Az uyursam zararı olur mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArmagedonX tarafından 28 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Selam dostlar , Bu spora başladığımdan beri 1 haftadır saat 11'de yatıyorum ki sabah 7'de kalkınca 8 saat uyku alabilmiş olayım. Fakat bu olay aşırı derece Zamanımı kısıtlıyor. Lise öğrencisiyim seneye sınavım var. 6'dan önce eve gelemiyorum sporla birlikte. Gün boyu sadece kendime 5 saat ayırabiliyorum. Bunun içindr ders çalışması temel ihtiyaçlar vs vs. derken kendime ayıracağım tek bir dakkam bile kalmıyor. Gece 23:00 ile 02:00 arasında Growht hormonunun tavan yaptığını okumuştum. Sırf bunun için 11'de uyumak tüm zamanımı çalıyor. Psikolojik bir eziyete dönüyor olay yani.

Şimdi sorum şu Günlük uykumu 5:30 - 6 saat kadar tutarsam kas gelişimime çok büyük negatif etki yaparmı ? Beslenmem sağlam

2. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu takipteyim.Bende aynı durumdayım seneye sınavım var fakat 11de uyumuyorum günlük 5 6 saat civarı uykum var 6 7 aydır yapıyorum sporu.Hep geç uyuduğumdan yararı var mı yok mu onu bile bilemiyorum çünkü fazla uyumanın yararını görmeden zararlı diyemem aynı şekilde zararınıda bilmiyorum belkide uyku çok zarar vermiyodur.Gelişme açısından geliştim orası ayrı ama fazla uyusaydım daha fazla mı gelişirdim? Orasını bilmem

ArmagedonX bunu beğendi.
  3. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    1-beslenme 2-antreman düzeni 3-küçük detaylar senin sorun 3 e giriyor istedigin gibi uyu uyan hiç fark etmez vücudun belli bir kütleye oturur belki ondan sonrası için uyku düzenini düşünebilirsin.

ArmagedonX bunu beğendi.
  4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bunu bir izle; Orhan Yılmaz hoca iyidir.

ArmagedonX bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş