Böbrekte Kreatinin Yükselmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve smh. tarafından 2 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. smh.

smh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar optimum gold standart protein tozu kullanyorm antremandan önce ve sonra olmak üzre kullanyorm. Bi ara doktora gidip böbrek tahlili yaptrayım dedim bi baktım kreatinin seviyem çok yükselmiş. Doktor bunun iyi işaret olmadığını söyledi. Yarım kilo kan verdirtti sabah akşam kan alyorlarldı şuan et ve benzeri protein barındıran herşeyi yememi ve en önemlisi sporu yasakladı. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim burda imkanlar çok kısıtlı bunu yazmaktan başka çarem kalmadı artık. Bu saçma dünyada tek yaşam kaynağım olan spor :( lütfen yardım edin.

2. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam eğer spora yeni başladıysan ve günde 2 ölçek kullanıyorsan zaten bu maddeyi vücudundan atman oldukça zor.
    Eğer tozun satışının yapıldığı siteye girersen başlangıç seviyesi için günde 1 ölçek olduğu yazıyor.
    Ama kısa sürede kreatin seviyenin artmasının altında başka bir sebepte yatıyor olabilir.
    Bence sen toza ara ver ve doktorunu dinle, kreatin seviyen indiği zamanda doğal beslenmeye çalış.

3. smh.

smh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora 3 yada 4 ay oluyor başlayalı tozu da 3. Ayda aldım yani bir ay felan kullandım sonra böyle oldu ayrıca sitesinde aynen iki ölçek kullanın yazıyordu bilgi alacağım kimse olmadığı için yazdıkları şekilde kullandım.

4. Jubaven

Jubaven Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mimar Adayı
    Dostum sporu bir süreliğine yasaklamıştır, vücut fonksiyonlarının eski haline dönene kadar bekle, sabırlı ol.

5. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bazı arkadaşlar bana katılmayacaklardır lakin eğer benim gibi bu sporu 5-6 aydır yapıyorsanız ben günde 1 ölçekten fazla kullanılmasını doğru bulmuyorum.
    Proteini mümkün oldukça doğal kaynaklardan alın tozu sadece günlük almanız gereken miktarı tamamlayamadığınız zaman kullanın.

Arkadaşın da dediği gibi bir süre ara verin ve normal seviyelere dönünce tekrar başlayın.

6. smh.

smh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim peki eskisi gibi olabilecekmiyim ? 2 yada 3 haftadır spor yapmyor fazla protein bazlı yemekler yemiyor ve bol bol bitki çayları içiyorum. sırasıyla ; maydanoz ve limon karısımı, ısırgan otu çayı ve biberiye otu çayı içiyorum. Şifa Allah'tandır .

7. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam böbreklerde creatinin fazla bulunması iyiye işaret değil, böbreklerinin iyi çalışmadığını gösterir.
    Doktorun spora ara ver proteinli gıdalara ara ver dediyse sen doktorunu dinle.
    Bitki çaylarının yanında bol bol su da iç, sigara içiyorsan bırakmayı dene.
    Tedavisi olan bir hastalık, birkaç doktora daha görün yinede.

8. smh.

smh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen hocam günde dört litreye yakın su tüketiyorum, başka doktorlara gidebilmeyi çok istyorum bende lakin burda ne düzg doktor yok toplam iki tane hastane var tek bi yerde böbreklere bakyorlar imkanlar çok kısıtlı. Morelimi bozmamaya çalşyorum sonuçta derdi veren Allah derman veren Allah . ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim umarım burda ilgilenen başka insanlarda çıkar .

9. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Boyle bilgisiz aptal doktorlar oldugu surece biz gelisemeyiz. Sen disaridan kreatin alimi dahi yapmamissin.. Simdi bu sporu yapan herkesin kreatin kinazi fazla cikar. Saglam bir antrenman yap 2 saat sonra git tahlil yaptir ortalama 400 se seninki 750 800 cikar. Bunun fazla protein alimi ile alakasi yoktur. Hemen bakiyor doktor tahlile sporu birak protein alimini kes diyor aldigi paraya yazik. Ha sunu dese anlarim kardes sen antrenman yaptigin icin fazla cikiyor bobreklerde sikinti varmi yok mu anlamak istiuorsan 2 hafta spora ara ver kaslarini dinlendir ondan sonra gel tahlil yaptir eger sonuclar ayniysa tamam bobreklerde sikinti var demektr degilse bobreklerin de sikinti yok demektir. Ama malesef bizim doktorlar ellerinden geldigi kadar yaptiklari tek iş siklememek.

sylr bunu beğendi.
  10. smh.

smh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim anlayamadığım şey ise doktor zaten her sekilde parasinı kazanyor ulan ne olur biraz hakkını versen de paranın insandan değerli olmadığını anlasan ne olur . yani ben şuna inanyorum ki herkes doktor olabilir ama kimsenin kolay kolay bir insanın hayatına deger vereceğni sanmyorum . doktorlardan nasibimizi aldk oturduk yerimize.

11. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun Toz kullandıktan sonra Bol Bol su için. 2 Haftalık toza ara verin.

12. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bence ilk 6 ay suplement kullanmamak lazım, eğer çok kullanılmak isteniyorsa sonraki 6 ay yarım ölçek şeklinde kullanılmalı. (doğal yollardan iyi beslenildiğini varsayıyorum)

13. Jubaven

Jubaven Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mimar Adayı
    Dostum olursun niye olmazsın ki vücudunu biraz dinlendir sonra yine devam edersin spora, kreatin olayını bilmiyorum lakin eğer kullanan herkeste böyle bir olay varsa normal olabilir bu sporda, bu arada vücudunun ihtiyacı kadar su iç böbreklerin ilacı sudur..

14. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    ben creatin kullandığım dönemde kan değerinde creatin yüksek çıkmıştı dr baktı bol su içip iyi dinlenmen lazım dedi geçti.
    İşin komik tarafı hızlı gelişeyim diye protein tozu alıyorsun dr. korkusundan tozu geçtim sporu bile bırakıyorsun bu gerçekten trajikomik olmuş:)))))
    madem korkuyorsun ne diye kullanıyorsun:)

Sayfayı Paylaş