böcek fobisi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BOSNAK tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

böcekten korkarmısınız

1. evet

63,2%
  2. hayır

36,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Benim boceklere ozellikle eklembacaklilara karsi buyuk bir ilgim var. Kucuklugumden beri boyleydi. Su an zaten 2 adet brachypelma smithi tarantulasi besliyorum, ikisi de henuz spiderling, bir de onlara canli yem olarak mealworm ve blaptica dubia yani arjantin hamambocegi kolonilerim var, uretim yapiyorum.

Ciyanlari da cok severim. Kirkayak degil yalniz, ciyan. Millipede degil centipede. Cok cesur ve dogrudan ava atilmalari sebebiyle epey siradisi canlilar, hicbir seyden korkmuyorlar. Kendilerinden kucuk boyutta ne gorurlerse onlar icin bir av, hic ayirt etmiyorlar ve dogrudan ava saldiri :) Scolopendra cingulata turu ciyan ayrica Turkiye'de bulunan ve hobicilikte yaygin, beslenen bir turdur :)

2. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece 2 böcekten korkuyorum.Arı ve şu kulağa giren kıskaçlı her bölgede yaşayabilen akrebin küçüğüne benzer olan iğrenç hayvan. Evimin her yerinde sineklik her tarafında böcek ilacı olmasına rağmen sabah kalktığımda elimin içinde gezinen o iğrenç böcek. Kulağa girip sağır eder diye korkuturlar genelde beni. O Yüzden kulağıma tıpa takıp öyle yatardım. Sonunda ev değiştirdik en üst kat ve taşınmadan önce heryeri böcek ilacı yaptırdık. Şimdi gelemiyorlar :D

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Dün gece odamda örümcek vardı yatağın altına kaçtı gittim salonda yattım. ama omuzumu bişey ısırmış yada sivilce çıktı :D

4. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    böcekden korkmayın çünkü doğada her şeyin bir görevi var geçen lavaboda haman böceği gördüm kaçacak yeride yoktu koseye sıkıştırdım öldürecektir ramazan ramazan canını bağışladım :D peçete ile dışarı attım bakış açını değiştirirsen sorun olmaz unutma bir şey yapamıyorlar sen korkuyorsun ama bazıları tehlikelidir korkmuyom diyede kucağına alıp sevmeye kalkmayın sonuçta uğur böceği değil :D

5. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Valla hayatta en rahat olduğum bölümlerden birisi böcü börtü yılan akrep mevzusu.Korkan çok tanıdığım insan acayip tırsan ama bende çok farklı bi böceği elime alırım yürür üzerimde arı burnuma konar hiç ellemem köyde kentte örümcek görürüm elimle ezebilirim,dağda bayırda elimde sopa ile yılan bulmaya çalışırım bi ara buldum bi yılan kaçtı ben ayağa kalkınca elimde sopa düştüm arkasına bulmaya çalıştım bide su yılanı buldum öldürmeden yakalamka için çok uğraştım ama maalesef kaçırdım.Sadece akrapten çekinirim nedense kaçmam ama bulmayada çalışmam benimki böyle ha birde kertenkele yakalamayı çok severim çıplak elle bi keresinde şişeye 4 tane kertenkele yakalayıp doldurmuştum baya oynamıştım.hatta çıplak elle tutardım kaçmayacak şekilde en son pes ederdi elimi açsam bile beklerdi.Bi kaç kez kertenkele ısırdı beni büyüklerden.Evdede piranha besliyorum öyle işte.

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Benim iç çamaşırıma girmişti evde yerde uzanıyordum kımıl kımıl hayalarımda hissetmiştim, ilk defa o zaman korktum biraz böcekten :) Ama ''örümcek'' :O

7. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şahsen üzerimde baştan aşağı çelikten zırh olsa ve hiç biryerinden hava geçirecek bir delik olmasa sadece gözlerimle baktığım yer cam olsa o da kurşun geçirmez cam olsa. Yinede önümdeki böceğin üzerine basamam. Kaçarım böcekten.

8. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    korkunuzun üstüne gidin.protein niyetine yiyiverin:)))

9. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Adana'da yaşarken babam hamamböceklerini eliyle ezerdi. Bana da ondan geçti bu alışkanlık. Yapıştırıyorum tokatı:)

Gerçi İstanbul'da pek böcek göremiyorum.

Sayfayı Paylaş