyor. Elbette vücudum da yağ var fakat hoş bir görüntü oluşturacak şekilde var. Yardımcı olursanız sevinirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2016 ---
    Kısaca 6 gün spor yapmam bana ileride yan etki sağlar mı, veya daha hızlı gelişmemi sağlayacak önereceğiniz program var mıdır ? Teşekkürler

Sayfayı Paylaş