Azmedicem başarıcamm.. 1,90 boy 107 kilo bir bakarmısınız ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve holdan tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Düzenli spor eşliğinde yağdan kilo vermem için angi supplement'i önerirsiniz ? ? ?

Anketin kapanma tarihi 19 Şubat 2010.
  1. L-Carnitine

70,0%
  2. Başka bir supplement ( belirtirseniz sevinirim))

30,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. holdan

holdan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba bu sitede biraz araştırma yaptım ve dün spor'a yazıldım ciddi bir şekilde dikkat edip artık birşeyler yapmak istiyorum.

Dün başladığım sporda 107.22 kg ve vucudumda ki yağ miktarınında 22 kilo oldugunu söylediler.

Ağırlıklı bir Cardio programı hazırladı eğitmen yaklaşık 45 dakika orta tempo( 6.5-7.0 hızında) sonra 20 dakika bisiklet , 25*2 mekik sonra yaklaşık yarım saat basketbol ..

bunları devamlı yapsam belli bir süreliğine ve yanında L-Carnitine de al diyorlar onuda alsam faydasını görürmüyüm arkadaşlar ...???? lütfen yardım .bench_O

2. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    öncelikle umarım amacınızı başarırsınız.
    Sorunuza gelince, forumda da birçok yerde okuyabileceğiniz gibi L-carnitine'in yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış birşey değil. Açıkçası çok fazla etki beklememeniz gerekiyor.. Fakat ben kullandım ve memnun da kaldım.. Ve L-carnitine 'in yanında güzel bir diyet te uygulamalısınız.
    Benim görüşümce, ilk 2-3 ay kullanmanıza gerek yok. Ne zaman kilo vermeniz ve yağ yakmanız zorlaşacak, işte orada devreye girmeli bu ürünler.. Yani mesela ilk 4 hafta 3er kilo verdiniz, sonraki 4 hafta 2şer kiloya indi.. Daha sonraki haftalarda baktınız ki kilonuz azalmıyor.. işte orada l-carnitine devreye girmeli diye düşünüyorum.

3. holdan

holdan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederimm senden şöyle bir ricada bulunucam yani hani uygulanabilecek bir diyet programı varmı elinde her vatandaşın uygulayabileceği ?

4. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası ben de o konuda çok iyi değilim, bir yaptığım diyette kabız oluyorum, ötekisinde isal oluyorum, bi tanesi gaz yapıyor... :) Beslenme bölümünden bulabilirsiniz.. Arama kısmını kullanınız, eminim kendinize uygun bir diyet bulacaksınızdır.

5. holdan

holdan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

ilgilendiğin için çok teşekkürler ..

6. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    BSN'in Atro-phex adlı yağ yakıcısı, ya da SX diye geçen Slim Extreme (iştah kapatıcı etkisi çok güçlü). Bunları çok etkili buldum. Animal Cuts da fena değil. Ama ilk ikiye giremez bence.

7. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Benim düşüncem ilk 1-2 Ay birşey kullanmadan Dietle Kilo vermen,vucut sproa alışkın olmadıgı ıcın hızlı bir kilo kaybı yaşıcaksın zaten ilk 1. ayda,1. aydan sonra l carnıtın ekleyebılırsın,ama termojenik yağ yakıcısını bi 3 ay geçsin ondan sonra ekle derim.Vucudunun kilo verme olayı yavaşladığı anda termojeniğe başvur derim.

holdan bunu beğendi.
  8. holdan

holdan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet düşüncenize katılıyorum öyle yapmalıyım teşekkür ederim.

9. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki 45 dakika kardio, 20 dakika bisiklet, mekik ve sonrasında basket oynadıktan sonra kaybetmeyi umduğun yağ oranından daha çok kas ve su oranı olacaktır. Toplamda 1 saat 50 dakika (mekik olayını da katarsak) anterman seni direk katabolik etkiye sokacaktır. Yani vücudunun enerji yakma merkezi (ATP) bu kadar uzun süren antreman esnasında depolanmış karbonhidrat yakımını bitirdikten sonra kaslarına saldırmaya başlayacaktır ki bu da istenilen bir durum değildir.

Kısa sürede de L-carnitin gibi supplementler inan bana sana yardımcı olmayacaktır. Bu moralini bozmak istemem ama uzunca bir süreç ve bir yaşam tarzını oturtmak ile alakalı. Günlük kalori alımını, kalori yakımıyla ayarlaman gereken bir durum. Ne çok ne az! Tükettiğin besinlerin özellikleri de sana ekstra etkiler sağlayacaktır.
    Aslında oldukça uzun bir konu ama şunu söyleyebilirim, yağı direk kesicem yerine sırf protein alıcam diye işe başlarsan yanlış yapmış olursun, Senin için değerleri ben tam olarak veremem ama alman gereken günlük protein, karbonhidrat ve yağ miktarlarını bir diyetisyene giderek öğrenebilirisin. Noramlde alman gereken değerlerin biraz altında alman şartıyla ve ortalama günlük 1 saat antreman ile uzunca bir zaman içinde değişiklikleri görmeye başlayabilirsin, ama kesinlikle hiç bir fatörü çok fazla abartma, çok fazla yemek yemeyeceğin gibi çok fazla da antreman yapma.

10. holdan

holdan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tavsiyelerinizi dikkate almaya çalışıcam. teşekkürler

11. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Kardeş Şimdi Burada Yazacaklarım İyiligin İçin Benim Düşüncelerim Sakın Üzerine ALınma Bu Spora Daha Dün Başladın 2inci Günden Yağ Yakıcı ALacaksan Bence Salonu Bırak
    Haplar , İgneler , Protein Tozları , Yağ Yakıcılar Bana Göre Bunlar İnsanın Kendi İçindeki Şeytan'ın Ve Azimin Çıkmasını Engeller Yağlarını Dogal Yollarla Yakmak Zoruna Gidiyor Değilmi O Yüzden Hemen İlaç Alıp Kolaya Kaçayım 1 Haftada Eritirim Bu Haplarla Düşünüyorsun Benim Diyeceklerim Bukadar 7 Aydır Salona Giderim Hİç Bir Madde Almadım Bu İşi Neden Yapıyorsun Bu Soruyu Sor Kendine :) Cevabı Basit Zevk İçin Sen İş'e Güc'e Gittikten Sonra Salona Gidersin Ama O Gördügün Proların İşide , Gücüde , Hayatıda Bu Spor Üzerine Kurulu Sana Tavsiyem 4 Gün Git salona 3 Gün Antreman + Hafif Kardio 1 Gün Full Cardio 30dk Benim Kafamdaki Düşünceler Bu 6 Aydır Gİdiyorum Ve Yaş'ım 16 Yorumlarıma Saygı Duyup Duymayan Herkeze Teşşekür Ederim .... Başarılar ...

redblood bunu beğendi.
  12. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    soldiere katılıyorum direk umudunu yağ yakıcılara bağlama çünkü gerçekten istediğin etkiyi bırak hiç etki almadan bile o parayı çöpe atarsın büyük ihtimal.bence ilk bikaç ay normal kardiyo ile çalış sonra düşünürsün kilo vermen zorlaştıkça ve diyet sistemin tam oturduktan sonra. bide bu antreman çok uzun kusura bakma ama hoca pek bişeyden anlamıyomuş galiba... yukarda arkadaşın dediği gibi yağdan çok kas ve su kaybedersin. bence 30 dklık güzel bi kardio programı senin işini görür 2 saattense...

Sayfayı Paylaş